Jaki język programowania?

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: mytnik » wtorek 12 paź 2004, 19:20

Panowie STOP! bo zajechaliśmy za daleko.

Nie chodzi mi o pisanie ani wtyczek, ani sekwencerów, ani o przetwarzanie sygnałów. Pytanie zadałem z ciekawości, ponieważ przegladając inne fora - dla programistów - odniosłem wrażenie ze mam doczynienia z jakimiś maniakami starającymi się za wszelką cenę udowodnić wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi. Wkońcu dostałem jakieś sensowne odpowiedzi o C++ i Pascalu. C++ dopiero zaczynam rozgryzać z przykładów zdartych z netu przez porównywanie z Pascalem. Na 100% sięgne do zaproponowanych pozycji ponieważ zostałem przekonany:) Naprawdę tu wielkie dzięki, bo właśnie o to mi chodziło.Co do programowania i muzyki to pisałem że chcę zrobić coś w rodzaju odpalacza próbek z dysku (własnych niekoniecznie dobrej jakości) i zalgorytmizowanie zasad muzyki ale nie całego Sikorskiego tylko pod katem rocka. Chcę to zrobić ponieważ jestem bębniarzem amatorem i chętnie bym sobie wygenerował losowo jakieś basy do własnego rytmu i zaproponowanej harmonii. Tutaj muszę uzbierać wyłącznie próbki (np. zmusić zwojego basistę żeby mi zagrał każdy możliwy dźwięk) i nie ma to nic wspólnego z cyfrowym przetwarzanie sygnału. Sorry ale na takie nauki jest już dla mnie za późno, no chyba że rzucę pracę i zrezygnuję z zakładania rodziny:)



Jak zauważył na końcu MB to chodzi o to drugie. Wyłącznie o zabawę.

Jeśli chodzi o kalkulatory i inne sprawy to mam już pewne doświadczenie. Nieduże ale wiem co i jak.



pozdrawiam
drummer

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: mysza » piątek 15 paź 2004, 17:40

Pozwole sobie odswiezyc topic Nie tyczy sie to Mitnika bo on to robi dla zabawy ale moze jak ktos nie chce wywazac otwartych drzwi to moze napisze jakis prosty z podstawowymi funkcjami edytor audio dla telefonow komorkowych ?Skory edytory foto juz sa w komorkach to moze edytory audio tez? Napisalem to polzartem polserio ale kto wie..........Pozdrawiam
[addsig]
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: mysza » sobota 16 paź 2004, 16:36

?Skory edytory foto juz sa w komorkach to moze edytory audio tez? Napisalem to polzartem polserio ale kto wie..........

...

**********************

...widze ze nikt nie pochwycil tematy ale moze dlatego!!!
[addsig]
-->play your reason system<--

Kurz
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: Kurz » sobota 16 paź 2004, 19:21

I znów będzie trzeba kupić szybszą komórę, ech...

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: mytnik » środa 02 mar 2005, 15:36

Mile widziana seria artykułów o CSound w EiS. Jakiś kurs, algorytmy lub cokolwiek w miarę możliwości. Co na to Redakcja i reszta forumowiczów?
drummer

ascetic
Posty: 89
Rejestracja: środa 02 lut 2005, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: ascetic » środa 02 mar 2005, 17:01

Mitnik, co myślisz na temat SytnhEdit? Pobaw się tym programem, to będziesz wiedział, jak łączyć moduły ze sobą... a potem już łatwiej będzie pisać na podstawie podstawowych wiadomości. Chyba, że już zjadłeś na śniadanie SE i i chcesz więcej

Pozdrawiam.

ascetic
Posty: 89
Rejestracja: środa 02 lut 2005, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: ascetic » środa 02 mar 2005, 17:06

Ale żem napisał masło maślane, mam nadzieję, że nie objedziecie mnie za to :P

Mitnik - w SynthEdit bardzo łatwo zrobić odpalacz wave. Szybko, prosto i bezboleśnie Wystarczy, że helpa i tutoriala przeczytasz, a po kilku dniach możesz już coś mieć zadowalającego.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: mytnik » środa 02 mar 2005, 17:17

W SE się właśnie poruszam (od czasu do czasu jak czas pozwala), nie mam się jeszcze czym chwalić, może kiedyś... Odnośnie CSound to irytuje mnie kompletny brak informacji w naszym języku na jego temat. W literaturze programistycznej o dźwięku jest tyle co nic. Może gdyby ukazała się jakaś seria artykułów na ten temat (niekoniecznie wyłącznie CSound - programy w stylu SE z jakimiś przykładami, coś w stylu pierwsza wtyczka z wpsomnianego wcześniej artykułu w EiS,tylko DUŻO tego WIĘCEJ) to po pierwsze chcetnie bym to wszystko przeczytał, po drugie może znaleźli by się nowi czytelnicy, których nie interesuje sama realizacja nagrań, a właśnie programowanie.



pozdrowienia
drummer

ascetic
Posty: 89
Rejestracja: środa 02 lut 2005, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: ascetic » środa 02 mar 2005, 18:07

Mitnik, jeśli chcesz parę informacji na temat SE, to zajrzyj na moją stronkę. Tam mam troszeczkę tego, bo również zaczynam. Może coś dołożysz?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Jaki język programowania?

Post autor: Pewu » środa 02 mar 2005, 20:37

...Mile widziana seria artykułów o CSound w EiS. Jakiś kurs, algorytmy lub cokolwiek w miarę możliwości. Co na to Redakcja i reszta forumowiczów?...

...Odnośnie CSound to irytuje mnie kompletny brak informacji w naszym języku na jego temat...



Hmm... to "podziękuj" Barry Vercoe, że wymyślił sam język programowania, bez środowiska graficznego. I na nic tu myszka, przeciaganie, kopiowanie... Tego trzeba się nieźle wyumieć, niestety w naszych warunkach najczęściej na studiach i to też "po łebkach".

Wiem jedno, po pierwszym artykule w EiS na ten temat na tym forum znów zawrze. Bo - po co to, dla kogo... ? Jest przecież do opisania tyle nowych zespołów, talentów, recept na wszystko...

Ech
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

ODPOWIEDZ