Showtec Indigo 4500 - problem z reversem

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
figus78
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2008, 00:00

Showtec Indigo 4500 - problem z reversem

Post autor: figus78 » poniedziałek 25 lip 2011, 20:19

mam dwie głowki pracują w dmx , jedna chodzi w normalu druga ustawiona na revers i chodzą tak samo. gdzie to przestawić żeby sie krzyżowały. proszę o pomoc. i jak wzmocnić moc świecenia czy wystarczy podkrećić w głowie focus i dimmer na ile żeby nie przegiąć.jestem nowatorem w tej dziedzinie i prosze o pomoc. ewentualne sugestie pracuje na eurolite dmx operator.posiadam również antari z 1000 II ma zworki przestwiam na 1-7 i nie reaguje nie chce dymić. pzdr.
Prowadzę zespół, wesela, koncerty, produkcje muzyczne, pisze teksty, jestem członkiem ZAiKSu.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Showtec Indigo 4500 - problem z reversem

Post autor: preceli » wtorek 26 lip 2011, 07:47

Napisałeś tak chaotycznie, że w końcu nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi. Ale OK, spróbujmy.



Indigo 4500

Jeśli masz dwie głowy, które mają pracować tak samo, tyle, że krzyżować się w panoramie, to ustaw je na tym samym kanale początkowym DMX (np. 1) i w jednej z nich włącz Pan Reverse, czyli Intro -> Pan -> Pan Reverse.

Głowa może pracować z dowolnymi ustawieniami Dimm i Focus. Ustawiaj je tak, jak Ci pasuje.



Antari Z 1000II

Skoro pierwsze 14 kanałów DMX masz już zajęte przez głowy, to dymiarka musi pracować na kanale co najmniej 15 DMX. I tak ustaw w niej zworki. Tam masz fajny kalkulator: http://prosklep.com/dmxn/dmx.php.

Jeśli z miksera wyślesz na tym kanale wartość od 0 do 5 DMX, to urządzenie dalej będzie wyłączone. Pomiędzy wartościami od 6 do 249 wielkości produkcji mgły jest regulowana - dla 6 jest minimalna, a dla 249 zbliża się do maksimum. Jeśli kanał ma wartość od 250 do 255 DMX, to maszyna będzie działać z maksymalną wydajnością.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

figus78
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2008, 00:00

Re: Showtec Indigo 4500 - problem z reversem

Post autor: figus78 » wtorek 26 lip 2011, 17:57

...Napisałeś tak chaotycznie, że w końcu nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi. Ale OK, spróbujmy.

Indigo 4500
Jeśli masz dwie głowy, które mają pracować tak samo, tyle, że krzyżować się w panoramie, to ustaw je na tym samym kanale początkowym DMX (np. 1) i w jednej z nich włącz Pan Reverse, czyli Intro -> Pan -> Pan Reverse.
Głowa może pracować z dowolnymi ustawieniami Dimm i Focus. Ustawiaj je tak, jak Ci pasuje.

Antari Z 1000II
Skoro pierwsze 14 kanałów DMX masz już zajęte przez głowy, to dymiarka musi pracować na kanale co najmniej 15 DMX. I tak ustaw w niej zworki. Tam masz fajny kalkulator: http://prosklep.com/dmxn/dmx.php.
Jeśli z miksera wyślesz na tym kanale wartość od 0 do 5 DMX, to urządzenie dalej będzie wyłączone. Pomiędzy wartościami od 6 do 249 wielkości produkcji mgły jest regulowana - dla 6 jest minimalna, a dla 249 zbliża się do maksimum. Jeśli kanał ma wartość od 250 do 255 DMX, to maszyna będzie działać z maksymalną wydajnością. ...
 


DZIĘKI KOLEGO CHODZI O TO ŻE JEDNA JEST  W NORMAL DRUGA W REVERS I tyłek OBIE CHODZĄ  TAK SAMO . FAKTYCZNIE W INTRO NIE GRZEBAŁEM W PAN . WSZYSTKO USTAWIŁEM TAK JAK NAPISAŁEŚ ALBO I NIE NIE WIEM CZY NIE USTAWIAŁEM TEGO W INVERT . JAK ZADZIAŁA Z USTAWIEŃ INTRO I KIEDYŚ CIE SPOTKAM TO MASZ U MNIE DUŻEGO BEERA.


PZDR. DZIĘKI ZA INFO.

Prowadzę zespół, wesela, koncerty, produkcje muzyczne, pisze teksty, jestem członkiem ZAiKSu.

ODPOWIEDZ