Jakie żarówki do skanerów?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Jakie żarówki do skanerów?

Post autor: Respectus » czwartek 23 sie 2007, 15:37

Witam! Mam cztery skanery z żarówkami 15V/150W i krew mnie już zalewa bo żarówki drogie a palą się często. Do tej pory używałem żarówek OMNILUX'a bo są tansze w porównaniu do innych. Czy opłaca sie inwestowanie w dwukrotnie droższe żarówki np. PHILIPS'a, OSRAM itd? Nie tak dawno widziałem żarówki PHILIPS dedykowane specjalnie do tego typu oświetlenia, to sciema czy faktycznie sa lepsze do tego typu zastosowań? Nie mogę sobie przypomnieć ich nazwy ale są w takich czarno czerwonych opakowaniach.

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: Jakie żarówki do skanerów?

Post autor: Respectus » czwartek 23 sie 2007, 18:09

Już wiem! Te żarówki to PHILIPS BROADWAY

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Jakie żarówki do skanerów?

Post autor: AlfonsoRodeo » czwartek 23 sie 2007, 19:53

No pewnie,ze lepsze, bo z jakimis normami jakosci wyprodukowane. A tak poza tym to te niskonapieciowe lampy z zalozenia maja niska zywotnosc. Ale Philips Broadeway jak najbardziej. moze byc tez Sylvania czy Osram.

Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Jakie żarówki do skanerów?

Post autor: a » czwartek 23 sie 2007, 22:35

Czy opłaca sie inwestowanie w dwukrotnie droższe żarówki np. PHILIPS'a, OSRAM itd?
**********************

Wiesz co, chyba warto. Tp sa drozsze marki, ale jak przeliczysz to podobno sie oplaca i mniej problemow. Pisze podobno, bo dawno temu bylem po drugiej stronie "lady" i nie musialem sam pakowac szmalu w te lampy a madry klient wiedzial co kupic - Philipsa, Osram i GE.
jest jeszcze marka GE, ktora jest tansza od Philipsa a ma niezla jakosc. natomast kazdy Ci powie ze Omniluxy leca szybciutko :)
http://www.superstereo.pl

KYMY
Posty: 264
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2006, 00:00

Re: Jakie żarówki do skanerów?

Post autor: KYMY » czwartek 23 sie 2007, 22:36

...No pewnie,ze lepsze, bo z jakimis normami jakosci wyprodukowane. A tak poza tym to te niskonapieciowe lampy z zalozenia maja niska zywotnosc. Ale Philips Broadeway jak najbardziej. moze byc tez Sylvania czy Osram....
**********************

Są różne żarówki- te na długi żywot (mniej jasne) i na krótki (bardziej jasne)- nie ma tu zasady co do napięcia.
Małe napięcie- małe włókno (podobno) lepsze właściwości optyczne.
Wystarczy zobaczyć na www.omnilux.org na przykład.
Co do firmówek też jest różnie:
Zdesperowany muzyk przyszedł do mnie z poradą co robić, bo w jego "grzybku" żarówki palą się jak najęte 20-26 zł./szt Jedno granie i koniec. Próbował właśnie Osramy i Philipsy- wkładał je przepisowo- Sam w sklepie sprawdzałem jakie kupował.
Zauważyłem, że nie próbował Omniluxów- a więc kupiłem w internecie właśnie te- chodzą już drugi miesiąc (zespół gra wesela).
Sam w to nie wierzę... ale sądzę, że tamte "firmówki" były jakieś trefne.

Co do tematu: żarówka musi przynajmniej wytrzymać to co gwarantuje producent. Jeśli napisane jest 50 h to co najmniej tyle powinna świecić.
Jak tyle wytrzymują- trzeba chwytać za kiesę i kupować dalej- trudno.





Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Jakie żarówki do skanerów?

Post autor: a » czwartek 23 sie 2007, 22:45

Co do tematu: żarówka musi przynajmniej wytrzymać to co gwarantuje producent. Jeśli napisane jest 50 h to co najmniej tyle powinna świecić.
**********************

Tak to bardzo celna uwaga!
kazda lampa ma okreslony czas pracy.
Warto go sprawdzic w papierach by sie nie dziwic potem. Czasem jest to krotki czas, bo lampy maja przeznaczenie do "blyskania" itp :) i moga blyskac rok :). Jak wlozysz do innej lampy to padnie za 3 dni.
http://www.superstereo.pl

djmod
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 21 lut 2008, 00:00

Re: Jakie żarówki do skanerów?

Post autor: djmod » wtorek 04 mar 2008, 11:48

Ja polecam na palenie żarówek ostrożność przy obchodzeniu
sie z urządzeniem... :)

Poruszyć urządzenie można dopiero po całkowitym jego wystygnięciu,
to zapewni znacznie wyższą żywotność żarówki, polecam czas około 20
minut przed zdjęciem urządzenia po zakończonej imprezie - to już czas raczej bezpieczny :)

Pozatym starannie wkładać żarówki i odtłuścić je, a po jednokrotnym
włożeniu ich w gniazdo nie dotykać i nie wyjmować do momentu kolejnego
przepalenia się.

Pozdrawiam
Marcin Pawelczyk

Awatar użytkownika
toadi
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 06 paź 2002, 00:00

Re: Jakie żarówki do skanerów?

Post autor: toadi » czwartek 09 cze 2011, 16:09

Philips ma w swojej ofercie nardzo dobrej jakość żarówki long life o twałości 500 a nawet 1000godzin. Są średnio dwa razy droższe od standardowych 50h ale warto ja używam wersji 24V250W ELC LL 1000h i wytrzymują spokojnie rok świecenia po 10h 2-3 razy w tygodniu poprzednio omniluxy wymienialem co 2-3 imprezy. Minusem jest jak pisali poprzednicy nieco mniejsza ilość światła w stosunku do wersji 50h

Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Re: Jakie żarówki do skanerów?

Post autor: Łukasz1985 » czwartek 09 cze 2011, 16:34

...Witam! Mam cztery skanery z żarówkami 15V/150W i krew mnie już zalewa bo żarówki drogie a palą się często. Do tej pory używałem żarówek OMNILUX'a bo są tansze w porównaniu do innych. Czy opłaca sie inwestowanie w dwukrotnie droższe żarówki np. PHILIPS'a, OSRAM itd? Nie tak dawno widziałem żarówki PHILIPS dedykowane specjalnie do tego typu oświetlenia, to sciema czy faktycznie sa lepsze do tego typu zastosowań? Nie mogę sobie przypomnieć ich nazwy ale są w takich czarno czerwonych opakowaniach.... 


...jak najbardziej oplaca sie zainwestowac w zarowki Philips! Uzywam zarowek Philipsa do ruchomych glow i wytrzymaly mi 3 lata. Wczesniej uzywalem zarowek omnilux i niestety trzy imprezy i sie palily. Wiec jak najbardziej polecam Ci zarowki Philipsa!!!


 


Pozdro.


[addsig]
Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

ODPOWIEDZ