Prawo, zaiksy, tantiemy itp...

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Prawo, zaiksy, tantiemy itp...

Post autor: mytnik » poniedziałek 28 lis 2005, 16:25

Sytuacja 1:

Komponuję utwór na zamówienie np. do prezentacji multimedialnej. Zawieram umowę o dzieło. Czy jako właściciel pomysłu mam prawo wykorzystywać i rozporządzać tym utworem jak zechcę?

Np:

- wykorzystam go na swojej płycie

- sprzedam go po raz 2 do innej prezentacji czy przedstawienia



Sytuacja 2:

Ogłaszając takie zamiary w internecie nie muszę mieć działalności gospodarczej, ale jak wygląda sprawa jeżeli posłużę się słowami typu 'usługi'?



Sytuacja 3:

Mam wydany utwór i chcę go wykorzystać do przedstawienia/prezentacji. Czy wydawca musi/powinien o tym wiedzieć?



pozdrawiam
drummer

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Prawo, zaiksy, tantiemy itp...

Post autor: mellodeque » poniedziałek 28 lis 2005, 18:46

...Sytuacja 1:

Komponuję utwór na zamówienie np. do prezentacji multimedialnej. Zawieram umowę o dzieło. Czy jako właściciel pomysłu mam prawo wykorzystywać i rozporządzać tym utworem jak zechcę?

Np:

- wykorzystam go na swojej płycie

- sprzedam go po raz 2 do innej prezentacji czy przedstawienia



Sytuacja 2:

Ogłaszając takie zamiary w internecie nie muszę mieć działalności gospodarczej, ale jak wygląda sprawa jeżeli posłużę się słowami typu 'usługi'?



Sytuacja 3:

Mam wydany utwór i chcę go wykorzystać do przedstawienia/prezentacji. Czy wydawca musi/powinien o tym wiedzieć?



pozdrawiam...

**********************





1. Zależy co będzie w Umowie - jesli sama umowa o dzieło to spoko, jesli z przekazaniem majątkowych praw autorskich - sorki - wiecej go nie sprzedasz, najwyżej w portfolio go sobie zamieścisz.



2. Działalność to jedno - usługi na umowe o dzieło/zlecenie to drugie. JEsteś zdolny, masz wsio licencjonowane - nie chcesz działalności ino umowy - i tak możesz.



3. Powinieneś poinformowac sprzedawcę, że utwór jest już gdzieś wykorzystany. Ale bardziej zobacz czy pierwsza sprzedaż nie wykluczyła Ci ponownej sprzedaży.
[addsig]
Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Prawo, zaiksy, tantiemy itp...

Post autor: mytnik » poniedziałek 28 lis 2005, 20:58



3. Powinieneś poinformowac nullnull sprzedawcę , że utwór jest już gdzieś wykorzystany. Ale bardziej zobacz czy pierwsza sprzedaż nie wykluczyła Ci ponownej sprzedaży.

...

**********************

Kupującego?



Dzięki za pomoc



pozdrawiam
drummer

ODPOWIEDZ