Polski hip-hop - mix i mastering

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
KazZ
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: KazZ » wtorek 22 kwie 2008, 16:47

potraficie czytac ze zrozumieniem? wy dalej swoje , niewiedzialem ze az tacy jestescie ograniczeni na cos o czym malo wiecie ;|

nieporownuje pl hh z usa , w pl poziom hh jest zenujacy i ja wiem o tym mimo ze w tym siedze , choc i nietylko bo w elektronice i klasyce tez . Wymogi co do ubioru? toz to jakas przesada chyba , ja nienosze workowatych clinicow z bazaru czy bluze z napisem hwdp bo to jest wiocha i ci ludzie niemaja nic z hh wspolnego , tylko go sluchaja a sluchac moze kazdy i co chce. To zwykle slamsiory i nic wiecej . Rap jest bardziej ambitny choc zadne z tego cudo , sztuka czy cos , jest robiony przez prostych ludzi , samoukow , bez wyksztalcenia muzycznego - za to tak ich nienawidzicie? ze sami do tego dochodza ?

nie zrzucajcie wszystkiego do jednego worka bo to nioejest tak
tak samo moge powiedziec ze techno , trance i ogolni elektroniaka jest robiona dla cpunow z gwizdkami w papie , ciemne okularki i buteleczka z woda z kranu - ten obraz mnie bardziej zenuje niz te dzieciaki ktore sie worza .
latwo dostrzec i skrytykowac to co widac n a1 rzut oka ale w glad juz sie niechce ruszyc dupska co :D
Nikt nic tu nie jedzie a wy jedziecie caly hh , writerow , bboyow , dji , raperow/
Co do graffiti - czy niejest sztuka zrobienie czegos co wyglada pieknie i ludzie na ulicy to podziwiaja? Niemam czasu chodzic do galerii zobaczyc dobre kreski , a tak masz sztuke w zasiegu reki i stajesz sie wrazliwszy na to co cie otacza .. mowie tu o dobrych wrzutach a nie gniotach i tagach na slamsach. Heh smieszne ze wszystko co pisze musze usprawiedliwiac ale wiem ze jak tego nie zrobie to dla przyczepki ktos pojedzie ;]
nieznam was jeszcze wiec moge sie mylic , no offence
poprostu te klapki na oczach mnie draznia ;/

Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: Petey » wtorek 22 kwie 2008, 17:29

Wszyscy którzy uważają ze sytuacja w polskim rapie jest marna:

Panowie. Powiedzcie mi jak wyobrażacie sobie rap na wysokim poziomie.

Co jest aż tak marnego że uważacie to za zaniżenie polskiego rapu??

Realizacje nagrań??
Bity??
Teksty??
Flow??

Nie wiem skąd ten wniosek.

Gdy będziemy z góry zakładać ze cały czas jest źle to nigdy nie będzie progresu.

A teksty i gesty są grubo uzależnione od polskiej rzeczywistości. Dlatego większość jest przeciwko złotym łańcuchom w teledyskach które przysłaniają dziwki bo to nie są polskie realia tylko kopia amerykańskiego smaku życia

Ale taka prawda. Amerykanie mają prawo pokazać to co zdobyli. Ze z dna potrafili wyjść na powierzchnie.

I nie jestem typem który popiera latanie po ulicach wykrzykując HWDP

Lubie rap wypełniony liryką jak i gruby bauns. Bądźmy dobrej myśli





Awatar użytkownika
KazZ
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: KazZ » wtorek 22 kwie 2008, 17:59


A teksty i gesty są grubo uzależnione od polskiej rzeczywistości. Dlatego większość jest przeciwko złotym łańcuchom w teledyskach które przysłaniają dziwki bo to nie są polskie realia tylko kopia amerykańskiego smaku życia
**********************
o toz to . polskie realia , polska mentalnosc , ogolne anty na wszystko tacy jestesmy i niema co sie oszukiwac , ale polak to cfaniak i wozic sie bedzie .
widzialem jak stoi hh w uk i jest tam zlupelnie inaczej , ale musze przyznac ze w pl robi sie coraz lepiej , coraz wiecej osob zaczyna lapac o co chodzi , organizowane sa bboy jamy na ktore sa zapraszani konkretni raperzy , z pl i z innych krajow , w uk mimo ze polacy niemaja dobrej reputacji , angole polski poziom hh uwazaja za calkiem niezly , powtarzam HH zeby niebylo . Rap w pl jest cienki ale bedzie lepiej zobaczycie ;]

Awatar użytkownika
wishmaster
Posty: 287
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: wishmaster » wtorek 22 kwie 2008, 18:02

Wlasciwie kazde nowe pokolenie "wyhodowuje" na starcie jakas tam swoja subkulture, czy charakterystyczny prad intelektualny - artystyczny ktory
dane pokolenie lokuje w epoce i z czym ono pozniej bywa kojarzone.
Pomine teraz dziwietnastowieczne i z poczatku XX w przyklady, ktore wiecej
orbitowaly naokolo poezji, literatury, malarstwa - od mniej wiecej polowy XX w. coraz wieksza role odgrywa tutaj muzyka. Mozna by wymieniac: bitnikow, hipisow, punk itp. mniej lub bardziej pocieszne. Ale w gruncie rzeczy laczyla
te nurty (tez przeciez buntownicze) jakas idea, jakas przemyslana koncepcja na swiat, na zycie. Niech mi teraz jakis hula-hop powie: a o co wlasciwie WAM chodzi? Jakie to przeslanie niesie wasz bunt, wasza "nowa" "estetyka"?
Bo moim zdaniem subkultura hip-hopu jest mialka, totalnie pusta, najbardziej prymitywna z posrod wszystkich dotychczas powstalych.
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty

crossover
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 29 lis 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: crossover » wtorek 22 kwie 2008, 18:19

sam będąc i raperem i beatmakerem (mocno początkującym) muszę przyznać głosom krytycznym wiele racji, prawda jest taka ze na palcach jednej ręki można policzyć artystów którzy nie dowartościowują się poprzez tracki pisząc beznadziejne bragga (cały VNM..) lub klnąc i wrzeszcząc "CHWDP", i niestety jeśli ktoś zaczyna i próbuje zmienić coś w tym w większości jest olewany, bo słuchacze mają gdzieś coś takiego, ich rap opiera sie na "jaki jestem fantastyczny" i basie.. na tym by ktoś pojechał ostro, nieważne w sumie co tam gada.. strasznie smutne, ponieważ rap sam w sobie powinien skupiać się na przekazie, przynajmniej w moim mniemaniu w rapie najważniejszy jest przekaz, którego w 95% kawałków w Polskim rapie nie ma. strasznie smutne.

Awatar użytkownika
wishmaster
Posty: 287
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: wishmaster » wtorek 22 kwie 2008, 18:21

ps.
zreszta... (trawestujac pewne slowa) kazde pokolenie ma subkulture dokladnie taka na jaka sobie zasluguje.

ps2. ad. szeroko rozumianej elektroniki, jakiemus przy tym kultowi indywidualizmu i mizantropii na pograniczu soliptycznej neurozy (w odroznieniu od psiej sklonnosci prostych jak budowa lopaty "ziomow" do kojarzenia sie w "silne" grupy) tez jedno powiedzonko by tutaj pasowalo, mianowicie ze juz z dwojga nawet sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty.

ps3.
Przyznam sie, ze chyba najbardziej denerwujaca maniera hophop (oprocz nieustannej gestykulasji lapkami i kiwania sie z boku na bok) jest psucie jezyka polskiego pseudoangielskimi neologizmami. Zapewne ma to tez dodatkowo na celu stworzenie klimatu getta (murzynskie kiwanie i amerykanizmy jezykowe)
Zdecydujmy sie - albo gadamy po polsku (to polskie forum), albo po angielsku
(na to tez przystane). Nie psujmy jednego i drugiego jezyka.
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty

Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: maslak_s » wtorek 22 kwie 2008, 19:10

......do typa co pisal ze teksty to "jestem lepszy, ty jestes gorszy":
zapraszam cie czlowieku do napisania dobregooo braggoowegoo tracku przesaczonego panczami i jestem pewien ze nic ciekawego by z tego nie wyszloo...

powtarzam sie ale chyba musze bo wiekszosc nie kuma:
jezeeli byscie sluchali tej muzyki od dluzszego czasu, a nie tak powierzchownie... zauważylibyście ze saaa ekipy/artysci ktorzy naprawdee twoorzaa na wysokim poziomie... np ostatnie 2 single piha, takich metafor, przenosni i porownan w zyciu nie slyszalem...
**********************

Proszę Cię z tym Pihem. Już więcej Vnm'a albo Jimsona ostatnie płyty miały dobrych metafor. Nie pytam zatem o wiek.
Co do bragga. Jest to nieodłączny element rapu. Ale bragga na poziomie typa na poziomie. Reszta to kpina....
**********************

tylko tak VNM to sa bardziej czysto braggowe teksty, a te single Pih'a sa bardziej z przekazeemm.
www.klub.agaton.pl

Awatar użytkownika
KazZ
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: KazZ » wtorek 22 kwie 2008, 19:43

...ps.
zreszta... (trawestujac pewne slowa) kazde pokolenie ma subkulture dokladnie taka na jaka sobie zasluguje.

ps2. ad. szeroko rozumianej elektroniki, jakiemus przy tym kultowi indywidualizmu i mizantropii na pograniczu soliptycznej neurozy (w odroznieniu od psiej sklonnosci prostych jak budowa lopaty "ziomow" do kojarzenia sie w "silne" grupy) tez jedno powiedzonko by tutaj pasowalo, mianowicie ze juz z dwojga nawet sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty.

ps3.
Przyznam sie, ze chyba najbardziej denerwujaca maniera hophop (oprocz nieustannej gestykulasji lapkami i kiwania sie z boku na bok) jest psucie jezyka polskiego pseudoangielskimi neologizmami. Zapewne ma to tez dodatkowo na celu stworzenie klimatu getta (murzynskie kiwanie i amerykanizmy jezykowe)
Zdecydujmy sie - albo gadamy po polsku (to polskie forum), albo po angielsku
(na to tez przystane). Nie psujmy jednego i drugiego jezyka....
**********************

hehe smiac mi sie chce z tej wypowiedzi troche , chcesz na sile pokazac jakim Ty jezykiem wladasz? ze jestes madrzejszy i w ogole kulturalny chlopak?

hehe klimat getta .. ale Ty glupoty w ladnie ubrane slowka piszesz :)
jest rap taki i taki , ja tam z zadnego getta niejestem i wspolpracuje z ogarnietymi ludzmi rabiac ambitny rap , cos co niejest na czasie bo nieide za moda .

rozumiesz ... jest vixa i konkretny trance .. wrzuca ktos was tu do wora z vixiarzami , cpunami i reszta porobiencow? mozna by powiedziec.. to Wy im robicie muze , zgarszacie ludzi , oni staja sie cpunami ... w hh jaraja trawke i sa yoyo a w trance cpaja twarde i sa wyzarci , bo musza wrzucic tabletke zeby sie bawic to jest zenada dopiero.. niestety

i co fajnie w jednym worku?

Awatar użytkownika
Tureakh
Posty: 78
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: Tureakh » wtorek 22 kwie 2008, 19:51

Przyznam sie, ze chyba najbardziej denerwujaca maniera hophop (oprocz nieustannej gestykulasji lapkami i kiwania sie z boku na bok) jest psucie jezyka polskiego pseudoangielskimi neologizmami. Zapewne ma to tez dodatkowo na celu stworzenie klimatu getta (murzynskie kiwanie i amerykanizmy jezykowe)

Calkowicie popieram. HH, czy rap, nie wazne, nie rozrozniam, nie interesuje sie az tak. W kazdym badz razie polega na 'zabawie' mowa, biorac pod uwage momentami prostote calej subkultury, widac, iz czesto zabieraja sie za nia 'prosci' ludzie. Zaczym idzie uproszczenie jezyka i rozne wariacje na jego temat. Z drugiej strony jestem absolutnym przeciwnikiem amerykanizacji polskiego spoleczenstwa.
Choc wypowiedzi na temat machania rekami itp, bym sobie odpuscil... To jak czepiac sie metalowcow o machanie glowa czy jakis dyskomanow o dziwne pozycje taneczne... Czasem trzeba cialem poczuc, to co w sercu siedzi - bez przesady oczywiscie.
Chcialem jeszcze napomknac na temat 'murzynskiego getta'. czasem moja rodzinka oglada jedna ze znanych muzycznych stacji w telewizji. Leci tam program, cos o domach znanych ludzi itp. Czasem znajdzie sie taki afro amerykanski raper, spiewajacy o biedzie, nedzy bla bla bla... Pokazujacy swoj dom mierzony w kilometrach kwadratowych, garaze pelne niezbyt tanich samochodow itd... Po prostu irytujace. Chyba jedynym poprawnym ideologicznie rozwiazaniem takiego rapera, jest zmiana tekstow na 'jestem najlepszy...'

crossover
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 29 lis 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: crossover » wtorek 22 kwie 2008, 20:09

trzeba jeszcze wkalkulować to, że wiele osób tutaj mocno generalizuje.. nie kazdy raper zza oceanu jest obwieszony złotem i mieszka w pałacu, to tylko kwestia czasu i chęci znaleść tych porządnych.. tak samo jak w Polsce, choć tak jak mówiłem, w naszym kraju jest takich osób zdecydowanie mniej..

ODPOWIEDZ