Lasery

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
marecky
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 19 lip 2005, 00:00

Lasery

Post autor: marecky » sobota 19 kwie 2008, 23:27

Spotkał się ktoś z laserami używanymi w filmach jako zabezpieczenie różnych pomieszczeń (właśnie oglądałem "Nie ma takiego numeru" jak widzieliście to wiecie o co chodzi). Które świecą tylko od słupka do słupka.

Awatar użytkownika
maly.borkowo
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 08 lut 2009, 00:00

Re: Lasery

Post autor: maly.borkowo » niedziela 08 lut 2009, 20:51

...Spotkał się ktoś z laserami używanymi w filmach jako zabezpieczenie różnych pomieszczeń (właśnie oglądałem "Nie ma takiego numeru" jak widzieliście to wiecie o co chodzi). Które świecą tylko od słupka do słupka. ...
**********************
Taki laserek to nic innego jak chociażby zwykły wskaźnik laserowy z kiosku za parę złotych... Mam chociażby laserek z eurolite LAS-7 można powiedzieć że to to samo tyle że się rusza.. a żeby uzyskać taki efekt jak na filmie to wystarczy trochę dymu, aby wiązka była widoczna na całej swojej długości :)

Pozdrawiam,
Mały

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: Lasery

Post autor: ceres1x » niedziela 08 lut 2009, 22:24

...Spotkał się ktoś z laserami używanymi w filmach jako zabezpieczenie różnych pomieszczeń (właśnie oglądałem "Nie ma takiego numeru" jak widzieliście to wiecie o co chodzi). Które świecą tylko od słupka do słupka. ...
**********************
Taki temat to raczej zapodaj na elektrodzie bo admin za chwile usunie go.
eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Lasery

Post autor: Zbynia » wtorek 10 lut 2009, 00:42

zapomij - trzeba byc debilem zeby zabezpieczac pomieszczenia widzialnym laserem...to dobre do filmow....albo dioda podczerwnieni albo laser w swietle niewidzialnym(czyli praktycznie wciaz dioda w podczerwieni)

ODPOWIEDZ