Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: peter1pl » niedziela 01 lip 2007, 16:16

Miałem tak samo w tanim dellu i musiałem zmienic komputer bo nic nie pomagało. Musisz się dowiedziec jaki chipset ma twój laptop i czy twoj interface audio będzie chciał z nim współpracować. U mnie w laptopie szalał jakis Ricohi ani firewire ani usb nie chciało działac poprawnie objawy to trzaski na FW, a zawieszka na 1 sek na usb....
**********************
Da się zmusić każdy komputer (albo prawie każdy) do poprawnej pracy z audio, tylko czasem trochę się trzeba pomęczyć. U mnie Dell na chipsecie Ricoh śmiga jak marzenie z kartą FW. Recepta na problemy jest jedna:
Latency Checker (ściągnąć ten program z netu, przeczytać instrukcje i działać).
P.S. Procesor Celeron jest słaby.
Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

Awatar użytkownika
Balsenior
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 20 maja 2007, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: Balsenior » niedziela 01 lip 2007, 17:54



ale to szczegol - pierwsze co robie to instaluje z kopii nowy system bez tych wynalazkow i pozbywam sie wszelkich serwisowek.........
zreszta nic nie wartych gdyz nie masz dodatkowej wolnej partycji na swoje dane - wiec wszystko co masz na dysku idzie sie jeb.....zreszta przy instalacji windowsa wszystko co jest w folderach typu 'moje dokumenty' rowiniez wiec nalezy pamietac by zupelnie nic nie trzymac w tych miejscach..............
**********************
Przecież możesz zrobic partycje bez formatów czy utraty danych(Power Quest Partition Magic - nie wczesniejsza wer niż 7.0!!) Moje dokumenty we właściwościach też moża przenieśc na inną partycje - to bardzo pomocne polecam
Może kiedy indziej

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: Zbynia » niedziela 01 lip 2007, 23:37

...

ale to szczegol - pierwsze co robie to instaluje z kopii nowy system bez tych wynalazkow i pozbywam sie wszelkich serwisowek.........
zreszta nic nie wartych gdyz nie masz dodatkowej wolnej partycji na swoje dane - wiec wszystko co masz na dysku idzie sie jeb.....zreszta przy instalacji windowsa wszystko co jest w folderach typu 'moje dokumenty' rowiniez wiec nalezy pamietac by zupelnie nic nie trzymac w tych miejscach..............
**********************
Przecież możesz zrobic partycje bez formatów czy utraty danych(Power Quest Partition Magic - nie wczesniejsza wer niż 7.0!!) Moje dokumenty we właściwościach też moża przenieśc na inną partycje - to bardzo pomocne polecam...
**********************
a o czym pisze???musisz zrobic bo to co jest domyslne to zwykle gowno i syf.............
o czym niestety wielu zapomina........

Awatar użytkownika
Balsenior
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 20 maja 2007, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: Balsenior » poniedziałek 02 lip 2007, 07:23

......

ale to szczegol - pierwsze co robie to instaluje z kopii nowy system bez tych wynalazkow i pozbywam sie wszelkich serwisowek.........
zreszta nic nie wartych gdyz nie masz dodatkowej wolnej partycji na swoje dane - wiec wszystko co masz na dysku idzie sie jeb.....zreszta przy instalacji windowsa wszystko co jest w folderach typu 'moje dokumenty' rowiniez wiec nalezy pamietac by zupelnie nic nie trzymac w tych miejscach..............
**********************
Przecież możesz zrobic partycje bez formatów czy utraty danych(Power Quest Partition Magic - nie wczesniejsza wer niż 7.0!!) Moje dokumenty we właściwościach też moża przenieśc na inną partycje - to bardzo pomocne polecam...
**********************
a o czym pisze???musisz zrobic bo to co jest domyslne to zwykle gowno i syf.............
o czym niestety wielu zapomina...........
**********************
piszesz o reinstalacji braku partycji i nie trzymaniu w moich dokumentach.chyba więcej myślisz niż piszesz.pozdr
Może kiedy indziej

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: pawello » poniedziałek 02 lip 2007, 09:44

Czesc..

1. Warto miec 2 partycje na dysku
2. Warto przeniesc "moje dokumenty" na "D:" - klikasz prawym na "Moje dokumenty" na pulpicie, zmieniasz sciezke i zatwierdzasz zmiane.
3. Warto odszczurzyc sobie windowsa przed instalacja programem nLite - mozna zrobic winde ktora bedzie miala okolo 1GB na dysku i bedzie pozbawiona bezsensownego badziewia
4. Warto zrobic obraz partycji systemowej o ile udalo sie osiagnac zadowalajacy stopien stabilnosci i wydajnosci systemu - nie bedziesz juz musial za kazdym razem instalowac i konfigurowac - po prostu z obrazu przywrocisz partycje i z glowy
5. Warto obserwowac swoj komuter podczas pracy by co jakis czas moc jeszcze zrobic jakies poprawki, uaktualnienia itp w swiezo przywroconym windowsie i zrobic nowy obraz partycji...
[addsig]
pozdrawiam.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: Zbynia » poniedziałek 02 lip 2007, 11:46

.........

ale to szczegol - pierwsze co robie to instaluje z kopii nowy system bez tych wynalazkow i pozbywam sie wszelkich serwisowek.........
zreszta nic nie wartych gdyz nie masz dodatkowej wolnej partycji na swoje dane - wiec wszystko co masz na dysku idzie sie jeb.....zreszta przy instalacji windowsa wszystko co jest w folderach typu 'moje dokumenty' rowiniez wiec nalezy pamietac by zupelnie nic nie trzymac w tych miejscach..............
**********************
Przecież możesz zrobic partycje bez formatów czy utraty danych(Power Quest Partition Magic - nie wczesniejsza wer niż 7.0!!) Moje dokumenty we właściwościach też moża przenieśc na inną partycje - to bardzo pomocne polecam...
**********************
a o czym pisze???musisz zrobic bo to co jest domyslne to zwykle gowno i syf.............
o czym niestety wielu zapomina...........
**********************
piszesz o reinstalacji braku partycji i nie trzymaniu w moich dokumentach.chyba więcej myślisz niż piszesz.pozdr...
**********************
mowimy o nowym laptopie z systemem dostarczonym przez firme - tu nie pomoze partition magic bo juz sam system bedzie zasyfiony

niestety do laptopow bardzo zadko dostarczony jest goly system jak z microsoftu - wygodniej i prosciej jest zrobic wszystko od nowa z reinstalacja

Awatar użytkownika
Balsenior
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 20 maja 2007, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: Balsenior » poniedziałek 02 lip 2007, 19:46

...Od niedawna używam laptopa na scenie tzn. toshiba procek 2.8 celeron, 512 ramu+ creative zs nootebook. W dodatku używam orginalnego windowsa xp i kubusia le. Używam tylko dwóch ścieżek stereo (wav) rozbite na osobne kanały, a w laptoku czasami przeskakuje mi dźwięk . Kombinowałem już ze sterami, odchudzaniem windowsa i latencją ale i tak czasami jest coś nie tak. Błagam pomóżcie!!!...
**********************
Tak sobie jeszcze pomyślałem, jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na zabiegi reformatu spróbuj rzeczy najprostszej:
zainstaluj process explorer i zaznacz procesy które w danym momencie są odpowiedzialne za prace kliknij prawym, przyciskiem wybierz set priority i zaznacz high lub real time. to może pomóc
Może kiedy indziej

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: Zbynia » wtorek 03 lip 2007, 00:22

mozez sobie to darowac - tylko zmuli ci kompa


przedewszystkim uruchom w pasku zadan i wpisz msconfig - niestety najlepiej zebys napisal co jest w zakladce uruchamianie bo polowe trzeba wylaczyc by nie startowala z kompem

w zakladce uslugi tez czesc trzeba wylaczyc ale to od indywiduwalnych zastosowan zalezy.....

ustawianie priorytetow potrafi zwiesic kompa i niewiele daje

Awatar użytkownika
Balsenior
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 20 maja 2007, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: Balsenior » wtorek 03 lip 2007, 07:19

ustawianie priorytetow potrafi zwiesic kompa i niewiele daje...
**********************
to chyba zalezy od specyfiki procesu. od kilku dni cos mi sie rozbrykal cthelper i czasem zajmuje 98% procka. jak dam mu priorytet idle to komp rusza jak nowy
Może kiedy indziej

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: pawello » wtorek 03 lip 2007, 10:32

...ustawianie priorytetow potrafi zwiesic kompa i niewiele daje...
**********************
to chyba zalezy od specyfiki procesu. od kilku dni cos mi sie rozbrykal cthelper i czasem zajmuje 98% procka. jak dam mu priorytet idle to komp rusza jak nowy...
**********************
A co to jest cthelper? Ja sie nie spotkalem z takim procesem do tej pory...
[addsig]
pozdrawiam.

ODPOWIEDZ