Oświetlenie - głowy czy skanery

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Oświetlenie - głowy czy skanery

Post autor: Łukasz1985 » środa 28 lis 2007, 19:26

Witam. Chce kupic do zespolu jakies dobre oswietlenie nie wiem czy maja to byc skanery czy glowy albo tez jedno i drogie Jest w tej chwili tyle marek na rynku ze nie wiadomo co wybrac Doradzcie mi jakies dobre glowy i skanery + sterownik (rozumiem ze glowy potrzebuja tez sterownika) w rozsadnej cenie.

Pozdrawiam i czekam na wyczerpujace odpowiedzi
Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: Oświetlenie - głowy czy skanery

Post autor: maslak_s » środa 28 lis 2007, 20:18

tez mam takie podoobnee pytanie

mam dylemat skanery czy glowy... wiadoomo glowy sa drozszee, ale i maja wiecej mozliwosci... skanery sa tanszee, ale i mnie mozliwosci...

ogolnie sprzet bylby wykorzystywany przez mobilnego dj'a
www.klub.agaton.pl

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Oświetlenie - głowy czy skanery

Post autor: Gerry » środa 28 lis 2007, 22:23

jesli macie podobne problemy to obydwaj za rączkę i do wyszukiwarki!
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

greengo
Posty: 196
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2007, 00:00

Re: Oświetlenie - głowy czy skanery

Post autor: greengo » czwartek 29 lis 2007, 00:17

Skanery jako sprzęt mobilny się raczej nie nadają ze względu na to, że muszą być podwieszone na jakiejś wysokości. A głowy możesz ustawić nawet na ziemi.

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Oświetlenie - głowy czy skanery

Post autor: AlfonsoRodeo » wtorek 25 gru 2007, 23:18

...Skanery jako sprzęt mobilny się raczej nie nadają ze względu na to, że muszą być podwieszone na jakiejś wysokości. A głowy możesz ustawić nawet na ziemi....
**********************
E, sakanery tez mozna polozyc np. na caseach, albo dokrecic nozki gumowe i stawiac na podlodze. I to i to wymaga zabezpieczernia przed ewentualnym kopnieciem czy wywroceniem.

djmod
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 21 lut 2008, 00:00

Re: Oświetlenie - głowy czy skanery

Post autor: djmod » wtorek 04 mar 2008, 11:37

Panowie - nie można porównywać co jest lepsze czy gorsze,
bo to są inne rodzaje sprzętu i do czego innego służą...

Dla przykładu - głowy z racji swojej bezwładności mają wolniejsze ruchy,
skanery ruszają tylko lustrem, więc ruch światła jest szybszy.

Obydwa rozwiązania są bardzo często wykorzystywane, ale trzeba
wiedzieć dla jakich zastosowań, pozatym górna półka skanerów wcale
nie ustępuje jakością głowom, a czasem wręcz przeciwnie.

Pozatym dobre głowy i dobre skanery mają
przeważnie te same możliwości (te same gobbo, kolory, funkcje).

Dla mobilnego Dj'a polecam skanery, może nawet jakieś efekty flower
będą mu robiły więcej efektu, niż wysokiej klasy głowy.

Pozdrawiam
Marcin Pawelczyk

Awatar użytkownika
Crew8
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 00:00

Re: Oświetlenie - głowy czy skanery

Post autor: Crew8 » niedziela 25 mar 2012, 21:16

Jeśli te oświetlenie ma być na wesela i tym podobne imprezy to ja z góry proponuję skanery.

Mam na imię Kamil. Zajmuję się produkcją muzyki oraz dj-ingiem.

Awatar użytkownika
Rector
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 12 lip 2012, 00:00

Re: Oświetlenie - głowy czy skanery

Post autor: Rector » poniedziałek 08 paź 2012, 21:22

...
Jeśli te oświetlenie ma być na wesela i tym podobne imprezy to ja z góry proponuję skanery....
 


A ja proponuję głowy... choćby mac 250, gdyż nie sądzę, żeby ktokolwiek zatrzymał się na etapie wesel, jeśli masz głowy, możesz robić : koncerty, gale, pokazy mody itp., natomiast skanery mają i zawsze będą miały ograniczoną moc świetlną i ograniczone pole, czy też "zasięg rażenia", natomiast głowy zaświecą wszędzie, oprócz pod sobą, oraz mają większą moc świetlną, wyżej zaproponowane 250w. trzeba się rozwijać, a tak to kupisz skanery, okaże się, że się rozwijasz, a skanerów Ci już nikt nie kupi z prostego powodu: nikt ich już nie używa, a również ich produkcja zostaje wycofywana... tak jak byś nagle zaczął inwestować w analogowy telewizor, a za 2 miesiące okazuje się, że trzeba kupować dekoder, bo przechodzimy na cyfrową, natomiast analog - do wyrzucenia, bo jak wyżej wspomniałem "nikt Ci już go nie kupi, z prostego powodu...." Pozdrawia świetlik

Realizacja Dźwięku

Awatar użytkownika
Rector
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 12 lip 2012, 00:00

Re: Oświetlenie - głowy czy skanery

Post autor: Rector » piątek 07 gru 2012, 19:14

...Skanery jako sprzęt mobilny się raczej nie nadają ze względu na to, że muszą być podwieszone na jakiejś wysokości. A głowy możesz ustawić nawet na ziemi.... tak, więc dodam iż jest to tzw. bullshit to co napisałeś, ten post wg mnie powinien być zamazany, bo skanery jest to właśnie SPRZĘT MOBILNY i nigdzie nie jest napisane, że muszą wisieć, mogą stać, leżeć, a skoro stać Cię na skaner, to poświęcisz też 130 zł na statyw athletica, żeby na nim coś podwiesić... rusz głową... głowy też się wiesza... Drogi świetliku...
Realizacja Dźwięku

Awatar użytkownika
Rector
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 12 lip 2012, 00:00

Re: Oświetlenie - głowy czy skanery

Post autor: Rector » piątek 07 gru 2012, 19:15

".....Skanery jako sprzęt mobilny się raczej nie nadają ze względu na to, że muszą być podwieszone na jakiejś wysokości... A głowy możesz postawić na ziemi... " to miał być cytat w poprzednim poście, żeby nikt nie pomyślał, że to moje słowa

Realizacja Dźwięku

ODPOWIEDZ