Oświetlenie

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
bart770
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 20 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: bart770 » sobota 26 mar 2005, 17:20

jest tyle mozliwości zkupu róznych głow czy skanerów na rynku ale pamiętajmy o serwisie. No i wystarczy popatrzeć na duże firmy oswitleniowe w Polsce jaki maja sprzęt (oni świeca trochę częściej niz przeciętny swietlik niedzielny - a co za tym idzie ten sprzęt który posiadają musi działać niezawodnie tak wiec warto wziąć to pod uwagę ) nie trzeba odrazu kupuwać Spota 1200 a le zaczac od 250 bo to jest osiągalne finansowo a gigantów oświetlenia i tak nie dogonimy w tydzień.

Par 64 1000W jak najbardziej, Par 56 300 czy 500 w też (trzeba brać pod uwagę ze nie zawsze jest dostęp do siły.

Jak coś to odpowiem i pomogę na maila.

POzdro

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: AlfonsoRodeo » niedziela 27 mar 2005, 12:03

...jest tyle mozliwości zkupu róznych głow czy skanerów na rynku ale pamiętajmy o serwisie. No i wystarczy popatrzeć na duże firmy oswitleniowe w Polsce jaki maja sprzęt (oni świeca trochę częściej niz przeciętny swietlik niedzielny - a co za tym idzie ten sprzęt który posiadają musi działać niezawodnie tak wiec warto wziąć to pod uwagę ) nie trzeba odrazu kupuwać Spota 1200 a le zaczac od 250 bo to jest osiągalne finansowo a gigantów oświetlenia i tak nie dogonimy w tydzień.

Par 64 1000W jak najbardziej, Par 56 300 czy 500 w też (trzeba brać pod uwagę ze nie zawsze jest dostęp do siły.

Jak coś to odpowiem i pomogę na maila.

POzdro...

**********************



Cos kolega widze z tym pradem przegial. Tam gdzie nie ma dostepu do sily, to sie po prostu nie swieci i Parami i sila. Jesli ktos decyduje sie na zamowienie takiego oswietlenia, to chyba zapewnia (musi) sile. To jest podstawa, nawet chyba na dozynkach

Co do PARow 300W to chyba za wiele nie poswiecisz, przynajmniej nie na wiekszej scenie, glowy 250W sa jak 'zabie oczka', po prostu bardzo slabo widac jakikolwiek z nich efekt. No, chyba, ze ktos dysponuje 8 takimi, to wtedy mozna cos kombinowac.

Pozdrawiam. Wesolych Swiat

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: AlfonsoRodeo » niedziela 27 mar 2005, 14:28

Jak coś to odpowiem i pomogę na maila.



**********************



Bardzo fajnie, ze odpowiesz i pomozesz na maila, ale najpierw trzeba go podac

Skoro juz mowa o wymianie doswiadczen, to czy korzystales kiedys z konsolety JB Lighting Licon1? Jak to sie sprawuje?

Czy orintujesz sie w jakich cenach figuruja konsolety PlyingPig WholeHog2 (ew.3) i kto, jezeli w ogole, jest w Polsce dystrybutorem?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: AlfonsoRodeo » poniedziałek 28 mar 2005, 16:29

Uzywal ktos moze Flying Pig serii WholeHog? moze uzywal ktos JB Licon1? Jak to sie sprawuje? prosze o jakiegos posta w tym kierunku, bo zastanawiam sie nad zakupem nowej konsolki a mozliwosci srawdzenia 'organoleptycznie' nie mam.

Pozdrawiam:)
[Post edytowany przez Admina w dniu 28/03/2005]

bart770
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 20 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: bart770 » wtorek 29 mar 2005, 10:09



Cos kolega widze z tym pradem przegial. Tam gdzie nie ma dostepu do sily, to sie po prostu nie swieci i Parami i sila. Jesli ktos decyduje sie na zamowienie takiego oswietlenia, to chyba zapewnia (musi) sile. To jest podstawa, nawet chyba na dozynkach

Co do PARow 300W to chyba za wiele nie poswiecisz, przynajmniej nie na wiekszej scenie, glowy 250W sa jak 'zabie oczka', po prostu bardzo slabo widac jakikolwiek z nich efekt. No, chyba, ze ktos dysponuje 8 takimi, to wtedy mozna cos kombinowac.

Pozdrawiam. Wesolych Swiat ...

**********************

Wracając do tematu siły:

Dokładnie jeżeli nie ma siły nie zaświecisz parami 64 w dużej ilości ale nie stanowi problemu podpięcie do tych samych dimerów(mówię o dimerach małych np.6 x1200W) po wstępnym załozeniu przelotek prądowych na 16A np.12 par 56 300W czy nawet 500

I jeżeli masz jakąś sztukę malutką a z a normalna kasę i nie ma tam siły to co nie zagrasz ??

Jeżeli dalej mamy sie czepiać siły to zawsze jest prośba o dostarczenie siły z dwóch oddzielnych źródeł (muza + światło) a w większości przypadków tak jeśt ( nie wyłączając dozynek )

Co do głow to nie zabraniam kupować 575 lub 1200 ale ilu z nas na to stać ?

Ja osobiście świece na azure shadow ale mam też proximy i też są git zalezy gdzie co potrzeba i jak oraz ZA ILE!!!

Pozdro

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: AlfonsoRodeo » wtorek 29 mar 2005, 11:43

Co do tematu owej sily, to wydaje mi sie, ze temat totalnej oddzielnosci nie jest do konca prawdziwy, poniewaz musielibysmy miec 2 oddzielne trafostacje i tak zreszta ciagniete z jednej linii wysokiego napiecia. Nie wyobrazam sobie grania na jakims przedluzaczu, bo po prostu nie ma sily... Owszem, kiedys spotkalem sie, ze przyjezdzajac na jakis mniejszy gig, elektryk tamtejszy podal przedluzacz 2,5mm2 i powiedzial: 'Panie, w zeszlym roku 120kW na tym bylo podpiete i wszystko bylo ok...'. Osobiscie twierdze, iz bez gniazda silowego ciezko jest zrobic jakas rozsadna sztuke (chyba, ze jedzie sie tam z jakims bardzo skromniutkim zestawem ai swiatel tez nieduzo). Ale to nie o tym mowa. Osobiscie, nie kontraktuje imprez, gdzie nie mam dostatecznego napiecia a w szczegolnosci jakies imprezy plenerowej, gdzie nie ma 'sily'. Skoro ktos juz sie decyduje na robienie jakiejs wiekszej imprezy, to zamowienie przylacza energetycznego jest niewielkie dodatowym kosztem (ok. 1000pln) a bezpieczenstwo wtedy jest 100%

Co do tematu glow 575, to mozna je miec w bardzo przyzwoitej cenie uzywane, jezeli nie stac na nowe, a rozumiem, ze w Polsce to jest dominujacy faktor. Osobiscie sam czesc swiatel posiadam '2nd hand'. Po drobny serwisie sprawuja sie bez zarzutu za 1/5 ceny.

bart770
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 20 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: bart770 » wtorek 29 mar 2005, 13:05

...Co do tematu owej sily, to wydaje mi sie, ze temat totalnej oddzielnosci nie jest do konca prawdziwy, poniewaz musielibysmy miec 2 oddzielne trafostacje i tak zreszta ciagniete z jednej linii wysokiego napiecia. Nie wyobrazam sobie grania na jakims przedluzaczu, bo po prostu nie ma sily... Owszem, kiedys spotkalem sie, ze przyjezdzajac na jakis mniejszy gig, elektryk tamtejszy podal przedluzacz 2,5mm2 i powiedzial: 'Panie, w zeszlym roku 120kW na tym bylo podpiete i wszystko bylo ok...'. Osobiscie twierdze, iz bez gniazda silowego ciezko jest zrobic jakas rozsadna sztuke (chyba, ze jedzie sie tam z jakims bardzo skromniutkim zestawem ai swiatel tez nieduzo). Ale to nie o tym mowa. Osobiscie, nie kontraktuje imprez, gdzie nie mam dostatecznego napiecia a w szczegolnosci jakies imprezy plenerowej, gdzie nie ma 'sily'. Skoro ktos juz sie decyduje na robienie jakiejs wiekszej imprezy, to zamowienie przylacza energetycznego jest niewielkie dodatowym kosztem (ok. 1000pln) a bezpieczenstwo wtedy jest 100%

Co do tematu glow 575, to mozna je miec w bardzo przyzwoitej cenie uzywane, jezeli nie stac na nowe, a rozumiem, ze w Polsce to jest dominujacy faktor. Osobiscie sam czesc swiatel posiadam '2nd hand'. Po drobny serwisie sprawuja sie bez zarzutu za 1/5 ceny....

**********************

Podobnie myslenie

Pozdro


Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: AlfonsoRodeo » środa 30 mar 2005, 12:43

Na jakich swiatlach pracujesz, bart?

bart770
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 20 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie

Post autor: bart770 » środa 30 mar 2005, 14:48

...Na jakich swiatlach pracujesz, bart?...

**********************

6X robe Spot250 AT

2x robe MS ZOOM 250

48 Par 64 na 2 dimmerach 12 x2200W

8x flasch 4000

i to narazie tyle na co mnie stać

ale zachorowałem na 575 a o 1200 już nie wspomnę

Pozdro

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Oświetlenie

Post autor: AlfonsoRodeo » środa 30 mar 2005, 23:59

ale zachorowałem na 575 a o 1200 już nie wspomnę

Pozdro...

**********************



Ja choruje mocno na glowy na 2kW glowy Coemara, modele iSpot FLEX i iProfile Flex, ale to chyba nie na polskie warunki, bo jedna glowa kosztuje ok. 90 tys.

ODPOWIEDZ