czy powerbank 5V 1amp napędza diodę 1AMP?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Frank22
Posty: 1
Rejestracja: piątek 24 wrz 2021, 12:57

czy powerbank 5V 1amp napędza diodę 1AMP?

Post autor: Frank22 » piątek 24 wrz 2021, 17:18

cześć, stworzyłem wiele różnych obwodów dla diod laserowych przy użyciu konfiguracji limitu prądu LM317, pracowałem również z niektórymi diodami LED za pomocą rezystorów zamiast aplikacji niskonapięciowych z bateriami AA. Teraz buduję projekt z diodami LED, a pożądany prąd wynosi około 1 ampera.

Szczerze mówiąc, nigdy nie brałem pod uwagę powerbanków dostarczających 5V - 1AMP, więc to jest moje pytanie, czy można bezpiecznie założyć... że prosty powerbank nadaje się do użycia z aplikacją 1AMP? w końcu to 5V i 1 amp = 5Watts, prawda? Mam na myśli to, że powerbanki, które dostarczają 1amp są zaprojektowane tak, aby zapewnić, że jako maksymalny prąd, to już jest stałe napięcie i stałe źródło prądu?

Jestem zainteresowany testowaniem tego, ale nie mam części zapasowych do wypalenia, to zajmie trochę czasu, ale oprócz testowania uważam również, że dobrze jest zapytać i przeczytać, aby zrozumieć. Wszelkie informacje zostaną rozpoznane.

192.168.10.1

witold77
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 01 maja 2022, 16:25

Re: czy powerbank 5V 1amp napędza diodę 1AMP?

Post autor: witold77 » niedziela 01 maja 2022, 17:10

Tak to wychodzi 5 W ale nie podałeś na jakim napięciu pracuje lampa czy też 5 V ?

ODPOWIEDZ