Piano cyfrowe do 5000?

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
goodsound
Posty: 204
Rejestracja: czwartek 31 lip 2003, 00:00

Piano cyfrowe do 5000?

Post autor: goodsound » poniedziałek 25 wrz 2006, 10:36

witam!
planuje zakup pianina cyfrowego.grałem na yamaha p80, czy któs mógłby mi w przybliżeniu powiedzieć jak wypada w konfrontacji z innymi tego typu instrumentami firm roland czy korg.chodzi mi głównie o brzmienie fortepianu, jakość klawiatury jest dla mnie sprawą drugorzędną.
z góry dziękuje za pomoc
czarna muza dobry sound Quincy Jones

Awatar użytkownika
Marioklaw
Posty: 13
Rejestracja: piątek 22 wrz 2006, 00:00

Re: Piano cyfrowe do 5000?

Post autor: Marioklaw » poniedziałek 25 wrz 2006, 11:42

...witam!
planuje zakup pianina cyfrowego.grałem na yamaha p80, czy któs mógłby mi w przybliżeniu powiedzieć jak wypada w konfrontacji z innymi tego typu instrumentami firm roland czy korg.chodzi mi głównie o brzmienie fortepianu, jakość klawiatury jest dla mnie sprawą drugorzędną.
z góry dziękuje za pomoc...
**********************

Przy takiej sumie preferowałbym raczej Kawai z serii MP 9000/9500, brzmienie fortepianu zabija, ale mobilność tego instrumentu niestety też...ale kręgosłup:/ Ja kupiłem piano Korga SG Pro X i jestem bardzo zadowolony, według mnie yamaha serii P i roland serii RD (no chyba że 700SX) przy nim wysiadają.
Polecałbym także Yamahe S90 lub ewentualnie S80 z rozszerzeniem AP (akustyczny fortepian C7 Yamahy) brzmienie jest bezkonkurencyjne.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Piano cyfrowe do 5000?

Post autor: mr-hammond » poniedziałek 25 wrz 2006, 12:49

Zwróć uwage na coś lekkiego , chyba ze zawsze masz ludzi którzy Tobie pomoga ,albo instrument ma stać w domu.
Jeśli 17.8 kg nie jest dla ciebie problemem to P-140 S moze być odpowiednim instrumentem .

ratio
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 00:00

Re: Piano cyfrowe do 5000?

Post autor: ratio » poniedziałek 25 wrz 2006, 13:17

Ja mam yamaha clavinova clp 220
kosztowało nie całe 4 tys.
Jestem z niego zadowolony
brzmienie pianina jest dobre składa sie z multi prubek
Pow łonczeniu słychac lekki przydżwiek 50hz z sieci jest to mala nie zauwazalna wada.
Ma ono przydatne dodatki ztn. metronom i i nne brzmienia : organ
el pianin fortepian string. fx reverb horus itp.
Ma super klawiature taką jak w duzo drozszych modelach
Nie ma wysfietlacza ale nieprzeszkadza mi to.
Polecam.
Andrzej G.
Logic pro X | Focusrite Pro 26 | M Audio Project Mix IO

Awatar użytkownika
peak
Posty: 417
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Piano cyfrowe do 5000?

Post autor: peak » poniedziałek 25 wrz 2006, 21:12

...Ja mam yamaha clavinova clp 220
kosztowało nie całe 4 tys.
Jestem z niego zadowolony
brzmienie pianina jest dobre składa sie z multi prubek
Pow łonczeniu słychac lekki przydżwiek 50hz z sieci jest to mala nie zauwazalna wada.
Ma ono przydatne dodatki ztn. metronom i i nne brzmienia : organ
el pianin fortepian string. fx reverb horus itp.
Ma super klawiature taką jak w duzo drozszych modelach
Nie ma wysfietlacza ale nieprzeszkadza mi to.
Polecam.
Andrzej G....
**********************
W zasadzie niechętnie poprawiam innym błędy w postach... ale to jest przegięcie.
1) Totalny brak interpunkcji
2) próbek, po włączeniu, przydźwięk, tzn.. inne, chorus(!), wyświetlacza, nie przeszkadza.
3) do tego nie wiadomo czy masz czy nie masz polskich liter...
Myślcie trochę przy pisaniu postów!

A teraz konkrety:
MNIE osobiście nie podoba się Rhodes z P140. Klawiatura zresztą też mniej. Zdecydowanie wziąłbym nawet używaną P120 czy, jeżeli nie zależy Ci na głośnikach, P90. Zostaje troszkę pieniędzy a jest to totalnie najwyższa półka jeśli chodzi o brzmienie fortepianu i pian elektrycznych.

Pozdrawiam

Krzysztof
[URL=http://dziecineo.prv.pl/Nie dzieciom neo!][/URL]

Leff
Posty: 545
Rejestracja: sobota 13 kwie 2002, 00:00

Re: Piano cyfrowe do 5000?

Post autor: Leff » poniedziałek 25 wrz 2006, 22:01

Jest jeszcze nowa Yamaha CP 33, której jestem szcześliwym posiadaczem od trzech tygodni. Cena ok 4500, dostosowany do grań na żywo (toż to stage piano) w czym zdecydowanie się sprawdza. Fortepiany zawodowe, również e-piana, czy clavichord, bardzo dobra klawiatura. Godny uwagi. Posłuchaj i pograj w jakimś dobrym sklepie. Ze strony Yamahy ściągniesz dema w mp3. Nie są podrasowywane, cp 33 tak brzmi.
Pozdrawiam - Leff
Leff - Szczecin

ratio
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 00:00

Re: Piano cyfrowe do 5000?

Post autor: ratio » wtorek 26 wrz 2006, 08:38

W zasadzie niechętnie poprawiam innym błędy w postach... ale to jest przegięcie.
1) Totalny brak interpunkcji
2) próbek, po włączeniu, przydźwięk, tzn.. inne, chorus(!), wyświetlacza, nie przeszkadza.
3) do tego nie wiadomo czy masz czy nie masz polskich liter...
Myślcie trochę przy pisaniu postów!

**********************
Stary mam dyslekcje i denerwuje mnie jak ktos zwraca uwage na ortografie.(bez obrazy), Poprostu nie umiem poprawnie pisac. Dlamnie liczy sie informacja.
Za to mam słuch charmoniczny.
Logic pro X | Focusrite Pro 26 | M Audio Project Mix IO

ODPOWIEDZ