Światła, obwody ACL - co to takiego?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
OlimpRecordsStudio
Posty: 145
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2006, 00:00

Światła, obwody ACL - co to takiego?

Post autor: OlimpRecordsStudio » wtorek 24 lis 2009, 00:21

Witam Szanownych Forumowiczów,


Mam przygotować na koncert obwody ACL, lecz nie wiem o co chodzi. Może ktoś prosto, ale dokładnie mi wytłumaczyć o co biega?


Serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

Muzyk i realizator dźwięku.
www.unistersound.pl i www.bezimienni.com

Awatar użytkownika
Szofer
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2009, 00:00

Re: Światła, obwody ACL - co to takiego?

Post autor: Szofer » wtorek 24 lis 2009, 00:59

...
Witam Szanownych Forumowiczów,

Mam przygotować na koncert obwody ACL, lecz nie wiem o co chodzi. Może ktoś prosto, ale dokładnie mi wytłumaczyć o co biega?

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam!...
 


Hej


Tu jak podlaczyc reszta w google


Hej



Mesa Boogie Traxis, Marshall JMP-1, ADA MP-1, POD X3, Digitech 2120, Rocktron Voodu Value, TC Electronic G-Major, DBX 166A, Rocktron Intellifex, Mesa Bogie 2:90, KRK VXT6, FocusriteSaffire, Ibanez, Framus, Cubase, VST,BeyerDynamic DT150,Behringer FCB-1010

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Światła, obwody ACL - co to takiego?

Post autor: AlfonsoRodeo » wtorek 24 lis 2009, 10:50

Obwód ACL to 8 wysokiej jasności lamp o bardzo wąskim kącie promieniowania (światło punktowe) w postaci reflektora parablicznego (PAR). Tutaj masz do wyboru albo PAR36 ACL (np. GE 4596, 250W/28V) albo PAR64 ACL (np. GE 4552, 250W/28V). "ACL" to skrót od "Aircraft Lantern", czyli lampy lotniczej, używanej powszechnie na pasach lądowania. Zaletą jest duża jasność i bardzo widoczny strumień światła, co daje bardzo estetyczny efekt na scenie tworzący dodatkowy plan rozgiętych względem siebie wiązek.


PARy ACL 28-voltowe łączy się szeregowo, wtedy są w stanie normalnie działać pod napięciem 220-230V, stąd w riderach nie jest wpisana ilość sztuk a ilość obwodów (wielokrotność 8 opraw PAR).


Ja używam najczęściej PAR36ACL i w sumie nie pamiętam wymiany którejś z żarówek, czkolwiek warto wozić ze soba kilka na zapas, bo awaria pojedynczej sztuki skutkuje niedziałaniem całego obwodu. Oczywiście należy unikać pracy na 100% w dłuższym okresie czasu. Same pojedyncze błyski sa nieszkodliwe dla żarówek.


[addsig]

Awatar użytkownika
OlimpRecordsStudio
Posty: 145
Rejestracja: poniedziałek 10 lip 2006, 00:00

Re: Światła, obwody ACL - co to takiego?

Post autor: OlimpRecordsStudio » wtorek 24 lis 2009, 23:37

Serdecznie dziękuję za profesjonalne podejście!


 


Pozdrawiam

Muzyk i realizator dźwięku.
www.unistersound.pl i www.bezimienni.com

ODPOWIEDZ