MP3Pro wg ElectroWorld

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
loonar1
Posty: 101
Rejestracja: czwartek 05 sty 2006, 00:00

MP3Pro wg ElectroWorld

Post autor: loonar1 » środa 03 sty 2007, 21:09

Tutaj fragment gazety reklamowej Electro World. Co sądzicie o fachowym wyjaśnieniu zasady Mp3 Pro? :)

www.klepsydra.pop.e-wro.pl/electro.jpg

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: MP3Pro wg ElectroWorld

Post autor: mr-hammond » środa 03 sty 2007, 21:23

...Tutaj fragment gazety reklamowej Electro World. Co sądzicie o fachowym wyjaśnieniu zasady Mp3 Pro? :)

http://www.klepsydra.pop.e-wro.pl/electro.jpg...
**********************
Ma szanse sie sprzedać :)
Pamiętam jak kolega tłumaczył mi dlaczego mp3 jest lepsze niz wav.
" Bo jesli lepsza jakośc , i mniej na dysku zabiera":)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: MP3Pro wg ElectroWorld

Post autor: devil » środa 03 sty 2007, 22:10

eh, teraz mi sie przypomnialo, jak jeden czlowiek sie ze mna klucil, ze mp3 jest bezstratny, bo nawet jak skompresujesz do 128, to potem zawsze mozesz wypalic mp3 na audio CD i (jego zdaniem) jakosc wraca do pierwotnej :D
po krotkim tlumaczeniu z mojej strony koles zrezygnowany zamilkł do konca imprezy :>

a co do mp3Pro, to np AAC+ (advanced audio codec, np. do shoutcast) bardzo fajnie dziala, na pewno brzmi lepiej niz ten sam bitrate wg starego mp3. ale z tym ze 64aac brzmi lepiej niz stary 128 to sie niezgodze :>

Pozdrawiam
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: MP3Pro wg ElectroWorld

Post autor: MB » środa 03 sty 2007, 22:51

MP3Pro to przestarzałe (5 lat na rynku) niestandardowe rozwiązanie wykorzystujące rozszerzenie SBR (Spectral Band Replication) standardowego kodeka MP3. Nie ma co rozważać, czy "ma szanse się sprzedać", bo już dawno zostało zastąpione przez lepsze, nowocześniejsze, a przede wszystkim standardowe rozwiązania - MPEG-4 AAC+ i Enhanced AAC+, które zresztą też bazują na mechanizmie SBR. Oprócz kilku firmowych (zatem niekompatybilnych z resztą świata) produktów, MP3 Pro nie jest obsługiwane przez większość dostępnych na rynku enkoderów ani odtwarzaczy i dlatego z góry było skazane na porażkę.

AAC+ przy 64kb/s oferuje podobną jakość jak AAC przy 96kb/s. Tę samą jakość daje też technika Enhanced AAC+ przy 48kb/s. Wszystkie trzy są porównywalne do MP3 przy 128kb/s. Oczywiście w szczególnych przypadkach mogą być drobne różnice na korzyść jednej lub drugiej ale średnio tak to wypada. Takie są wyniki oficjalnych testów odsłuchowych ISO wykonanych w szerokim gronie doświadczonych słuchaczy z zachowaniem rygorystycznych reguł testu podwójnie ślepego (słuchacz nie wie czego słucha).

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: MP3Pro wg ElectroWorld

Post autor: mr-hammond » środa 03 sty 2007, 23:01

Owszem ale zwróć uwage na opis produktu ;) Jest napisany pod zwykłego zjadacza chlebka co to nawet nie wie co to birate:)

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: MP3Pro wg ElectroWorld

Post autor: mr-hammond » środa 03 sty 2007, 23:05

ehh za wczesnie :)
Chodziło mi o to żę informacja jest tak podana że kupujący myśli ze rewelacyjny format. I tak to sie powiela późńiej jak w przykladzie o mp3 a wav itd :)

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: MP3Pro wg ElectroWorld

Post autor: MB » środa 03 sty 2007, 23:08

...Owszem ale zwróć uwage na opis produktu ;) Jest napisany pod zwykłego zjadacza chlebka co to nawet nie wie co to birate:)
...
**********************
... ten opis to totalny bełkot świadczący o tym, że autor nie ma zielonego pojęcia o co chodzi, ale musiał coś napisać. Moja wypowiedź odnosiła się do Twojej "prognozy", ale chyba niepotrzebnie odczytałem ją na poważnie

Awatar użytkownika
loonar1
Posty: 101
Rejestracja: czwartek 05 sty 2006, 00:00

Re: MP3Pro wg ElectroWorld

Post autor: loonar1 » czwartek 04 sty 2007, 11:39

Przede wszystkim fachowa terminologia typu "ścieżka dzielona jest na pół". I już wszystko jasne. Instytut Fraunhoffera który stworzył format mp3 to gamonie, które nie wpadły na to żeby tą ścieżkę podzielić na pół, i stare mp3 mają o połowę za dużo informacji! Ciekawe, czy ona jest dzielona na pół względem czasu, pasma, dynamiki czy czego ?!? :/

ODPOWIEDZ