Rzeczywista moc parów LED?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
adammus
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 08 lut 2007, 00:00

Rzeczywista moc parów LED?

Post autor: adammus » czwartek 19 kwie 2007, 17:07

Mam prośbę o pomoc uzytkowników par-ów led 64

Jaka jest rzeczywista moc takich parów czy pary led 64 sa mocniejsze niż zwykłe pary 56 - 300Watt ?

Zastanawiam się nad kupnem ale nie znam ich wydajności
muzyka

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Rzeczywista moc parów LED?

Post autor: szkudlik » czwartek 19 kwie 2007, 18:14

...Mam prośbę o pomoc uzytkowników par-ów led 64

Jaka jest rzeczywista moc takich parów czy pary led 64 sa mocniejsze niż zwykłe pary 56 - 300Watt ?

Zastanawiam się nad kupnem ale nie znam ich wydajności...
**********************

Tez mnie to bardzo interesuje
co ciekawe, na ostatnich targach w Krakowie specjalnie pytałem o to wszystkich wystawców którzy oferowali LEDy. I jakoś nikt nie potrafił udzielić na to odpowiedzi... każy wykręcał sie jak mógł

W sali targowej na własne oczy ciężko to ocenić. W moim odczuciu takie PAR64led z diod 5mm świecą mniej więcej (ale bardzo mniej więcej - moge się bardzo mylic) jak 100W żarówka. Znacznie mocniejsze są takie na diodach Luxeon 1W czy ostatnio 5W. Te potrafią dać już światło zbiżone do 300W. No ale tutaj cena też jest odpowiednia.

Na dziś więc - jeszcze za wcześnie żeby tym oświetlać. Może za parę lat
[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Rzeczywista moc parów LED?

Post autor: JM » czwartek 19 kwie 2007, 19:17

...na ostatnich targach w Krakowie specjalnie pytałem o to wszystkich wystawców którzy oferowali LEDy. I jakoś nikt nie potrafił udzielić na to odpowiedzi... każy wykręcał sie jak mógł...
**********************
To kogo oni na targi wysyłają?

LED to świetlana przyszłość oświetlenia.
Rewelacyjne dane na temat ich efektywności w aspekcie zaskakująco niskiej (jakby się mogło wydawać) konsumpcji energii nie są wcale przesadzone. To źródło prawie idealne pod tym względem, a nie jakieś tam żarówki energooszczędne (kompaktowe lampy fluorescencyjne) tak bardzo promowane dziś przez UE.

Pomyślcie: 100 jasno świecących diód LED połączonych szeregowo przy zasilaniu 220 V i prądzie 10 mA zużywa ok. 2,2W, a daję światło porównywalne z żarówką 100-300W (nie wiem tego dokładnie, lecz coś koło tego). Sprawność niesamowita (zwykła żarówka ma sprawność ok 5%), dłuuugowieczność, zimne oprawki przy silnym świetle, tanie rachunki za energię - przełom od czasów Thomasa Alva Edisona.

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Rzeczywista moc parów LED?

Post autor: AlfonsoRodeo » czwartek 19 kwie 2007, 21:03

72 ledy Luxeon 3W (RGB) w ruchomych glowach "wash" daja porownywalny strumien swietlny do 250W wladowczej.

Awatar użytkownika
adammus
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 08 lut 2007, 00:00

Re: Rzeczywista moc parów LED?

Post autor: adammus » czwartek 19 kwie 2007, 22:53

...72 ledy Luxeon 3W (RGB) w ruchomych glowach "wash" daja porownywalny strumien swietlny do 250W wladowczej....
**********************

czyli wygląda na to, iż trzeba jeszcze poczekać. Widzę , że idzie postęp jeśli chodzi o moc ledów i jak będą 10W pojedyncze w przystępnej cenie to dopiero będzie się warto przesiąść a póki co tradycyjne pary 64 są nadal niezastąpione :(

muzyka

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Rzeczywista moc parów LED?

Post autor: AlfonsoRodeo » piątek 20 kwie 2007, 10:11

......72 ledy Luxeon 3W (RGB) w ruchomych glowach "wash" daja porownywalny strumien swietlny do 250W wladowczej....
**********************

czyli wygląda na to, iż trzeba jeszcze poczekać. Widzę , że idzie postęp jeśli chodzi o moc ledów i jak będą 10W pojedyncze w przystępnej cenie to dopiero będzie się warto przesiąść a póki co tradycyjne pary 64 są nadal niezastąpione :(

...
**********************
Nieprawda, maja srednia trwalosc 10000h, gdzie Par ma zaledwie ok. 300. Poza tym, jelsi nie zwrcoiles uwagi, pisalem o RGB, czyli kolorowych diodach - sila rzeczy potrzeba wiekszej mocy, by wygenerowac odpowiednio silna wizke swiatla. Rowonowazne dla 3-watowych kolorowych sa 1-watowe biale. Osobiscie ogladalem na targach we Frankfurcie lampy architektoniczne na Ledach, cos typu Griven Kolorado. Daje toto niemozebmnie, conajmniej tak, jak lamp 1,8kW.

Pszczoła
Posty: 183
Rejestracja: środa 26 lip 2006, 00:00

Re: Rzeczywista moc parów LED?

Post autor: Pszczoła » wtorek 01 maja 2007, 19:30

Witam.
Też jestem zainteresowany ledami,mało o nich wiem i nic nie mogę się dowiedzieć,proszę o pomoc.

Jakie firmy są najlepsze ?

Czy są pary gdzie diody świecą wielokolorowo a nie mieszają się w systemie RGB ? Bo z lektur wiem że takie diody istnieją.

Czy do oświetlenia kapel w miejscach kameralnychi wystarczą 56 albo 64 i ile ich trzeba ?


Z góry dziękuję.
Pozdro.
Mam 43 lat uczyłem się grać na klawiszach 11 lat obsługuję płynnie programy muzyczne. moich dwuch synów idzie w moje ślady

Awatar użytkownika
Janunio
Posty: 93
Rejestracja: środa 22 wrz 2004, 00:00

Re: Rzeczywista moc parów LED?

Post autor: Janunio » poniedziałek 28 lut 2011, 07:45

Może odświeżymy temat.


Jaki jest stan LED oświetlenia na wiosnę 2011.


UE powinna natychmiast dofinansowywać źródła LED.


Znikome zapotrzebowanie na prąd powoduje drastyczne zmniejszenie CO2 z elektrociepłoni.


Widziałem już w markecie budowlanym reflektory ogrodowe.


6W w cenie 500 pln.

Były Band Leader, obecnie biurokrata. Hobby: home recording

Awatar użytkownika
Rector
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 12 lip 2012, 00:00

Re: Rzeczywista moc parów LED?

Post autor: Rector » piątek 07 gru 2012, 19:35

Tak.. nie porównasz mocy, chyba, że ... jest sposób: patrzysz na para 56 300w sprawdzasz moc odczuwalną czyli lumeny, to samo z ledami, bo Waty to pobór tylko mocy, a nie moc oddawana.... Więc po sprawdzeniu, typowy par 56 led (Varytec) świeci 1,5/3 mocy para 56 300w, czyli łopatologicznie: led par świeci na około 115 watt, w porównaniu do halogenowego brata. Do jasności światła przykłada się również dużo innych czynników: lustrzane pokrycia obudowy, połysk odbijający itp. Jeśeli chcesz konkretnych danych, patrz na lumeny...
Realizacja Dźwięku

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: Rzeczywista moc parów LED?

Post autor: adn_01 » piątek 07 gru 2012, 19:45

......na ostatnich targach w Krakowie specjalnie pytałem o to wszystkich wystawców którzy oferowali LEDy. I jakoś nikt nie potrafił udzielić na to odpowiedzi... każy wykręcał sie jak mógł...
**********************
To kogo oni na targi wysyłają?

LED to świetlana przyszłość oświetlenia.
Rewelacyjne dane na temat ich efektywności w aspekcie zaskakująco niskiej (jakby się mogło wydawać) konsumpcji energii nie są wcale przesadzone. To źródło prawie idealne pod tym względem, a nie jakieś tam żarówki energooszczędne (kompaktowe lampy fluorescencyjne) tak bardzo promowane dziś przez UE.

Pomyślcie: 100 jasno świecących diód LED połączonych szeregowo przy zasilaniu 220 V i prądzie 10 mA zużywa ok. 2,2W, a daję światło porównywalne z żarówką 100-300W (nie wiem tego dokładnie, lecz coś koło tego). Sprawność niesamowita (zwykła żarówka ma sprawność ok 5%), dłuuugowieczność, zimne oprawki przy silnym świetle, tanie rachunki za energię - przełom od czasów Thomasa Alva Edisona....
 




tylko nie licz na to, że za parę lat, jak już wszyscy wymienią żarówki na ledy i zaopatrzą się w inne energooszczędne gadety, też będziesz mieć niższe rachunki za prąd...


kompanie enegetyczne będą musiały sobie zbilansować "straty" stosownymi podwyżkami cen energii. albo "opłat przesyłowych" które zaczną stanowić np. 95% wartości rachunków ;)






ODPOWIEDZ