Coś mnie strzeli z tymi halogenami ...

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
Zgzytek
Posty: 3
Rejestracja: środa 10 kwie 2013, 00:00

Coś mnie strzeli z tymi halogenami ...

Post autor: Zgzytek » środa 10 kwie 2013, 20:46

Witam ,posiadam 2 skanery American DJ Dynasty Scan dmx ,miałem w nich od kupna 2 żarówki Spectrum EFR 15v/150W ,ostatnio postanowiłem je wymienić i zamówiłem ten sam model ,przyszły do mnie 2 nowe żarówki ,włożyłem jedną - działa ,włożyłem 2 nie działa ,no dobra, impreze zagramy na jednej nowej a drugiej starej. Na imprezie skanery pochodziły z 3h i zostały przetransportowane do domu. Po 3 dniach nie używania doszła do mnie nowa żarówka w ramach rekompensaty tej nowej ,włożyłem ją do skanera i patrze nie działa :O ,uruchomiłem drugi skaner ten który miał nową żarówke która dzialałą przez imprezę i również nie działa mimo że 3 dni temu chodziła normalnie ...
Do obydwu skanerów włożyłem starą żarówke(bo niestety jedna stara się zagubiła w samochodzie ,a niestety nie był to mój wózek) Stara żarówka normalnie dziala w obydwu skanerów ,a nowe aż 3 nie ...Wie ktoś może o co chodzi ?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Coś mnie strzeli z tymi halogenami ...

Post autor: Zbynia » środa 10 kwie 2013, 21:21

Norma...to haleogen - gówniana jakośc to palą się jak głupie.


W studio kiedyś mieliśmy całe oświetlenie - 2 tygodniowo padały mimo że nie świeciły na maksa jak w skanerach




poszukaj innego producenta


Awatar użytkownika
Zgzytek
Posty: 3
Rejestracja: środa 10 kwie 2013, 00:00

Re: Coś mnie strzeli z tymi halogenami ...

Post autor: Zgzytek » środa 10 kwie 2013, 21:47

No dobra ale czemu ta stara która chodzi już w ekhm długo nadal dziala a 3 nówki spectruma nie -,-
Zamówiłem 1 osrama na próbę :/
Oby nie czekała mnie wymiana gniazdka lub coś podobnego :o

Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Coś mnie strzeli z tymi halogenami ...

Post autor: a » czwartek 11 kwie 2013, 12:20

Trudno zrozumieć którą żarówkę, gdzie i kiedy zamontowałeś i jak długo działała zanim zgubiła się w samochodzie przed włożeniem do skanera ale...


...miałem kiedyś dużo do czynienia z oświetleniem i wiem jedno: nie warto oszczędzać na źródle. To się mści bo zapłacisz nawet 100 taniej a potem i tak musisz kupić MARKOWĄ, czyli Philips, Osram ostatecznie GE.

http://www.superstereo.pl

Awatar użytkownika
Zgzytek
Posty: 3
Rejestracja: środa 10 kwie 2013, 00:00

Re: Coś mnie strzeli z tymi halogenami ...

Post autor: Zgzytek » czwartek 11 kwie 2013, 16:06

Stare żarówki Spectrum'a które mialem przy zakupie - działają nadal (tylko została mi 1 z dwoch bo 2 się zgubiła) I problem jest taki że zamówilem 2 NOWE Spectruma i przyszły zadzialała w domu tylko 1 ,pojechałem na impreze i podziałala sobie. W poniedziałek dostałem jeszcze jedną żarówke w ramiach rekompensaty NOWĄ. I wkładam do skanera i pyk nie działa ,odpaliłem skaner z nową żarówka (tą która byla na imprezie) i też nie działa ,a stara żarówka wciaż chodzi...

Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Coś mnie strzeli z tymi halogenami ...

Post autor: raflezjak » czwartek 11 kwie 2013, 18:00

Witam. Druga sprawa to zamawianie kurierem. Zanim paczka dotrze do właściciela ma kontakt z różnymi ludźmi i maszynami. Żarówki halogenowe są delikatne i nawet najlepsze zabezpieczenie nie pomoże ktoś rzuci albo mu niechcący upadnie, opakowanie jest ok, a żarnik pokaleczony.
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

moomin
Posty: 4
Rejestracja: piątek 27 wrz 2013, 00:00

Re: Coś mnie strzeli z tymi halogenami ...

Post autor: moomin » piątek 27 wrz 2013, 22:15

Halogeny to są dobre, ale na budowie. A i tam są lepsze rozwiązania :P.

ODPOWIEDZ