Oświetlenie

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
joszko
Posty: 150
Rejestracja: środa 19 maja 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: joszko » poniedziałek 21 cze 2004, 22:29

Jeśli chodzi o nasze EiS, to przydałyby się jakieś podstawy. Chciałbym mieć taką wiedzę, która pomoże mi zdecydować jaki zestaw oświetleniowy należy przygotować/ przygotowywać aby poprawnie oświetlić obsługiwane przeze mnie imprezy. Myślę, że trudno jest tanio skompletować uniwersalny zestaw oświetleniowy. Trzeba się na coś konkretnego nastawić. Szkoda wydawać pieniądze na rzeczy, które wykorzystujemy w niewielkim stopniu. Tylko odpowiednia wiedza i praktyczne wskazówki mogą ustrzec mnie przed niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy. Może Redakcja EiS wydałaby dodatek do naszego miesięcznika z esencją wiedzy z dziedziny oświetleniowej?
Mam 30 lat. Ukończyłem Politechnikę WrocławskąInteresuje mnie technika nagłośnieniowa i filmowa.

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: Tadeo » poniedziałek 21 cze 2004, 22:31

...Jeśli chodzi o nasze EiS, to przydałyby się jakieś podstawy. Chciałbym mieć taką wiedzę, która pomoże mi zdecydować jaki zestaw oświetleniowy należy przygotować/ przygotowywać aby poprawnie oświetlić obsługiwane przeze mnie imprezy. Myślę, że trudno jest tanio skompletować uniwersalny zestaw oświetleniowy. Trzeba się na coś konkretnego nastawić. Szkoda wydawać pieniądze na rzeczy, które wykorzystujemy w niewielkim stopniu. Tylko odpowiednia wiedza i praktyczne wskazówki mogą ustrzec mnie przed niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy. Może Redakcja EiS wydałaby dodatek do naszego miesięcznika z esencją wiedzy z dziedziny oświetleniowej?...

**********************

jestem za.

Awatar użytkownika
joszko
Posty: 150
Rejestracja: środa 19 maja 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: joszko » poniedziałek 21 cze 2004, 22:34

Być może dwie głowy wystarczyłyby. Ja mam scene 15x7m. Nie wiem praktycznie jakie są możliwości takiej głowy. Ja widziałem tanią ruchomą głowę za ok 1400zł. Za tą cenę mam już 8 PAR 56/300W. Sama ruchoma głowa nie złatwi sprawy, bo przecież do oświetlenia sceny przydałoby się jakieś statyczne oświetlenie, więc do tego celu szkoda po prostu montować "głowę", tak myślę.
Mam 30 lat. Ukończyłem Politechnikę WrocławskąInteresuje mnie technika nagłośnieniowa i filmowa.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: Redakcja » poniedziałek 21 cze 2004, 22:39

...Uważam, więc że 10 000zł to za mało na początek (oczywiście jeśli myśli się w przyszłości rozszerzyć system)....



Masz rację, jeśli myśleć o przeznaczeniu profesjonalnym. Lecz jeśli mowa o światłach dla przeciętnego zespołu lub małej dyskoteki, to powinno w miarę wystarczyć. Zajrzyj na stronę sklepu AVT http://sklep.avt.com.pl
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
joszko
Posty: 150
Rejestracja: środa 19 maja 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: joszko » poniedziałek 21 cze 2004, 23:00

Zestaw oświetleniowy,którego poszukuję powinien sprawdzić się w przypadku sceny od 8...15 x 4...7m w salach (ok 300 osób), kościołach, pod namiotem na 500 i 2000 osób. Program imprez: przemówienia, pantomima, mały teatrzyk, koncert muzyki "spokojnej" i hard core. Przejrzałem ofertę AVT, ale jakoś nie zostałem przekonany, być może ze względu na mnogość asortymentu dyskotekowego. Nadal myślę, że za 10 000 zł trudno coś skompletować. Czekam jeszcze na ofertę z AVT.
Mam 30 lat. Ukończyłem Politechnikę WrocławskąInteresuje mnie technika nagłośnieniowa i filmowa.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: Redakcja » poniedziałek 21 cze 2004, 23:23

...Program imprez: przemówienia, pantomima, mały teatrzyk, koncert muzyki "spokojnej" i hard core...



Hmm... sporo tego . Rzeczywiście będzie kłopot.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: shearly » wtorek 22 cze 2004, 11:10

...myślę,że powinniście zacząć od tłumaczenia-co jest co,jak działa,jakie są standardy,jak to ogarnąć,zsynchronizować itd.Potem prezentacja sprzętu,przykładowe konfiguracje na przykładowe sceny/imprezy,a na koniec,lub z międzyczasie,rozmowy z ludźmi z tej branży...jak oni to robią itd...to taka sugestia...
...phi...

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: Redakcja » wtorek 22 cze 2004, 11:18

......myślę,że powinniście zacząć od tłumaczenia-co jest co,jak działa,jakie są standardy,jak to ogarnąć,zsynchronizować itd.Potem prezentacja sprzętu,przykładowe konfiguracje na przykładowe sceny/imprezy,a na koniec,lub z międzyczasie,rozmowy z ludźmi z tej branży...jak oni to robią itd...to taka sugestia......

**********************

O.K. To ma sens . Może jeszcze jakieś konkrety?
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: AlfonsoRodeo » sobota 26 mar 2005, 00:40

...Chce zakupic zestaw oswietleniowy. Co sadzicie o produkcie firmy Behringer Eurolight LC2412(konsola sterownicza) i Eurolight LD6230 (dimmer)?...

**********************



LC4212 to mniej wiecej kopia MALighting Lightcommander. Za ta cene, jest to bardzo dobry produkt. Dimmery LD6230 tez sa niczego sobie. Osobiscie ciesze sie,ze choc tutaj znalazlem nieco nt. oswietlenia. Sam zajmuje sie tym od stosunkowo niedlugiego czasu - jakies 3-4 lata. Na wyposazeniu mam u siebie 6 glow (Mac500 i Clay Paky STage Light 300), 14 skanerow (GoldenScan HMI 575 i Superscan HMI1200) oraz 100szt.Par64 1000W. Brak jest w Polsce fachowej literatury i chyba samego 'zainteresowana' ta dziedzina (widze, ze nieliczni postuja w tej sprawie). Chcialbym, by w EiS ukazywalo sie chociaz kwartalnie cos nt. oswietlenia, np. komentarz jakiegos wydarzenia typu Sopot Festiwal itp. pod katem wlasnie oswietlenia.

Za kwote 10tys. w Polsce mozna kupic naprawde niewiele...a szkoda.



Moze jest na Forum ktos, kto ma doswiadczenie w tej dziedzinie i chcialbym sie z nim podzielic?

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: AlfonsoRodeo » sobota 26 mar 2005, 00:44

Co do oswietlenia sceny - samymi swiatlami inteligentnymi w tak malej liczbie jak np.4 czy 6 sztuk sceny sie nie oswietli. Pare PARow :) to podstawa chocby do tworzenia tla, czy samego oswietlenia twarzy artystow. Swiatla inteligentne zas, to swiatla efektowe, czyli jak sama nazwa wskazuje wnosza nieco 'finezji i polotu' do tej statycznosci lamp typu PAR.

ODPOWIEDZ