Gdzie skanery a gdzie ruchome głowy?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
hipekk
Posty: 11
Rejestracja: środa 10 sie 2005, 00:00

Gdzie skanery a gdzie ruchome głowy?

Post autor: hipekk » piątek 27 sty 2006, 01:00

Wtiam



Chciałbym dowiedzieć się jedną rzecz na temat oswietlenia (dla Was to zapewne oczywiste, ale ja z profresjonalnym oswietnieniem praktycznie wogóle kontaktu jeszcez nie mialem...) a mianowicie:



Kiedy stosuje sie ruczhome głowy a kiedy skanery?

Z tego co zauważyłem to efekt działania obydwu urządzeń jest zblizony, ale cenowo troche sie rozbiegaja....Wiec gdzie co powinno chodzic ?



Z góry dziekuje za uswiadomienie mnie :)




bart770
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 20 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Gdzie skanery a gdzie ruchome głowy?

Post autor: bart770 » piątek 27 sty 2006, 09:29

Ze skanera na pewno uzyskasz szybszy ruch np. z lewej na prawą stronę , lecz z głowy masz napewno większy zakres ruchu Pan / Tilt

tak więc zależy od zastosowan

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Gdzie skanery a gdzie ruchome głowy?

Post autor: AlfonsoRodeo » sobota 11 lut 2006, 22:53

Wszystko zalezy od mody Aktualnie w modzie, jako nowsze technologicznie, sa moving head'y. Oczywiscie zgodze sie ze zdaniem Bart770, ze skanerami wykonujesz zdecydowanie szybszy ruch (np. 1,2s dla zakresu 0'-150'), glowy natomiast wykonuja, moim skromnym zdaniem, bardziej dostojny ruch - plynny i 'niekanciasty'. Znajda sie takze i glowy, ktore wykonuja ruch bardzo szybko (np. ClayPaky StageLight300, Martin 300 Spot itp.). Uzaleznione jest to rozmiarami i waga samej glowicy, ktora to musza poruszac silniki krokowe. W skanerach jedynym ciezarem, jaki musza 'dzwigac' silniki to lustra wazace ok. kilkadziesiat gramow. Glowy montuje sie w miejscach, gdzie wymagay jest bardzo duzy zakres ruchu, skanery natomiast nadaja sie do umieszczania przy jakichs plaszczyznach (czyt. pod sufitem/dachem, w rogach), czyli wszedzie tam, gdzie 'dyspersja' swiatla jest fizycznie ograniczona.
[addsig]

horncqt
Posty: 272
Rejestracja: sobota 26 mar 2005, 00:00

Re: Gdzie skanery a gdzie ruchome głowy?

Post autor: horncqt » niedziela 30 lip 2006, 18:36

Do szybkich glow nalezy rowniez np FL PSH 260 - 630 stopni w 2,5 sek
GG: 5239173

MAXAG
Posty: 19
Rejestracja: środa 18 kwie 2007, 00:00

Re: Gdzie skanery a gdzie ruchome głowy?

Post autor: MAXAG » czwartek 14 cze 2007, 22:31

...Do szybkich glow nalezy rowniez np FL PSH 260 - 630 stopni w 2,5 sek...
**********************

Jak potrzebujesz niedrogie głowy, to polecam American DJ. Kupiłem na www.rnr.pl ACCU SPOT 300 i po prostu rewelacja. Bardzo sprawna i wydajna głowica

Pozdrowienia dla wszystkich

ODPOWIEDZ