Dimmer - straszne buczenie

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
johnnyfive
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 00:00

Dimmer - straszne buczenie

Post autor: johnnyfive » niedziela 17 lut 2008, 12:40

witam mam pewnien proble z dimmerem
otoz problem przedstawia sie nasepująco po podłączeniu dimera z jednej bądz trzech faz (to nie ma znaczenia ) w głosnikach przodowych jak i w monitorach z resztą w piecach wykonawcow tez pojawia sie straszne buczenie wywołane pracą dimmera
słyszałem od kogos ze podobno pomaga odcięcie masy z przewodu zasilającego dimmer czy to prawda ?
a jesli nie to co w takim przypadku robic pozdrawiam

Awatar użytkownika
cannondalekiller
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 02 sty 2007, 00:00

Re: Dimmer - straszne buczenie

Post autor: cannondalekiller » niedziela 17 lut 2008, 16:01

Na Boga! Nie Odcinaj żadnej "masy" z przewodu!!!
Wpisz w wyszukiwarkę internetową słowa kluczowe, takie jak: "brum od dimera" ,"zasilanie nagłośnienia i oświetlenia" itp w różnych kombinacjach.

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Dimmer - straszne buczenie

Post autor: Sroka » niedziela 17 lut 2008, 17:02

...witam mam pewnien proble z dimmerem
otoz problem przedstawia sie nasepująco po podłączeniu dimera z jednej bądz trzech faz (to nie ma znaczenia ) w głosnikach przodowych jak i w monitorach z resztą w piecach wykonawcow tez pojawia sie straszne buczenie wywołane pracą dimmera
słyszałem od kogos ze podobno pomaga odcięcie masy z przewodu zasilającego dimmer czy to prawda ?
a jesli nie to co w takim przypadku robic pozdrawiam...
**********************
Jaki roddzaj oswietlenia kontrolujesz tym dymerem? Wiedz ze niskonapieciowe halogeny wymagaja innego rodzaju dimmera.
Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Dimmer - straszne buczenie

Post autor: preceli » niedziela 17 lut 2008, 17:06

...Wiedz ze niskonapieciowe halogeny wymagaja innego rodzaju dimmera. ...

Innego od czego?
Ale faktem jest, że kolega johnnyfive też się nie popisał w temacie szczegółów. Równie dobrze mógł zapytać czemu jego samochód na benzynę strasznie zaczął kopcić.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
johnnyfive
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 00:00

Re: Dimmer - straszne buczenie

Post autor: johnnyfive » poniedziałek 18 lut 2008, 11:29

...Na Boga! Nie Odcinaj żadnej "masy" z przewodu!!!
Wpisz w wyszukiwarkę internetową słowa kluczowe, takie jak: "brum od dimera" ,"zasilanie nagłośnienia i oświetlenia" itp w różnych kombinacjach....
**********************
dieki za podpowiedz slów kluczowych wyczytałem na innych astronach ze przewód dmx nie moze lezec zbyt blisko przewdow audio a juz bron boze ni puszczas go jednym z kanalow pyty czy to prawda ? i jak sie to ma do przewodów zasilających ? pozdrawiam

Awatar użytkownika
johnnyfive
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 00:00

Re: Dimmer - straszne buczenie

Post autor: johnnyfive » poniedziałek 18 lut 2008, 11:34

......Wiedz ze niskonapieciowe halogeny wymagaja innego rodzaju dimmera. ...

Innego od czego?
Ale faktem jest, że kolega johnnyfive też się nie popisał w temacie szczegółów. Równie dobrze mógł zapytać czemu jego samochód na benzynę strasznie zaczął kopcić.
...
**********************
witam to prawda nie napisałem zbyt wiele dimmer jakiego uzywam jest 6 kanalowy wspólpracuje z parami 56 300w i z tego co wiem potafi wytrzymac o wiele wiecej niz ja pod niego podpinam mimo to brumienie jest okropne bioac pod uwage to ze jest nawet zasilany z osobnej fazy niz naglosnienie pozdawiam

Awatar użytkownika
johnnyfive
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 00:00

Re: Dimmer - straszne buczenie

Post autor: johnnyfive » poniedziałek 18 lut 2008, 11:36

......witam mam pewnien proble z dimmerem
otoz problem przedstawia sie nasepująco po podłączeniu dimera z jednej bądz trzech faz (to nie ma znaczenia ) w głosnikach przodowych jak i w monitorach z resztą w piecach wykonawcow tez pojawia sie straszne buczenie wywołane pracą dimmera
słyszałem od kogos ze podobno pomaga odcięcie masy z przewodu zasilającego dimmer czy to prawda ?
a jesli nie to co w takim przypadku robic pozdrawiam...
**********************
Jaki roddzaj oswietlenia kontrolujesz tym dymerem? Wiedz ze niskonapieciowe halogeny wymagaja innego rodzaju dimmera. ...
**********************
uzywam wylacznie parów 56 i to z najslabszymi zarówkami 300

morfos
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 01 mar 2005, 00:00

Re: Dimmer - straszne buczenie

Post autor: morfos » środa 20 lut 2008, 01:30

Prawdopodobnie w obiekcie nie ma pełnego uziemienia tylko zerowanie. Z prawidłowym uziemieniem i przy wpięciu dimera tuż za przyłączem brumienie nie występuje, a jeśli już to w niewielkim stopniu. Zostanie jednak brzęczenie samych żarników żarówek, które jest irytujące ale trzeba przywyknąć albo wydać sporo kasy na dimer studyjny.

pilotniik
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 12 lut 2008, 00:00

Re: Dimmer - straszne buczenie

Post autor: pilotniik » poniedziałek 25 lut 2008, 08:48

mam jeszcze jedną sugestię, być może warto pociągnąć oddzielny przewód zasilający do dimmera, albo jeśli nie masz takiej możliwości zamienić fazy we wtyczce zasilającej,czasami pomaga

elejan
Posty: 34
Rejestracja: sobota 03 lis 2007, 00:00

Re: Dimmer - straszne buczenie

Post autor: elejan » poniedziałek 25 lut 2008, 09:26

...mam jeszcze jedną sugestię, być może warto pociągnąć oddzielny przewód zasilający do dimmera, albo jeśli nie masz takiej możliwości zamienić fazy we wtyczce zasilającej,czasami pomaga...
**********************
Kolego, a ten dimmer ma filtry?

ODPOWIEDZ