Oświetlenie

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
joszko
Posty: 150
Rejestracja: środa 19 maja 2004, 00:00
Kontakt:

Oświetlenie

Post autor: joszko » środa 16 cze 2004, 16:32

Chce zakupic zestaw oswietleniowy. Co sadzicie o produkcie firmy Behringer Eurolight LC2412(konsola sterownicza) i Eurolight LD6230 (dimmer)?
Mam 30 lat. Ukończyłem Politechnikę WrocławskąInteresuje mnie technika nagłośnieniowa i filmowa.

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: Tadeo » piątek 18 cze 2004, 14:59

......Chce zakupic zestaw oswietleniowy. Co sadzicie o produkcie firmy Behringer Eurolight LC2412(konsola sterownicza) i Eurolight LD6230 (dimmer)?...

**********************

Hej napiszcie temu biedakowi coś, mnie tez interesuje wasza opinia! jesli ktoś z was miał kontakt z tym urządzeniem to napiszcie o swoich odczuciach ...

**********************



Niestety na temat oświetlenia to troche tu blado.

Kiedyś pytałem i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Proponowałem nawet aby redakcja ,,naszego'' pisma czasami skrobneła na swych łamach pare słów na temat realizacji świateł na estradzie, scenie, - i nic...

Owszem, w ciągu ostatnich może sześciu lat znalazłem chyba trzy artykuły które mnie zainteresowały... ale to stanowczo za mało.

Wiem że rynek i sztuka oświetleniowa jest nie mniej złożona od sztuki realizacji dźwięku i może to właśnie jest powodem aby zebrać nowy zespół i stworzyć nowe pismo. Jeśli będzie tak dobre jak eis to pisze sie na pierwszego prenumeratora.

Awatar użytkownika
joszko
Posty: 150
Rejestracja: środa 19 maja 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: joszko » piątek 18 cze 2004, 21:55

Hej napiszcie temu biedakowi coś, mnie tez interesuje wasza opinia! jesli ktoś z was miał kontakt z tym urządzeniem to napiszcie o swoich odczuciach ...

**********************

Jeśli chodzi o nazwe biedaka, to owszem można ją interpretować dwojako. Z jednej strony jestem ubogi w wiedzę na temat technik oświetleniowych, z drugiej jest kiepsko z finansami-stąd pytanie o firmę Behringer (najtańsza oferta na polskim rynku jaką udało mi się znaleźć).

Zgadzam się z przedmówcami, mało informacji z tej dziedziny jest w języku polskim. Mam nadzieję, że to szybko się zmieni.
Mam 30 lat. Ukończyłem Politechnikę WrocławskąInteresuje mnie technika nagłośnieniowa i filmowa.

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: shearly » sobota 19 cze 2004, 12:45

Zgadzam się z przedmówcami, mało informacji z tej dziedziny jest w języku polskim. Mam nadzieję, że to szybko się zmieni....

**********************



...mój podpis również tutaj zawisa...
...phi...

Awatar użytkownika
student
Posty: 147
Rejestracja: czwartek 11 lip 2002, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: student » sobota 19 cze 2004, 12:50

Jak wyżej, zwłaszcza, że "nasze" pismo publikuje sporo reklam urządzeń oświetleniowych....

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: Redakcja » sobota 19 cze 2004, 14:02

Rzeczywiście, chyba nadeszła już pora aby znów przyjrzeć się (świeżym okiem) tej branży. Z naszych doświadczeń wynika, że średnio co trzy, cztery lata należy tłumaczyć wszystko od początku. I dobrze, bo taki okres to cała wieczność w tej dziedzinie. A dzieje się w niej ostatnio niemało. Przede wszystkim należy odnotować znaczny wzrost oferty różnych producentów, a co za tym idzie, spadek cen. Już za 10 000 zł można nabyć całkiem ciekawy zestaw (skanery, głowa, mikser DMX), przy czym należy pamiętać, że urządzenia pełnią w tej chwili najczęściej po kilka funkcji. Jeszcze dwa, trzy lata temu byłoby to nie do pomyślenia. Oferta rynkowa jest naprawdę spora.

Bardzo chętnie usłyszymy, co tak naprawdę zainteresowałoby Was. Od czego powinniśmy rozpocząć, bo jest w czym wybierać - podstawowe pojęcia, urządzenia, sposoby sterowania, konkretne zastosowania, oprogramowanie wspomagające CAD...

Czekamy na opinie.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: Tadeo » niedziela 20 cze 2004, 13:47

...Rzeczywiście, chyba nadeszła już pora aby znów przyjrzeć się (świeżym okiem) tej branży. Z naszych doświadczeń wynika, że średnio co trzy, cztery lata należy tłumaczyć wszystko od początku. I dobrze, bo taki okres to cała wieczność w tej dziedzinie. A dzieje się w niej ostatnio niemało. Przede wszystkim należy odnotować znaczny wzrost oferty różnych producentów, a co za tym idzie, spadek cen. Już za 10 000 zł można nabyć całkiem ciekawy zestaw (skanery, głowa, mikser DMX), przy czym należy pamiętać, że urządzenia pełnią w tej chwili najczęściej po kilka funkcji. Jeszcze dwa, trzy lata temu byłoby to nie do pomyślenia. Oferta rynkowa jest naprawdę spora.



Bardzo chętnie usłyszymy, co tak naprawdę zainteresowałoby Was. Od czego powinniśmy rozpocząć, bo jest w czym wybierać - podstawowe pojęcia, urządzenia, sposoby sterowania, konkretne zastosowania, oprogramowanie wspomagające CAD...



Czekamy na opinie.

...

**********************

Myśle że trudno będzie sprecyzować. Przyznam sie że mało wiem na temat oświetlenia. Ktoś kto sie na tym zna raczej wiedziałby od czego zacząć przekazywanie wiedzy.

Chcąc rozbudować np. firme naglosnieniową o zestaw oświetleniowy (zalozmy do kwoty 10 tys) to jak to zrobić by scena wyglądała najefektowniej. Nie tak dawno wyobrazalem sobie ze niezbedne są stosy reflektorów par, statywów do nich... ale teraz majac urzadzenia wielofunkcyjne (ruchome głowy itd...) moze mozna zrobic dobre widowisko bez fury sprzetu.


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: Tadeo » poniedziałek 21 cze 2004, 13:59

Bardzo chętnie usłyszymy, co tak naprawdę zainteresowałoby Was. Od czego powinniśmy rozpocząć, bo jest w czym wybierać - podstawowe pojęcia, urządzenia, sposoby sterowania, konkretne zastosowania, oprogramowanie wspomagające CAD...



Czekamy na opinie.

...

**********************

Myśle że trudno będzie sprecyzować...

...

**********************

Oczywiscie koledzy zainteresowani swiatlem artystycznym lub jakm kolwiek, mogli by tez wtrącić swoje 3 grosze, w koncu redakcja eis mogla by nam pomoc w zdobyciu informacji o oswietleniu na kazda scene.

Awatar użytkownika
joszko
Posty: 150
Rejestracja: środa 19 maja 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: joszko » poniedziałek 21 cze 2004, 22:20

Obecnie jestem na etapie wyposażenia naszego sprzętu koncertowego w osprzęt oświetleniowy. Na ten cel ma być przeznaczone ok 10 000zł. Jestem trochę zaskoczony, że można za te pieniądze kupić oprócz nastawni, dimmera i kilku PARów jeszcze ruchome głowy?? Z mojej wstępnej orientacji za te pieniądze mogę mieć co najwyżej nastawnie AGAT 255kanałów DMX, dimmer 12x2,5kW, 12 PARów 56/300W i okablowanie. Myślałem też o ofercie Behringera, która kładzie ceną konkurencję na łopatki, ale nie mam przekonania. Konsultacje telefoniczne z użytkownikami aparatury oświetleniowej i jej producentem oraz kilka godzin spędzonych na szperaniu w internecie uświadomiła mi,że jeśli chce mieć pewny, sprawdzony, w miarę tani i z dobrym zapleczem serwisowym sprzęt, pozostaje mi skorzystać z oferty warszawskiego producenta. Uważam, więc że 10 000zł to za mało na początek (oczywiście jeśli myśli się w przyszłości rozszerzyć system).
Mam 30 lat. Ukończyłem Politechnikę WrocławskąInteresuje mnie technika nagłośnieniowa i filmowa.

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: Tadeo » poniedziałek 21 cze 2004, 22:27

...Obecnie jestem na etapie wyposażenia naszego sprzętu koncertowego w osprzęt oświetleniowy. Na ten cel ma być przeznaczone ok 10 000zł. Jestem trochę zaskoczony, że można za te pieniądze kupić oprócz nastawni, dimmera i kilku PARów jeszcze ruchome głowy?? Z mojej wstępnej orientacji za te pieniądze mogę mieć co najwyżej nastawnie AGAT 255kanałów DMX, dimmer 12x2,5kW, 12 PARów 56/300W i okablowanie. Myślałem też o ofercie Behringera, która kładzie ceną konkurencję na łopatki, ale nie mam przekonania. Konsultacje telefoniczne z użytkownikami aparatury oświetleniowej i jej producentem oraz kilka godzin spędzonych na szperaniu w internecie uświadomiła mi,że jeśli chce mieć pewny, sprawdzony, w miarę tani i z dobrym zapleczem serwisowym sprzęt, pozostaje mi skorzystać z oferty warszawskiego producenta. Uważam, więc że 10 000zł to za mało na początek (oczywiście jeśli myśli się w przyszłości rozszerzyć system)....

**********************

Sądzisz że w przypadku mniejszych scen dwie ruchome głowy plus sterownik (jaki?) zalatwilyby na początek sprawe? Też mam na myśli zestaw z możliwością rozbudowy.

Pozdrawiam i dziękuję za pociągnięcie wątku oświetlenia

ODPOWIEDZ