Fletcher Munson - coz to takiego?

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Fletcher Munson - coz to takiego?

Post autor: grembo » wtorek 30 sty 2007, 23:55

Czytam sobie o nagrywaniu basu w necie i juz 2 raz na to wpadam. Przy okazji nagrywania "z pieca" sie to pojawia. Znalzlem tylko wytlumaczenie (krotkie) po ang. -nie wiem czy dobrze zrozumielaem.

chodzi o to ze jak nagrywa sie bas tylko z lini to przy cichym sluchaniu z FLAT EQ ow bas znika, a lekkie domiksowanie basu nagr.mikiem z pieca zmniejsza ten efekt?

Dobrze zrozumialem?
To prawda?

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Fletcher Munson - coz to takiego?

Post autor: grembo » wtorek 30 sty 2007, 23:57

aha, zeby ogolny poziom wiedzy sie podniosl to podam ciekawy link gdzie na ten temat wyczytalem . prosze

Awatar użytkownika
WPRZ
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: Fletcher Munson - coz to takiego?

Post autor: WPRZ » środa 31 sty 2007, 00:31

Ludzki słuch ma to do siebie, że przy niskich poziomach głośności gorzej słyszy się niskie i wysokie częstotliwości. Stąd w niektórych wzmacniaczach jest montowany "kontur" lub "loudness", który podbija dół i górę. A co do Fletchera i Munsona to wyznaczyli oni krzywe jednakowego poziomu głośności dźwięku. Stąd pewnie nazwa tego efektu.
http://www.zanimnapiszesz.prv.pl

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Fletcher Munson - coz to takiego?

Post autor: grembo » środa 31 sty 2007, 00:42

Dzieki :) pociagnalem temat, znalazlem rowniez tabele z ladnie przedstawionym tym efektem.

skapowalem tez jak to sie ma do nagrywania basu z pieca (ktory dodaje harmoniczne), lecz nie wiem czy poki co moge rzucac sie na cos takiego w warunkach jakie mam. Efekt jaki osiagalem to fatalna "buła". Ale rozumiem na jakiej (chyba) zasadzie dziala Trilogy, jest "dosycane" harmonicznymi i te basy pozniej takie tluste :)

ODPOWIEDZ