Drumkits From Hell

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
BLLAZEJ
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 21 paź 2003, 00:00

Drumkits From Hell

Post autor: BLLAZEJ » sobota 30 kwie 2005, 22:30

Witam. Mam pytanko co do tego programu czy to funkcjonuje jako instrument VST czy tez mozna wszystko zaladowac do EXS24 ta opcja mi by bardziej pasowala wykorzystac te semple tylko czy to jest mozliwe? I jeszcze jedno jak sie ceni to cos? Pozdro.

Awatar użytkownika
Moll
Posty: 26
Rejestracja: sobota 16 kwie 2005, 00:00

Re: Drumkits From Hell

Post autor: Moll » niedziela 01 maja 2005, 00:07

... Witam. Mam pytanko co do tego programu czy to funkcjonuje jako instrument VST czy tez mozna wszystko zaladowac do EXS24 ta opcja mi by bardziej pasowala wykorzystac te semple tylko czy to jest mozliwe? I jeszcze jedno jak sie ceni to cos? Pozdro....

**********************

Jako instrument VST, a sample nie są w formacie wav. Nic z tego.


Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Drumkits From Hell

Post autor: msieczko » niedziela 01 maja 2005, 09:09

drumkit from hell to zestaw probek z bankami dla najpopularniejszych formatow

drumkit from hell superior - to instrument vst

drumkit from hell 2 - to ten sam zestaw sampli co superrior - tylko jako wav do wczytania w ulubionym samplerze
Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Drumkits From Hell

Post autor: mytnik » poniedziałek 02 maja 2005, 12:00

drumkit from hell 2 - to ten sam zestaw sampli co superrior - tylko jako wav do wczytania w ulubionym samplerze...

**********************

Nie, tam nie ma wavów, tylko pliki z rozszerzeniem *.nki. Wavy są w DFH, ale niestety tylko 16-bitowe
drummer

elvira
Posty: 131
Rejestracja: piątek 08 kwie 2005, 00:00

Re: Drumkits From Hell

Post autor: elvira » środa 01 cze 2005, 15:26

Posiadam 4 GB całyuch zestawów DFH w formacie wav. Do tej pory korzystałęm i ustawiałem w programie FL Studio. Jednakrze, chcę zmienc to podejscie, bo nie było ta możliwosci grania na kalwiszach....

Panowie jaką wtyczke VST polecacie na której jednocześnie będzie można w łatwy ale i nie ograniczony sposób nagrywać i tworzyć "myszką" perkę. Dzięki. Sam CubaseSx ma Drums map. Fkatycznie. Ale, żeby tam wpokładać te wav to porażka. Wtyczka Halion, jest całkiem przyzwoita, tylko nie da się tam wgrać tych sampli z DFH. Superior drumms ? Tam z tego co wiem, są słabe możliwość jeśli chodzi o twarzenie perki "myszką".

Dzięki.

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Drumkits From Hell

Post autor: msieczko » środa 01 cze 2005, 15:45

możeliwosci tworzenia myszką masz takie jak ma sekwencer a nie plugin.

W sekwencerze wczytujesz drum map i sie bawisz (niektorzy wola piano roll).



z wtyczek do wyzwalania DFH to chyba byly tam mapy do Haliona, Battery .. i pewnie czegos jeszcze.
Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Drumkits From Hell

Post autor: Kuma » środa 01 cze 2005, 17:04

1. Drumkit From Hell Superior korzysta z sampli wav, ale każde uderzenie jest w kilkunastu ujęciach/samplach - ze wszystkich mikrofonów które były użyte do nagrania perkusji. Sampli jest tam w sumie ok.85 000 więc składanie tego "do kupy" w innym samplerze czy programie jest bez sensu.

2. Drumkit From Hell 2 jest to jeden zestaw perkusyjny spośród użytych w wersji Superior i jest "zapakowany" w NI Kompakt czyli można go używać również w Kontakcie.

3. Drumkit From Hell Multiformat zawiera sample mniej więcej te same co DFH 2 oraz patche konfiguracyjne do: Battery, HALion, DR-008, LM-4, Gigasampler, EXS24. Jest jeszcze do tego dodatek "Add-On Pack" z dodatkowymi samplami oraz patchami do Reasona( NN-XT) i Kontakta.

Jeśli chodzi o tworzenie "perki" myszką, to DFH Superior w niczym nie rózni się funkcjonalnością od DFH Multiformat używanego w Halionie. Osobiście robię to uzywając i myszki i klawiatury midi. Można podłączyc również jakiekolwiek pady. Tu DFH Superior jest chyba lepszy, bo specjalnie przygotowano w nim funkcje do spięcia i skonfigurowania go z elektronicznymi zestawami różnych firm.

A właściwie, to jakie problemy masz w układaniu bębnów z Haliona myszką Misieczko? Chętnie tu o tym pogadam.



pozdrawiam
bębniarz

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Drumkits From Hell

Post autor: Kuma » środa 01 cze 2005, 17:40



A właściwie, to jakie problemy masz w układaniu bębnów z Haliona myszką Misieczko? Chętnie tu o tym pogadam.



pozdrawiam ...

**********************

SORRY MSIECZKO, poplątałem wszystko! Oczywiście to pytanie było do użytkownika "elvira"
[addsig]
bębniarz

ODPOWIEDZ