Jaki język programowania?

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
Hubba
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 28 sty 2003, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: Hubba » piątek 04 mar 2005, 14:22

Być może na łamach czasopisma to się nie uda. Poza tym wydaje mi się, że niektórych tematach bardziej przydaje się dyskusja niż tylko "odczyt" Zatem może lepiej namówić admina o zrobienie działu poświęconego programowaniu - od Synthedita począwszy, a na algorytmach skończywszy.

**********************

Mysle, ze to wysmienity pomysl. Tym bardziej, ze sa checi i ambicje.

Bardzo chetnie pomoge w zakresie niektorych algorytmow , zwlaszcza w C czy C++ glownie pod katem optymalizacji kodu.



Kiedy zaczynałem pytać o audio, to większość osób sugerowała skorzystanie z Media Playera... Serio. A odtwarzanie wave'a inaczej niż korzystając z takowego komponentu (VCL) było nie do pomyślenia. To, co wtedy znalazłem wymagało właściwie z mojej strony nauki podstaw C++, bo dla Delphi przykładów kompletnie brak. A tak naprawdę nie potrzebowałem wiele... Niektórzy wręcz sugerowali, że to, o co pytam jest technicznie niemożliwe...

**********************

Ha, a dziwisz sie ? NIestety nowe pokolenia wyedukowane sa w sposob, jaki wymyslil i potem skrzetnie zrealizowal Bill G.

Przypomniala mi sie pewna zabawna historia. Kiedys zamawialem modem kablowy do internetu w domu. Pytam sie sprzedawcy:

- A do jakich systemow sa sterowniki na plytce dolaczanej do modemu.

- Do wszystkich ! Odpowiada z pewnoscia profesjonalisty .

- Do wszystkich ? Pytam ze zdziwieniem, bo akurat doskonale wiedzialem

co to za sterowniki.

- Oczywiscie, ze do wszystkich- odpowiada stanowczym glosem sprzedawca.

- Do jakich ?

- Do windows 95, windows 98, windows 2000.

No i tym sposobem dowiedzialem sie, ze nie ma innych systemow niz windows . I tak ma 90 % spoleczenstwa, z byla minister edukacji wlacznie, ktora m.in. twierdzila, ze jak system jest "otwarty", to jest mniej bezpieczny, bo jest otwarty.



Zatem – może dział na forum, a potem pomolestujemy redakcję o formę drukowaną? :)

**********************

Zdecydowanie !



Hubi


Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: mytnik » piątek 04 mar 2005, 15:49

Zatem – może dział na forum, a potem pomolestujemy redakcję o formę drukowaną? :)

**********************

Zdecydowanie !



Hubi

...

**********************

Cieszę się, ze ktoś mnie popiera



pozdrowienia
drummer

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: Pewu » piątek 04 mar 2005, 16:21

...Zatem – może dział na forum, a potem pomolestujemy redakcję o formę drukowaną? :)..



...Zdecydowanie !...



A gdzie to przypadkiem jesteśmy, czy aby nie na nowym dziale?
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
Hubba
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 28 sty 2003, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: Hubba » piątek 04 mar 2005, 16:46



A gdzie to przypadkiem jesteśmy, czy aby nie na nowym dziale? ...

**********************

Hehe, czego nie robi sie dla gwiazdek



Moze to po prostu szybka reakcja na sugestie forumowiczow ?



Hubi


Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: Pewu » piątek 04 mar 2005, 19:37

...Hehe, czego nie robi sie dla gwiazdek ...



A może to najwyższy czas, aby admin w przypływie weny też zrobił coś z tymi gwiazdkami. Nie chce mi się już ciągle udawadniać, że nie jestem wielbłądem na "Gwiazdkę".
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jaki język programowania?

Post autor: yaniki » piątek 04 mar 2005, 21:42

Ponieważ nowy dział powstał obiecuję za jakiś czas próbki kodu dla CSound. Ponieważ wiele osób pytało mnie o to prywatnie, więc zacznę od prostego monofonicznego pitch-trackera (audio -> midi).

ascetic
Posty: 89
Rejestracja: środa 02 lut 2005, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: ascetic » piątek 04 mar 2005, 21:45

Ja już udostępniłem proste schematy SE dla zainteresowanych zielonych... Kto jeszcze może coś zaoferować?

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: JacekH » niedziela 06 mar 2005, 00:22

No to ja jestem kompletny szczypiorek w przetwarzaniu audio, ale jeżeli kogoś poratuję jakimiś podstawami MIDI w Delphi, to służę



Jacek

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: mytnik » poniedziałek 07 mar 2005, 10:05

Bardzo mnie cieszy nowy dział i mam nadzieję że niedługo się tu od nas zaroi. Yaniki byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wprowadzenie do CSound. Myślę, że nie tylko ja:). Dopiero zaczynam, ale obiecuję, że całą swoją naukę będę notował i publikował pod kątem tych zielonych.



pozdrowienia
drummer

ascetic
Posty: 89
Rejestracja: środa 02 lut 2005, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: ascetic » wtorek 08 mar 2005, 12:14

CSound... miodzio... choć jeszcze nie bawiłem się, to czuję w tym potencjał... to już nie jest programistyczny E-Jay Jeśli ktoś zna ten program niech zkontaktuje się ze mną. Chętnie podejmę współpracę. Mitnik jest chyba tego samego zdania. Wyjdźcie z podziemia.

ODPOWIEDZ