Skrzypce solo - w czym najlepiej?

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Awatar użytkownika
florki12
Posty: 1
Rejestracja: sobota 13 sie 2005, 00:00

Skrzypce solo - w czym najlepiej?

Post autor: florki12 » sobota 13 sie 2005, 19:29

Szukam ciekawych i profesjonalnie brzmiących brzmień skrzypiec.Chodzi mi głownie o brzmienia solowe,nie tam kwartety itp. Próbowałem Halion Strings Edition i Reason 3.0,niestety brzmienia beznadziejne,szukam cos lepszego.Za pomoc z góry dziekuje.
[addsig]

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Skrzypce solo - w czym najlepiej?

Post autor: richtig » sobota 13 sie 2005, 20:20

Nie wiem jaką muzykę robisz, ale najlepiej zabrzmi partia skrzypiec nagrana na żywo. Może dźwięk nie będzie aż taki czysty jak z samplera (chyba, że masz jakiś DOOOBRY mikrofon i preamp, albo znajomego z takowym), ale moim zdaniem pojedyncze skrzypce są jednym z tych niewielu instrumentów, na których nie da się realistycznie zagrać "z klawisza". Bo całą orkiestrą owszem. Tam w gąszczu instrumentów bez spadku realizmu można pominąć smaczki takie jak pociąganie palcem po strunie itp. (nota bene też samplowane). Dlatego jeżeli to ma być instrument pierwszoplanowy, to lepiej zainwestować w "hardwarowego" skrzypka, niż wirtualnego. :)
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
robert.cz
Posty: 11
Rejestracja: piątek 22 kwie 2005, 00:00

Re: Skrzypce solo - w czym najlepiej?

Post autor: robert.cz » sobota 13 sie 2005, 21:15

richtig ma rację , jeśli nie znasz techniki gry na skrzypcach to nie masz szans zrobić dobrej partii tego instrumentu choćbyś posiadał bardzo dobre sample, bo brzmienie instrumentu to przedewszystkim sposób zagrania na nim. w sieci znajdziesz napewno wiele plików MIDI z profesjonalnie zrobioną partią skrzypiec,podstaw pod taką ścieżkę sampla i dopiero wtedy stwierdzisz że te sample które wydawały ci się beznadziejne naprawdę brzmią dobrze.

Awatar użytkownika
MG
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 02 sty 2005, 00:00

Re: Skrzypce solo - w czym najlepiej?

Post autor: MG » sobota 13 sie 2005, 22:02

...Szukam ciekawych i profesjonalnie brzmiących brzmień skrzypiec.Chodzi mi głownie o brzmienia solowe,nie tam kwartety itp. Próbowałem Halion Strings Edition i Reason 3.0,niestety brzmienia beznadziejne,szukam cos lepszego.Za pomoc z góry dziekuje.

...

**********************

Edirol HQ Orchestral; Garritan Personal Orchestra - polecam

Awatar użytkownika
nikkin
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 11 sie 2005, 00:00

Re: Skrzypce solo - w czym najlepiej?

Post autor: nikkin » sobota 13 sie 2005, 22:22

Oprócz wspomnianego wcześniej Edirol HQ Orchestral



Miroslav Vitous - Symphonic Orchestra Samples - Solo Intruments

Miroslav Vitous - Symphonic Orchestra Samples - String Ensembles



wiele ciekawych skrzypiec spośród brzmień do IK Multimedia Sampletank



po przesłuchaniu "demo songs" również IK Multimedia Miroslav Philharmonik

http://www.philharmonik.com/Main.html?prod_MP ale jeszcze w sprzedaży chyba nie jest

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Skrzypce solo - w czym najlepiej?

Post autor: JM » sobota 13 sie 2005, 22:25

Ale wybrałeś instrument: skrzypce solo, chyba najtrudniejszy do "oszukania" w VSTi. Cała trudność polega właśnie na specyficznej artykulacji w tym instrumencie, bardzo trudnej do zasymulowania w grze na klawiszu . Jeśli mają to być skrzypce typu country lub Venesa Mae to jeszcze pół biedy, lecz gdyby miało to być coś poważniejszego to będziesz miał problem. Nawet wydanie fortuny na dobre sample (znajdziesz odpowiednie podpowiedzi w archiwum tego forum) nie gwarantuje właściwego efektu właśnie ze względu na bogactwo i specyfikę atrykulacji. Wszystko zależy od akceptowalnego przez Ciebie stopnia uproszczenia.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Skrzypce solo - w czym najlepiej?

Post autor: MB » niedziela 14 sie 2005, 01:00

TO jest odpowiedź na problem z artykulacją i ekspresją komputerowo symulowanych instrumentów akustycznych. Posłuchajcie przykładów, zwłaszcza pierwszego.

Awatar użytkownika
Sixtus
Posty: 111
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Skrzypce solo - w czym najlepiej?

Post autor: Sixtus » niedziela 14 sie 2005, 01:38

...TO jest odpowiedź na problem z artykulacją i ekspresją komputerowo symulowanych instrumentów akustycznych. Posłuchajcie przykładów, zwłaszcza pierwszego....

**********************

Mój Boże! Słuchając pierwszego, polecanego przez MB przykładu, prawie dałem się "nabrać". Jeszcze nigy nie zaskoczyła mnie tak pozytywnie zadna kolekcja sampli, chocby kilkupłytowa. Brzmi wprost niewiarygodnie. Wlasnie "ciagne" wersje trial i dokladnie przetestuje to "COŚ".

Dzieki za link, MB!

pozdrawiam

Sixtus

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Skrzypce solo - w czym najlepiej?

Post autor: pawello » niedziela 14 sie 2005, 09:23

......TO jest odpowiedź na problem z artykulacją i ekspresją komputerowo symulowanych instrumentów akustycznych. Posłuchajcie przykładów, zwłaszcza pierwszego....

**********************

Mój Boże! Słuchając pierwszego, polecanego przez MB przykładu, prawie dałem się "nabrać". Jeszcze nigy nie zaskoczyła mnie tak pozytywnie zadna kolekcja sampli, chocby kilkupłytowa. Brzmi wprost niewiarygodnie. Wlasnie "ciagne" wersje trial i dokladnie przetestuje to "COŚ".

Dzieki za link, MB!

pozdrawiam

Sixtus...

**********************

To nie jest kolekcja sampli.. to specyficzny syntezator oparty w czesci na samplach..
[addsig]
pozdrawiam.

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Skrzypce solo - w czym najlepiej?

Post autor: richtig » niedziela 14 sie 2005, 12:16

.........TO jest odpowiedź na problem z artykulacją i ekspresją komputerowo symulowanych instrumentów akustycznych. Posłuchajcie przykładów, zwłaszcza pierwszego....

**********************



Jejkuś!!!! Toć to GENIALNE! Modelowanie fizyczne na najwyższym poziomie!!! Może miejscami trąci troszeczkę sztucznością, ale i tak 80% czasu trwania utworów demo nie słychać, że to synteza. Gratuluję twórcom. Mam nadzieję, że dzięki modelowaniu fizycznemu niedługo będziemy mogli się cieszyć również innymi instrumentami, nie tylko skrzypcami, gitarami (realistycznej jeszcze co prawda nie słyszałem) oraz organami piszczałkowymi (Reaktor Stram Pipe)

www.myspace.com/pchelki

ODPOWIEDZ