Konwerter MIDI/DMX

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: pyza » piątek 17 kwie 2009, 16:22

Witam ...
Po pierwszym wekkendzie i teście bojowym oświadczam :
Działa bez zażutu,Bardzo wygodne , a reszta już była tutaj napisana, po prostu super.
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: preceli » wtorek 12 maja 2009, 14:13

Zauważyłem aktualizacje na serwisie konwertera. I tu mam pytanie, czym tak naprawdę tryb użytkownika różni się od pozostałych, już zaprogramowanych fabrycznie?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: Redakcja » wtorek 12 maja 2009, 14:45

...Zauważyłem aktualizacje na serwisie konwertera. I tu mam pytanie, czym tak naprawdę tryb użytkownika różni się od pozostałych, już zaprogramowanych fabrycznie?...



Dobre pytanie

Tworząc tryby stałe urządzenia musieliśmy zaprogramować ich na tyle i tak funkcjonalnych aby urządzenie mogło spełniać możliwie najwięcej funkcji niejako "od zaraz". Tryb użytkownika, w przypadku konwertera [MODE 9] to coś, nad czym pracowaliśmy ostatnimi czasy, a z czego (tu nie ukrywam) jesteśmy bardzo dumni. Do jego konfiguracji służy specjalny program - Programmer.

Jak łatwo zauważyć we wszystkich trybach stałych mamy do czynienia z zależnością: do jednego kanału DMX jest przypisany tylko jeden komunikat MIDI (CC lub Note ON). I to w sposób tylko i wyłącznie dynamiczny. Czyli jeśli zdecydujemy się na sterowanie za pomocą komunikatów Note On, to zawsze poziomami w danych kanałach DMX będzie sterowało ich Velocity, jeśli zaś mowa o CC, to ich wartość. Ma to swoje plusy i minusy. Minusów niestety więcej w przypadku gdy konwerterem sterujemy światła nie za pomocą aranżu MIDI, lecz np. klawiatury sterującej.

Na co m. in. zezwala tryb użytkownika [MODE 9 - programmable]:

- do jednego kanału DMX możemy przyporządkować nawet kilka różnych komunikatów (CC lub Note On), na różnych kanałach MIDI;

- możemy ustawić wartość stałą w kanale DMX w przypadku wystąpienia konkretnego komunikatu MIDI, bez względu na jego wartość;

- możemy ustawić na stałe dowolną wartość w kanale DMX, bez względu na rodzaj i wartość przychodzących komunikatów MIDI;

- ilość przeładowań tego trybu jest praktycznie nieograniczona.

Proces programowania można dokonać "na sucho" (bez urządzenia) zapisując listę ustawień do pliku, z którego w każdej chwili można ją przywołać. Jeśli urządzenie jest podłączone do portów MIDI, to z poziomu programatora (Programmera) listę ustawień można wysłać wprost do konwertera. Można też przesłać dane z niego, zapełnią one wtedy listę edycyjną programatora.

Sam program (Programmer) można pobrać z naszego serwisu celem bliższego zapoznania się jego możliwościami.

Korzystając z okazji dopowiem, iż rozwiązaliśmy też problem prostej aktualizacji całego systemu konwertera (firmware). Do tego celu służy drugi program - Uploader. Cała filozofia w przypadku zmiany oprogramowania sprowadza się obecnie do tego, iż przy uruchomionym Uploaderze podłączamy konwerter do portów MIDI, po czym on sam już nawiązuje kontakt z aplikacją, aktualizuje sobie system i równie samodzielnie przechodzi do trybu standardowej pracy. Tu też nie ukrywam, iż jesteśmy dumni z tego rozwiązania . Więcej info na naszym serwisie www.midi2dmx.eu w dziale Programy.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: preceli » wtorek 12 maja 2009, 15:18

Genialna sprawa.
Czy można zrobić przelew w jełro? A jeśli tak, to ile trzeba wybecalować, tudzież i czekać?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: Redakcja » wtorek 12 maja 2009, 15:25

...Czy można zrobić przelew w jełro? A jeśli tak, to ile trzeba wybecalować, tudzież i czekać?...

Oj, bardzo proszę podobne zapytania przesyłać już mailem. Nie będziemy tu śmiecić.
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: psysutra » wtorek 19 maja 2009, 10:01

Wygląda cacy
Tylko zadam pytanie- być może niedorzeczne lub śmieszne, jednak nie zauważyłem, by w tym sterowniku była wzmianka o sterowaniu ławami lub głowami laserowymi, również głowami ruchomymi lub stroboskopami (żeby np. pulsowały w rytm Hihatu, OpenHatu, Crashu, Ride'u lub innego elementu w aranżu).
Stay Psychedelic People!

pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: pyza » wtorek 19 maja 2009, 11:04

...Wygląda cacy
Tylko zadam pytanie- być może niedorzeczne lub śmieszne, jednak nie zauważyłem, by w tym sterowniku była wzmianka o sterowaniu ławami lub głowami laserowymi, również głowami ruchomymi lub stroboskopami (żeby np. pulsowały w rytm Hihatu, OpenHatu, Crashu, Ride'u lub innego elementu w aranżu)....
**********************
Witam.
Ztego co wiem to byłem jednym z pierwszych posiadaczem tej zabawki i-
Wszystko co ma wejście dmx może być sterowane z tego poziomu.
Kazdy laser który mam jest sterowany właśnie z seqencera mam jeszcze kilka starych lamp bez sterowania dmx i rowiązałem to w ten sposób- dokupiłem swithpack z dmx i pod niego podpiołem właśnie te stare lampy i już mam możliwość sterować funkcją włącz lub wyłącz .Polecam jest to bardzo stabilny konwerter i bardzo prosty w użyciu.
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: psysutra » wtorek 19 maja 2009, 13:42

Masz na myśli kolorofonki tak zwane?
Stay Psychedelic People!

pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: pyza » wtorek 19 maja 2009, 23:57

...Masz na myśli kolorofonki tak zwane? ...
**********************
zwykłe lampy typu flower i lam baada
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Konwerter MIDI/DMX

Post autor: pyza » czwartek 28 maja 2009, 19:17

Noo!! To teraz kiedy mamy możliwość programowania co gdzie i jak ma działać konverter to już jest wypas.
Właśnie przygotowałem sobie smf-a i przez wekkennd sprawdzimy jak się to sprawuje.
Już wkrótce przygotuję prezentacje video z działania midi2dmx i przekonacie się że dla muzyka nie ma leprzej opcji jeżeli chodzi o sterowanie światłami na imprezie.
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

ODPOWIEDZ