Wybór serownika DMX (sprzętowy czy USB)

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
rzeznik105
Posty: 42
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 00:00

Wybór serownika DMX (sprzętowy czy USB)

Post autor: rzeznik105 » czwartek 22 lis 2012, 18:57

Witam. Jak w temacie. Montuje sobie małe oświetlenie jednak z DMX nigdy nie pracowałem więc potrzebna mi pomoc. Zamieżam kupić 8 parów i dwie ruchome głowy a w przyszłości profilówki z reflektorami pod dimmer. 


Czy sterownik typu "Stairville DMX-Master I" podoła temu zadaniu z wmaire satysfakcjonującym efektem czy może kupić konwerter USB na DMX i sterować jakimś prostym softem ?


Jak już kupie to się naucze jakoś obsługiwać tylko żeby dobrze wybrać sterownik.


Na sterowanie nie chce wydać za dużo pieniędzy gdyż wole zainwestować w lepsze oświetlenie.


pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Wybór serownika DMX (sprzętowy czy USB)

Post autor: pyza » czwartek 22 lis 2012, 19:50

zdecydowanie usb.


szybciej się połapiesz i łatwiej osiągniesz efekt

cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

rzeznik105
Posty: 42
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 00:00

Re: Wybór serownika DMX (sprzętowy czy USB)

Post autor: rzeznik105 » czwartek 22 lis 2012, 21:09

...
Na koniec wakacji był u mnie w mieście organizowany koncert i światło robił gość z laptopem, sterownikiem USB-DMX i dwoma kontrolerami USB BEHRINGER (suwaki + gałki, symbolu nie pomnę). Radził sobie bardzo dobrze. Wyszło OK. Tak więc chyba daje radę taki set-up....
 


<3 Epickie tylko jak zmapować MIDI żeby w takim sofcie fajnie dzaiłało ? i może nanoKONTROL by wystarczył bo ten behringerek ciu drogawy.


 


A tak to jaki program by był dobry ? 


Awatar użytkownika
Rector
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 12 lip 2012, 00:00

Re: Wybór serownika DMX (sprzętowy czy USB)

Post autor: Rector » piątek 07 gru 2012, 19:10

Ehh.. nie polecam konwerterów, chyba, że DasLight'a, ale z własnego doświadczenia polecam zakup MANUALNEGO sterownika, bo czasem wku... jest to, że nie da się np. włączyć dwóch efektów na raz na laptopie, zawsze lepiej jest mieć fadery pod ręką, chyba, że zrobisz tak: grand MA na Pc i wings do niego, ewentualnie ten behronger bcf 200, lub chamsysa i jego wingsy.... jaki masz budżet?
Realizacja Dźwięku

ODPOWIEDZ