Coś naskrobałem i szukam beta testerów

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Coś naskrobałem i szukam beta testerów

Post autor: JacekH » środa 30 mar 2005, 12:22

Skleciłem programik typu radio Znaczyk siem takie ustrojstwo, co to w radiach używane jest na emisji. Oczywiście w wersji very mini, czyli dwa główne tory, tor jinglowy i PFL. Przy kartach wielokanałowych sprawuje się najsensowniej, bo wypuszczając każdy kanał na osobne wyjście ma się "właściwy PFL", czyli nie wchodzący na tor główny. Tory główne grają "jednokanałowo", czyli jeden kawałek na tor Natomiast tor jinglowy pozwala na miksowanie 12 jingli na jednym tłumiku - który warto mieć cały czas otwarty i jingle odpalać kalwiszami funkcyjnymi. Oczywiście całość można odpalić również na karcie jednokanałowej typu SB, z tym, że wtedy PFL nie ma sensu... Przy miksowaniu w kompie, a nie na zewnetrznej konsolecie warto włączyć zmianę poziomu dla danego kanału (ręcznie można zmieniać suwakami po lewej stronie ekranu) w ustawieniach audio. Te dwa główne tory można wyzwalać przez MIDI - suwaczkami, w ustawieniach audio określa się, który CC, na jakim kanałe startuje odtwarzaniem - próg okresla wartość, która odpala odtwarzanie. W trybie AutoStart można określić czas przenikania w sekundach i przy "otwartych tłumikach na rzeczywistej konsolecie program sam będzie odtwarzał kolejne kawałki z listy. Można startować kawałki spacją - ale to tylko jako ciekawostka, nieco to zawiłe, jak startują te kawałki, szczególnie w trybie automatycznym, więc daruję sobie opis Wszystkie funkcje typu autostart, czasy, foldery są zapamiętywane. Program zapisuje całe playlisty, które później można dołączać do głównej lub ją zastępować, gra mp2, mp3, wav, ogg. Zestawy jingli też można sobie zapisywać. Playlista jest zapisywana w formaice m3u - czyli chyba zgodnym z WMP.WinAmp. Proram obsługuje drag&drop dla plików audio, playlist (m3u) i zestawów jingli (jin). Programik nie robi żadnych wpisów w rejestrze i nie podrzuca żadnych bibliotek do \\windows\\system32.



Jak ktoś ma ochotę na testy - chętnie posłucham uwag i może coś z nimi zrobię



http://www.radio.kielce.com.pl/jh/soft/jhmp.zip JH Mini Player (641 kB)



Pozdroowka,

Jacek

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Coś naskrobałem i szukam beta testerów

Post autor: WG » środa 30 mar 2005, 12:45

Jest problemik na starcie.



Program pyta się o plik bass.dll"

Nie ma go też w katalogu instalacyjnym. Domyślam się, że to jakiś gotowy komponent z którego korzystałeś.



A po za tym coś jest nie tak z zasobami resource. Są jakieś błędy w ikonach. Uruchom np. Exescope i sprawdź to.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Coś naskrobałem i szukam beta testerów

Post autor: WG » środa 30 mar 2005, 12:49

Do tworzenia ikonek polecam np. ArtIcons. Nie kosztuje zbyt wiele a przydaje się do wielu prac. Ja kiedyś kupiłem sobie pakiet ArtIcons + ArtCursors i bardzo często z tego korzystam.



http://www.aha-soft.com/articons/

http://www.aha-soft.com/artcursors/

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Coś naskrobałem i szukam beta testerów

Post autor: JacekH » środa 30 mar 2005, 13:23

...Jest problemik na starcie.



> Program pyta się o plik bass.dll"



A bo w ostatniej chwili zmieniłem instalator z tej kobyły Installshield Express, co mi go z Delphi dali. Dawał instalkę 4.7MB z tego samego materiału No i skojarzyłem, że jest coś tak prostego i genialnego jak InnoSetup Zapomniałem wrzucić tego dll'a. Już jest ok.



> A po za tym coś jest nie tak z zasobami resource. Są jakieś błędy w ikonach. Uruchom np. Exescope i sprawdź to....

**********************

Których? Bo ta główna od programu to jest taka badziewna, na szybko Bo myliły mi się te standardowe Delphi



ArtIcons - sprawdzę, dzięki za link.



Jacek

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Coś naskrobałem i szukam beta testerów

Post autor: WG » środa 30 mar 2005, 13:45

Ooo. Zdążyłeś już poprawić



Przydałaby się opcja skalowalnego okienka i maksymalizacji.



1. Nie można uruchomić więcej jak 10 plików jednocześnie.

2. Naciśnięcie klawisza F10 powoduje przejście w menu i ucieka "focus" z głównego okna.

3. Naciśnij F10 a potem F1

4. Popracuj nad rameczkami. Za dużo ich wokół CoolBar.

5. Suwaki Start/Stop/Głośność jakoś dziwnie działają. Nie słyszę efektu stopniowego wyciszania pomiędzy A i B chyba, ze to powinno inaczej działać.

6. Tytuły plików lepiej wyświetlać pozycjonując do lewej.

7. Dymek nad suwakiem A,B mówi o jakiejś opcji "opcja (Poziom w ustaw" A gdzie jest ta opcja

8. Polecam uatrakcyjnić nieco elementy programu graficznie rezygnując ze standarowych kontrolek windowsa albo wykorzystać choćby motyw XP.

9. Może warto pogrupować elementy w programie korzystając z ramek Bevel i nadać im jakieś nazwy.



Życzę owocnych poprawek.



Których? Bo ta główna od programu to jest taka badziewna, na szybko Bo myliły mi się te standardowe Delphi

**********

Masz jedną ikonę głównę w źródłach MAINICON

Resource -> MAINICON -> 16x16 256 Color



jest coś tak prostego i genialnego jak InnoSetup

**********

To fakt. To jest bardzo fajny instalator. Obecnie chyba najpopularniejszy bo szacunkowo korzysta z niego około 60% programistów.



Bo ta główna od programu to jest taka badziewna, na szybko

**********

To również fakt




Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Coś naskrobałem i szukam beta testerów

Post autor: JacekH » środa 30 mar 2005, 14:57

> ...Ooo. Zdążyłeś już poprawić



Staram się



> Przydałaby się opcja skalowalnego okienka i maksymalizacji.



Świadomie z tego zrezygnowałem, zbyt wiele rzeczy trzebaby skalować.



> Nie można uruchomić więcej jak 10 plików jednocześnie.



Chodzi oczywiście o jingle? Pewnie to jest zależne od sprzętu i sterownika. Testowałem na audigy i bez problemu gram 16 strumieniami.



> Naciśnięcie klawisza F10 powoduje przejście w menu i ucieka "focus" z głównego okna.



Wiesz, o czym zapomniałem żeby w OnKeyDown dla F10 dać Key := 0

3. Naciśnij F10 a potem F1



j.w.



> 4. Popracuj nad rameczkami. Za dużo ich wokół CoolBar.

W zamierzeniu były po to, żeby mozna je było niezależnie chować (Toolbary)...



> 5. Suwaki Start/Stop/Głośność jakoś dziwnie działają. Nie słyszę efektu stopniowego wyciszania pomiędzy A i B chyba, ze to powinno inaczej działać.



Jesli w opcjach audio masz włączone sterowanie MIDI - Poziom - to poziomy będą się zmieniać. Mix nie jest na zasadze wyciszania jednego, a jedynie startuje wcześniej drugi odtwarzacz.



> 6. Tytuły plików lepiej wyświetlać pozycjonując do lewej.



Ja tak mam... ? A dla jingli - już zrobiłem.



> 7. Dymek nad suwakiem A,B mówi o jakiejś opcji "opcja (Poziom w ustaw" A gdzie jest ta opcja



Ustawienia audio.



> 8. Polecam uatrakcyjnić nieco elementy programu graficznie rezygnując ze standarowych kontrolek windowsa albo wykorzystać choćby motyw XP.



Tyle, że XP Manifest potrzebuje więcej miejsca na formie na komponenty - i niestety nie mam możliwości zmiany kolorów tła w tekstach...



> 9. Może warto pogrupować elementy w programie korzystając z ramek Bevel i nadać im jakieś nazwy.



Mało miejsca...



-------------

Jest już poprawka z dołożoną funkcją loopowania.



Generalnie zaczęło się od tego, że potrzebowałem prostego narzędzia do odgrywania kawałków sterowanego z konsolety (Sony DMX - R100) i jakoś tak się odrobinkę rozwinęło. Nie planowałem tego publikować, ale niech tam, może komuś się jeszcze przyda. Stąd też interfejs nie jest przemyślany, bo w zamierzeniu miał mieć tylko listę kawałków, start do dwóch kanałów i to wszystko



Bardzo Ci dziękuję za cenne uwagi, wrzuciłem nieco zmodyfikowaną wersję. Nad ikonami pomyślę, chociaż grafik ze mnie żaden... :( Może mi ktoś zrobi ikonki?



Dodatek: Pętla - jeżeli jest zaznaczona przed uruchomieniem odtwarzania dany jingielek będzie grał w pętli.



Pozdrawiam,

Jacek

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Coś naskrobałem i szukam beta testerów

Post autor: devil » środa 30 mar 2005, 21:27

Mi sie program bardzo podoba...

ale mam takie pytanie?



Czy jingle wtawiane w klawisze f1 do f12... moga miec wlaczana/ badz na stałe fukcje fade-out czy cos takiego... aby w momencie nagłego wylaczenia jingla nie bylo od razu ciszy, ale np fade 0,5 sekund czy jakos tak



Pozdrawiam
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Coś naskrobałem i szukam beta testerów

Post autor: JacekH » środa 30 mar 2005, 23:53

Czy jingle wtawiane w klawisze f1 do f12... moga miec wlaczana/ badz na stałe fukcje fade-out czy cos takiego... aby w momencie nagłego wylaczenia jingla nie bylo od razu ciszy, ale np fade 0,5 sekund czy jakos tak

**********************

Mogę pomyśleć o tym, choć chyba lepiej przyciąć odpowiednio same jingle Poza tym, jeżeli włączysz jakiegoś loopa - równiutko przyciętego to nie będzie słychać żadnej sklejki.



BTW. Wrzuciłem wersję z małymi poprawkami.



Jacek

ODPOWIEDZ