Oświetlenie - sugestia dla EiS

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Oświetlenie - sugestia dla EiS

Post autor: szkudlik » środa 28 wrz 2005, 14:21

(czasem nie idzie wytrzymać gdy kilkanaście jaksrawych PARów wali Tobie po oczach tak, że wogóle nie widzisz ludzi pod sceną)

**********************



Tu rozmawialem ze znajomym aktorem ktory powiedzial krótko - "jezeli nie swieci ci prosto w oczy to znaczy ze jestes zle oswietlony"


[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Awatar użytkownika
zwierzu
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 11 sty 2005, 00:00

Re: Oświetlenie - sugestia dla EiS

Post autor: zwierzu » środa 28 wrz 2005, 15:33



ps. jakbys uzywal i chcial kupic wiecej sztuk niz 6, to podaj adres to dam CI kontakt do jednego z najtanszych dystrybutorow tych lamp w Polszy....

**********************

dzięki za info. akurat potrzebowałbym 7 szt. par 56 i dwóch 64, pisz tu zwierzsie@yahoo.com

Pozostało jedno pytanie: czy ktoś orinetuje się o ile spadnie żywotność żarówki bez dimmera?
lubie rockenrola, PGR'y i inne bajery

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Oświetlenie - sugestia dla EiS

Post autor: AlfonsoRodeo » środa 28 wrz 2005, 22:25

dzięki za info. akurat potrzebowałbym 7 szt. par 56 i dwóch 64, pisz tu zwierzsie@yahoo.com

Pozostało jedno pytanie: czy ktoś orinetuje się o ile spadnie żywotność żarówki bez dimmera?...

**********************



Zarowka (dobra markowa) PAR64 1kW ma zywotnosc ok. 300H, zatem tyle jest w stanie poswiecic swiecac na pelnej mocy. jezeli obnizasz moc podawana na zarowke, tym samym przedluzasz jej zywotnosc.





Co do zarowek, to ja osobiscie jestem w kazdym przypadku: czy lamp wyladowczych, czy zarowych; zdania, ze Osram sa najlepiej z nich wykonane. Wielokrotnie zdazylo mi sie posiadac krzywo odlane zarowki do MAC500 (MSR575 na cokole), co w tym przypadku nie jest zawsze rzecza porzadana. Osramoskie zarowki prawie zawsze sa jednakowo rowno odlane. Poza tym, w przypadku rzeczonych lamp do MAC500, Osram HSR575 (7200'K, 1000h) zdaje sie nie miec odpowiednika u konkurencji - Philipsa.



Co do lamp zarowych typu PAR, osobiscie Osram, Philips i GE stawiam na jednej polce - generalnie sa jednakowo zywotne. Omnilux to juz niestety tani tajwanskiprodukt, od ktorego zbyt wiele nie mozna oczekiwac.



P.S. Zarowki PAR64 1kW Omnliuxa sa dostepne juz po 12 EUR - cena mowi wiele o ich jakosci.

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Oświetlenie - sugestia dla EiS

Post autor: AlfonsoRodeo » środa 28 wrz 2005, 23:55

Wg mnie, nie ma zadnej reguly odnosnie tego, gdzie jakie kolory filtrow maja byc umieszczone. To jest poniekad sztuka, a skoro sztuka, to zmysl estetyki musi dobrze dzialac, musi byc tez jakis koncept na calosc.Wiele znanych kapel wysyla swoj rider oswietleniowy, ktory nierzadko musi byc przestrzegany tak jak i ten dotyczacy naglosnienia, zatem w takich przypadkach wasze glowy, realiztaorzy oswietlenia, moga byc spokojne - odpowiedzialnosc ponosi wtedy tylko sam inzynier oswietlenia danej kapeli. Jesli zas robicie masowo sztuki, starajcie sie nie robic ze sceny choinki obwieszonej tysiacem roznokolorowych swiatel.Lepiej jest ograniczyc sie do 2-3 kolorow w tle, zadbac o dobra wytwornice dymu albo Hazer i kombinowac z pozycjonowaniem lamp. Oswietlenie artystow od przodu, to kwestia albo golych 'garkow' (najlepiej CP62), albo Parow z filtrami dyfuzyjnymi, ktore niejako zmiekczaja swiatlo i polepszaja efekt takowego swiecenia.

Mam nadzieje, ze choc troche tym postem komus pomoge.

Pozdrawiam i do uslug!

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Oświetlenie - sugestia dla EiS

Post autor: Sroka » czwartek 29 wrz 2005, 00:04



1) co dokładnie oznaczają skróty przy żarówkach do PAR'ów WFL MFL czy NFL. czy chodzi tu o Wide, middle i near flood ? jeśli tak to gdzie jakie stosować?

...

**********************

Zobacz link jest tu wytłumaczenie graficzne na twoje pytanie Viewing Angle

zobacz to

To jest także jedna z lepszych stron producenta żarówek energooszczędnych zbudowanych z LED.





Pozdrawiam, Sroka
Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Oświetlenie - sugestia dla EiS

Post autor: a » czwartek 29 wrz 2005, 12:19

O wieksze ilosci lamp w dobrych cenach mozna

pytac tutaj



To jest firma nie zwiazana z branza muzyczno-sceniczna i dlatego ceny sa znacznie ciekawsze.

Z tego co wiem detal, czyli niepelne kartony nie wchodza w gre.

a
http://www.superstereo.pl

ODPOWIEDZ