Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
gościu
Posty: 37
Rejestracja: sobota 30 cze 2007, 00:00

Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: gościu » sobota 30 cze 2007, 12:41

Od niedawna używam laptopa na scenie tzn. toshiba procek 2.8 celeron, 512 ramu+ creative zs nootebook. W dodatku używam orginalnego windowsa xp i kubusia le. Używam tylko dwóch ścieżek stereo (wav) rozbite na osobne kanały, a w laptoku czasami przeskakuje mi dźwięk . Kombinowałem już ze sterami, odchudzaniem windowsa i latencją ale i tak czasami jest coś nie tak. Błagam pomóżcie!!!
Gram, śpiewam, nagrywam i robię jako producent...

Awatar użytkownika
Foxter
Posty: 112
Rejestracja: sobota 23 kwie 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: Foxter » sobota 30 cze 2007, 13:48

...Od niedawna używam laptopa na scenie tzn. toshiba procek 2.8 celeron, 512 ramu+ creative zs nootebook. W dodatku używam orginalnego windowsa xp i kubusia le. Używam tylko dwóch ścieżek stereo (wav) rozbite na osobne kanały, a w laptoku czasami przeskakuje mi dźwięk . Kombinowałem już ze sterami, odchudzaniem windowsa i latencją ale i tak czasami jest coś nie tak. Błagam pomóżcie!!!...
**********************

kup sobie mac'a :)
ja ciagne live granie na abletonie+ virus + karta firewire behringera..i nigdy nie przejmowalem sie jakimis przeskokami...ale to pewnie slaba rada :P

pozdro
http://profile.myspace.com/szymonszulc

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: mr-hammond » sobota 30 cze 2007, 14:37

...Od niedawna używam laptopa na scenie tzn. toshiba procek 2.8 celeron, 512 ramu+ creative zs nootebook. W dodatku używam orginalnego windowsa xp i kubusia le. Używam tylko dwóch ścieżek stereo (wav) rozbite na osobne kanały, a w laptoku czasami przeskakuje mi dźwięk . Kombinowałem już ze sterami, odchudzaniem windowsa i latencją ale i tak czasami jest coś nie tak. Błagam pomóżcie!!!...
**********************
Miałem tak samo w tanim dellu i musiałem zmienic komputer bo nic nie pomagało. Musisz się dowiedziec jaki chipset ma twój laptop i czy twoj interface audio będzie chciał z nim współpracować. U mnie w laptopie szalał jakis Ricohi ani firewire ani usb nie chciało działac poprawnie objawy to trzaski na FW, a zawieszka na 1 sek na usb.

Awatar użytkownika
Balsenior
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 20 maja 2007, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: Balsenior » sobota 30 cze 2007, 15:26

......Od niedawna używam laptopa na scenie tzn. toshiba procek 2.8 celeron, 512 ramu+ creative zs nootebook. W dodatku używam orginalnego windowsa xp i kubusia le. Używam tylko dwóch ścieżek stereo (wav) rozbite na osobne kanały, a w laptoku czasami przeskakuje mi dźwięk . Kombinowałem już ze sterami, odchudzaniem windowsa i latencją ale i tak czasami jest coś nie tak. Błagam pomóżcie!!!...
**********************
Miałem tak samo w tanim dellu i musiałem zmienic komputer bo nic nie pomagało. Musisz się dowiedziec jaki chipset ma twój laptop i czy twoj interface audio będzie chciał z nim współpracować. U mnie w laptopie szalał jakis Ricohi ani firewire ani usb nie chciało działac poprawnie objawy to trzaski na FW, a zawieszka na 1 sek na usb....
*******************
allt+ctrl+delete i obserwuj czy jakiś proces nie miali za bardzo, pozaty możesz się zorientować jakie procesy (niestety nie wiem tego) są odpowiedzialne za odtwarzanie dzwięków. Jeśli pojawi się jakiś proces który muli za bardzo zrób log za pomocą Hijack i podeslij na jakieś forum ekspertów. Są chetni do pomocy. Czy twoj lapek miał dojście do netu? Czy jest dziewiczy?
Może kiedy indziej

gościu
Posty: 37
Rejestracja: sobota 30 cze 2007, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: gościu » sobota 30 cze 2007, 16:01

.........Od niedawna używam laptopa na scenie tzn. toshiba procek 2.8 celeron, 512 ramu+ creative zs nootebook. W dodatku używam orginalnego windowsa xp i kubusia le. Używam tylko dwóch ścieżek stereo (wav) rozbite na osobne kanały, a w laptoku czasami przeskakuje mi dźwięk . Kombinowałem już ze sterami, odchudzaniem windowsa i latencją ale i tak czasami jest coś nie tak. Błagam pomóżcie!!!...
**********************
Miałem tak samo w tanim dellu i musiałem zmienic komputer bo nic nie pomagało. Musisz się dowiedziec jaki chipset ma twój laptop i czy twoj interface audio będzie chciał z nim współpracować. U mnie w laptopie szalał jakis Ricohi ani firewire ani usb nie chciało działac poprawnie objawy to trzaski na FW, a zawieszka na 1 sek na usb....
*******************
allt+ctrl+delete i obserwuj czy jakiś proces nie miali za bardzo, pozaty możesz się zorientować jakie procesy (niestety nie wiem tego) są odpowiedzialne za odtwarzanie dzwięków. Jeśli pojawi się jakiś proces który muli za bardzo zrób log za pomocą Hijack i podeslij na jakieś forum ekspertów. Są chetni do pomocy. Czy twoj lapek miał dojście do netu? Czy jest dziewiczy?...
**********************
Jest zupełnie dziewiczy i dopiero co nowo wgrany system i programy. Procesy już sprawdzałem najwięcej zabiera mu toch pad, bo wtedy dochodzi do ok. 25% i ostatnio korzystam ze skrótów klawiaturowych
wtedy jest tylko 10% zużycia
Gram, śpiewam, nagrywam i robię jako producent...

Awatar użytkownika
caca
Posty: 50
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: caca » sobota 30 cze 2007, 16:02


allt+ctrl+delete i obserwuj czy jakiś proces nie miali za bardzo, pozaty możesz się zorientować jakie procesy (niestety nie wiem tego) są odpowiedzialne za odtwarzanie dzwięków.
**********************

o ile dobrze pamiętam, to za windowsowy dźwięk odpowiada jeden z wielu svhost.exe
_________
tomek

Awatar użytkownika
caca
Posty: 50
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: caca » sobota 30 cze 2007, 16:04


o ile dobrze pamiętam, to za windowsowy dźwięk odpowiada jeden z wielu svhost.exe...
**********************

sorry - zjadło mi literkę.

chodzi oczywiście o svchost.exe
_________
tomek

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: Zbynia » sobota 30 cze 2007, 17:42

zamiast bawic sie w optymalizacje zacznij od podstaw - wywal wszelkie sterowniki z laptopa do takich rzeczy jak touchpad - to pic na wode kompletnie do niczego nie potrzebny a zamula strasznie
wywal wszystkie programy producenta

wejdz na strone czy producenta laptopa czy sprzetu i sciagnij sam goly sterownik grafiki czipsetu i dzwieku(siec bedziesz mial do czipsetu) ewentualnie wifi jesli masz

wywal zamulonego nortona jesli go masz( a pewnie tak bo ten syf daje kazdy gratis)

zaopatrz sie w dobry program do tworzenia image partycji(po instalacji i konfiguracji komputera i programow zrobisz obraz) - pozwoli ci to na wywalenie partycji backupowej ktora zajmuje zdecydowanie za duzo(o ile masz cos takiego)

teraz standart - sciagnij pirackiego windowsa w wersji jaka masz do laptopa - zaraz ktos zacznie marudzic ale zadko ktory laptop ma czysta instalke - zazwyczaj jest to plyta z calym syfem.....ewentualnie tylko partycja backupowa..........debilny pomysl ale coz......numer masz na naklejce a oryginalnego nosnika miec nie musisz..........

po zainstalowaniu czystego systemu i jego pelnej aktualizacji(polecam do tego autopatcher bo jest duzo wygodniejszy niz pomysly microsoftu) wylaczasz niepotrzebne uslugi - a troszke tego bedzie typu bzdury jak zdalny pulpit czy indeksowanie albo taka bzdura jak numer seryjny nosnika.........

laptopy szczegolnie nowe maja caly pasek obok zegarka zawalony syfem niestety.....cudow sie tez nie spodziewaj bo masz celerona..........

gościu
Posty: 37
Rejestracja: sobota 30 cze 2007, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: gościu » sobota 30 cze 2007, 18:03

Dzięki wielkie to rozwiązanie z windowsem brzmi całkiem nieźle, a przynajmniej jeszcze go nie próbowałem. Nortona nie mam-to miał być laptop tylko do muzy, nie do zabawy.
Pozdro

[Post edytowany przez Admina w dniu 30/06/2007]
Gram, śpiewam, nagrywam i robię jako producent...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Coś niedobrego dzieje się z moim laptokiem!

Post autor: Zbynia » niedziela 01 lip 2007, 12:23

i o to chodzi - niestety kazdy laptop jest od samego poczatku smietnikiem dzieki firmom pchajacym swoje badziewie przy instalacji - o dziwo KE czepia sie microsoftu ze dodaje gratis WMP ale nie czepia sie producentow laptopow zasmiecajacych system nic nie wartymi a co gorsza zupelnie nie potrzebnymi programikami - bo na co komu w pasku skrot do ustawien nic nie wartej grafiki czy wskaznik touchpada pokazujacy gdzie wlasnie trzymasz palec??????

ale to szczegol - pierwsze co robie to instaluje z kopii nowy system bez tych wynalazkow i pozbywam sie wszelkich serwisowek.........
zreszta nic nie wartych gdyz nie masz dodatkowej wolnej partycji na swoje dane - wiec wszystko co masz na dysku idzie sie jeb.....zreszta przy instalacji windowsa wszystko co jest w folderach typu 'moje dokumenty' rowiniez wiec nalezy pamietac by zupelnie nic nie trzymac w tych miejscach...........

ODPOWIEDZ