Konwerter MIDI/DMX

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: preceli » środa 25 lis 2009, 12:01

2 pytanka:

- ponoć zaszły jakieś radykalne zmiany w firmware i programie do własnych ustawień (Programmer), dużo się zmieniło?

- czy można już gdzieś zobaczyć to ustroistwo w konkretnym zastosowaniu?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: Redakcja » środa 25 lis 2009, 14:10

- ponoć zaszły jakieś radykalne zmiany w firmware i programie do własnych ustawień (Programmer), dużo się zmieniło?





Jeśli chodzi o program do własnej modyfikacji pracy urządzenia (Programmer), to są to raczej tylko drobne poprawki mające głównie na celu ułatwienie edycji parametrów. Sporo zmieniło się jednak w programie Uploader (zmiana systemu operacyjnego). Obecnie po załadowaniu nowego firmware nie trzeba już wyłączać zasilania urządzenia aby raczyło ono przyjąć nowy system do swej wiadomości :-)





- czy można już gdzieś zobaczyć to ustroistwo w konkretnym zastosowaniu?





Owszem, najlepiej w Anglii, Hiszpanii, Francji, Argentynie i w... Australii (tam najwięcej!). Tu niestety nic nie poradzimy na to, że nasze urządzenie najlepiej sprzedaje się głównie za rubieżą. Ale jest promyk nadziei. Być może już w niedługim czasie będziemy mogli zapraszać na prezentacje najnowszego sprzętu (w tym aktualnie testowanego przez naszą redakcję) do siebie, czyli do siedziby AVT. I absolutnie nic nie stoi tu na przeszkodzie, aby inteligentnie oświetlać takie eventy za pomocą MIDI :-).
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
chips
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 24 sie 2009, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: chips » niedziela 19 wrz 2010, 20:20

 Witam,


Od razu mówię, że stawiam pierwsze kroki w streowaniu dmx - prośba o wyrozumiałość.


Używam sekwensera 16 ścieżkowego a tym samym mogę wysyłać komunikaty midi.


1. Czy jeżeli "wygospodaruje" 1 kanał midi to mogę obsłużyć max 32 parów led (każdy par led to 4 kanały)?


2. Czy do sterowania zwykłych parów żarówkowych musze mieć dodatkowe urządzenie np. Behringer BLM420?




[addsig]

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: Redakcja » poniedziałek 20 wrz 2010, 20:26

...Używam sekwensera 16 ścieżkowego a tym samym mogę wysyłać komunikaty MIDI. Czy jeżeli "wygospodaruje" 1 kanał midi to mogę obsłużyć max 32 parów led (każdy o par led to 4 kanały)?

Dokładnie tak.

...Czy do sterowania zwykłych parów żarówkowych muszę mieć dodatkowe urządzenie, np. Behringer BLM420...

Jest to jakieś wyjście z sytuacji, jednak w tym przypadku będziesz ograniczony tym, co ten sterownik jest w stanie głównie wygenerować "od siebie".
Mówiąc możliwie prosto (chyba): mając już konwerter MIDI do DMX i aby w pełni kontrolować za pomocą MIDI analogowe (sterowane napięciem) PAR-y musisz rozejrzeć się dodatkowo za konwerterem DMX -> analog (sterowanie przez DMX napięciem dla "zwykłego, starego" PAR-a). Łączysz wtedy swe urządzenia w łańcuch: komputer -> konwerter MIDI na DMX -> konwerter DMX na analog (czyli owe sterowanie napięciem).
Tych ostatnich znajdziesz w sieci naprawdę sporo.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
synt
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2006, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: synt » sobota 09 kwie 2016, 15:00

......Używam sekwensera 16 ścieżkowego a tym samym mogę wysyłać komunikaty MIDI. Czy jeżeli "wygospodaruje" 1 kanał midi to mogę obsłużyć max 32 parów led (każdy o par led to 4 kanały)? Dokładnie tak. ...Czy do sterowania zwykłych parów żarówkowych muszę mieć dodatkowe urządzenie, np. Behringer BLM420... Jest to jakieś wyjście z sytuacji, jednak w tym przypadku będziesz ograniczony tym, co ten sterownik jest w stanie głównie wygenerować "od siebie". Mówiąc możliwie prosto (chyba): mając już konwerter MIDI do DMX i aby w pełni kontrolować za pomocą MIDI analogowe (sterowane napięciem) PAR-y musisz rozejrzeć się dodatkowo za konwerterem DMX -> analog (sterowanie przez DMX napięciem dla "zwykłego, starego" PAR-a). Łączysz wtedy swe urządzenia w łańcuch: komputer -> konwerter MIDI na DMX -> konwerter DMX na analog (czyli owe sterowanie napięciem). Tych ostatnich znajdziesz w sieci naprawdę sporo....


.....................................................


Witam,


Jak zakupić konwerter midi2dmx.  Wysłałem parę maili na adres ze strony www.midi2dmx.eu/pl


Niestety brak odpowiedzi.


pozdrawiam


synt

Interesuję się elektroniką muzyczną. Projektuję i konstruuję proste syntezatory i przystawki modyfikujące dźwięk.

Awatar użytkownika
student
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 11 lip 2002, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: student » czwartek 21 lip 2016, 18:15

...........................................
Witam,
Jak zakupić konwerter midi2dmx.  Wysłałem parę maili na adres ze strony www.midi2dmx.eu/pl
Niestety brak odpowiedzi.
pozdrawiam
synt...

Podłączam się do pytania.....

ODPOWIEDZ