Velleman K8062 Interfejs USB/DMX

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
ljfazer
Posty: 5
Rejestracja: środa 08 lut 2006, 00:00

Velleman K8062 Interfejs USB/DMX

Post autor: ljfazer » środa 08 lut 2006, 22:27

witam wszystkich oswietleniowcow :)

to moj pierwszy post :)



wiec jestem light jockey'em w klubie i szukam nowych alternatywy dla sterownika

znalazlem w necie ten oto interfejs Velleman K8062 Interfejs USB/DMX

koszt tego cacka do zlozenia to 300zl w sklepie avt

czy ktos mial z nim jakiekolwiek doczynienia?

czy warto go zakupic?

jakie ma mozliwosci?



sprzet ktorym operuje to: 4 glowy, 4 skanery, dimm pack z neonami i parami oraz kilka stroboli niedlugo moze laserek:)

czy interfej ten pozwoli mi bezproblemowo zarzadzac tym sprzetem

w gre chyba wchodzi ilosc kanalow dmx



czy w podobnej cenie mozna dostac jakis inny interfejs do pc?



prosze o jaka kolwiek pomoc

bo przy pilocie 2000 sgm rece mi opadaja (zbyt skomplikowany zeby cos wiecej podzialac) :(

Multilight
Posty: 7
Rejestracja: środa 13 paź 2004, 00:00

Re: Velleman K8062 Interfejs USB/DMX

Post autor: Multilight » czwartek 09 lut 2006, 00:23

...witam wszystkich oswietleniowcow :)

to moj pierwszy post :)



sprzet ktorym operuje to: 4 glowy, 4 skanery, dimm pack z neonami i parami oraz kilka stroboli niedlugo moze laserek:)

czy interfej ten pozwoli mi bezproblemowo zarzadzac tym sprzetem

w gre chyba wchodzi ilosc kanalow dmx

**********************

Ten wg specyfikacji umie 512, czyli pełen zakres, starczy aż nadto.



Tylko czy komputer będzie bardziej "user friendly" od dobrze zaprogramowanego sterownika? chyba nie. Pracowałem na programie do laptopa (co prawda innym) i między innymi na P2000. Dobrze "okepany" Pilot bił na głowę laptoka... Poza tym laptop po roku nadawał się tylko na przemiał.





prosze o jaka kolwiek pomoc

bo przy pilocie 2000 sgm rece mi opadaja (zbyt skomplikowany zeby cos wiecej podzialac) :(...

**********************

Eee, Pilot2000 skomplikowany? to kolega nie widział skomplikowanego sterownika :) Jak kolega jest z trójmiasta albo okolic to poproszę o maila, mogę podszkolić :) multilight@poczta.onet.pl

ljfazer
Posty: 5
Rejestracja: środa 08 lut 2006, 00:00

Re: Velleman K8062 Interfejs USB/DMX

Post autor: ljfazer » sobota 11 lut 2006, 13:15

a czy moze ktos sie spotkal z takim interfejsem?

http://www.dab-system.com/konwerter_usb_dmx.html

jakie on ma mozliwosci?

cena jest atrakcyjna bo 92zl :)

Multilight
Posty: 7
Rejestracja: środa 13 paź 2004, 00:00

Re: Velleman K8062 Interfejs USB/DMX

Post autor: Multilight » sobota 11 lut 2006, 18:32

...a czy moze ktos sie spotkal z takim interfejsem?

http://www.dab-system.com/konwerter_usb_dmx.html

jakie on ma mozliwosci?

cena jest atrakcyjna bo 92zl :)...

**********************



Umówmy się, że mniej więcej tyle kosztuje część sprzętowa KAŻDEGO systemu sterowania z komputera (płytka+procesor+zasilacz+parę rezystorków+program do procesora).

A co składa się na resztę ceny systemów za 2 albo 4 tys. zł? Ano program do komputera, którego w tym wypadku nie ma, bo "sterowanie takich urządzeń jak dimmery, scanery" to można zrealizować z programiku z "suwaczkami" dla każdego z kanałów dmx - ruszasz suwaczek, zmienia się wartość DMX, zmienia się położenia np lustra. A bez programowania scen, kilku możliwości puszczenia programów np ruchowych i chase'ów działających jednocześnie to nie jest nic warte.

Poza tym, masz przecież niezły sterownik, miałeś się go nauczyć. Więc nie kombinuj z coraz tańszymi interfejsami, do których nie ma softu :)

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Velleman K8062 Interfejs USB/DMX

Post autor: AlfonsoRodeo » sobota 11 lut 2006, 22:31

...witam wszystkich oswietleniowcow :)

to moj pierwszy post :)



wiec jestem light jockey'em w klubie i szukam nowych alternatywy dla sterownika

znalazlem w necie ten oto interfejs Velleman K8062 Interfejs USB/DMX

koszt tego cacka do zlozenia to 300zl w sklepie avt

czy ktos mial z nim jakiekolwiek doczynienia?

czy warto go zakupic?

jakie ma mozliwosci?



sprzet ktorym operuje to: 4 glowy, 4 skanery, dimm pack z neonami i parami oraz kilka stroboli niedlugo moze laserek:)

czy interfej ten pozwoli mi bezproblemowo zarzadzac tym sprzetem

w gre chyba wchodzi ilosc kanalow dmx



czy w podobnej cenie mozna dostac jakis inny interfejs do pc?



prosze o jaka kolwiek pomoc

bo przy pilocie 2000 sgm rece mi opadaja (zbyt skomplikowany zeby cos wiecej podzialac) :(...

**********************

Do 4 glow i skanerow urzadzenie dedykowane, czyt. sterownik, wydaje mi sie byc lepsza opcja. Uzywanie interfejsu tez nie jest glupie, bo mozna wszystko zaplanowac, uwzgledniajac nawet kompletny wystroj wnetrza. Osobiscie mialem mozliwosc pracy na Chauvet (USB--> DMX) z pogramem Show Express oraz matryca dotykowa 19". Zabawa jest fajna, ale... na start wymaga troche przygotowania - wklepania detali calego klubu (oczywiscie jesli mowimy o czyms bardziej powaznym niz swiecenie po sufitach oraz bramkarzom czy barmanom w oczy). Sam zas wole konsolety. Pamietaj, ze sterownik mozna nabyc za smieszne pieniadze (patrz

tu i tu ), natomiast do interfejsu potrzebujesz jeszcze jakiegos software'u, ktory pozwolilby ci ogarnac calosc. Taki 'dobry' set do sterowania swiatlem z kompa to wydatek rzedu 400-$500. Tytulem podsumowania, kazdy ze sposobow sterowania ma swoje wady i zalety, zalezy to glownie od twoich preferencji.



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Velleman K8062 Interfejs USB/DMX

Post autor: AlfonsoRodeo » sobota 11 lut 2006, 22:44

A tak nawiasem mowiac tutaj maja bardzo zawodowe urzadzenia wszelkiej masci zwiazane z DMX. Osobiscie uzywam 4102EP do sterowania ClayPaky GoldenScan. Produkt (konwerter DMX-->PMX) wykonany jest potwornie zawodowo - markowe podzespoly wysokiej klasy (np. gniazda Neutrik), nie sa jakos przesadnie drogie, latwo o support, producent jest bardzo uczicwy i szybko realizuje wysylke do Polski bez zadnych problemow (nawet bez platnosci przed wysylka ).



Pozdrawiam
[addsig]

mefju_o
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 19 lut 2006, 00:00

Re: Velleman K8062 Interfejs USB/DMX

Post autor: mefju_o » poniedziałek 20 lut 2006, 10:31

......a czy moze ktos sie spotkal z takim interfejsem?

http://www.dab-system.com/konwerter_usb_dmx.html

jakie on ma mozliwosci?

cena jest atrakcyjna bo 92zl :)...

**********************

No właśnie... Tylko soft chyba jest słaby, dodają do tego jakiś "prosty program nie sprawiający problemów w obsłudze"



Ja znalazłem jeszcze to kiedyś http://www.enttec.com/opendmxusb.php

Chętnie bym wykonał sobie cosik takiego...



Może jakiś projekt do EP..? Tylko żeby znowu lipy nie odwalili, był już taki sterownik o ile dobrze pamiętam, sterowany RS - DMX, czy jakoś tak...

...

**********************



Interface dab-system i OpenDMX to to samo.


ODPOWIEDZ