Załóż własne radio!

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
senjin
Posty: 405
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 00:00
Kontakt:

Załóż własne radio!

Post autor: senjin » czwartek 29 lis 2007, 22:28

Wystarczy... monitor crt.

klik

Mój monitor crt leży gdzieś na strychu i nie miałem czasu go wyciągnąć, żeby sprawdzić, jak to działa... ale może komuś się uda?

Przykład dźwiękowy zamieszczony na stronie jest tragiczny - ale z drugiej strony można się zastanowić nad użyciem takiego systemu w charakterze efektu - trochę brzmi jak ring modulator, a trochę jak efekt... starego radia ;)

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Załóż własne radio!

Post autor: midishiner » piątek 30 lis 2007, 09:52

...Wystarczy... monitor crt.

klik

Mój monitor crt leży gdzieś na strychu i nie miałem czasu go wyciągnąć, żeby sprawdzić, jak to działa... ale może komuś się uda?

Przykład dźwiękowy zamieszczony na stronie jest tragiczny - ale z drugiej strony można się zastanowić nad użyciem takiego systemu w charakterze efektu - trochę brzmi jak ring modulator, a trochę jak efekt... starego radia ;)...
**********************
O co tu chodzi? to jakiś theremin? jak tu dźwięk powstaje?
Lucas May On Tour
5-21.V.2009

senjin
Posty: 405
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Załóż własne radio!

Post autor: senjin » piątek 30 lis 2007, 17:12

O co tu chodzi? to jakiś theremin? jak tu dźwięk powstaje?...
**********************
Dźwięk powstaje w radioodbiorniku. Nadajnikiem jest monitor, na którym wyświetlane jest to, co każe mu ten program.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Załóż własne radio!

Post autor: Zbynia » sobota 01 gru 2007, 10:17

widac po zdjeciach ze jakis fan linuksa po raz kolejny probuje odkryc ameryke........

dla lepszego efektu mogl chociaz monitor tylem postawic i zdjac ekran

co do komorek to zecz niemozliwa z prostego powodu - nadaje tylko na falach dla komorek a nawet te co maja wbudowane radio i tak nie odbieraja fal(bo radio wbudowane jest w zestaw sluchawkowy najczesciej)
tylko po cholere zaklocac radio skoro mozna je wylaczyc?

Awatar użytkownika
steelcangoo
Posty: 108
Rejestracja: piątek 07 wrz 2007, 00:00

Re: Załóż własne radio!

Post autor: steelcangoo » sobota 01 gru 2007, 19:02

co do komorek to zecz niemozliwa z prostego powodu - nadaje tylko na falach dla komorek a nawet te co maja wbudowane radio i tak nie odbieraja fal(bo radio wbudowane jest w zestaw sluchawkowy najczesciej)
tylko po cholere zaklocac radio skoro mozna je wylaczyc?...
**********************
no właśnie nie zawsze da się wyłączyć ( w sklepie,w kafejce,w pizzeri,na przystanku )...

ale na przykład teoretycznie , rozumiem że komórka nadaje na wyższych częstotliwościach niż FM , i nie może generować niższych fal w związku z koncesjami i prawem radiowym.. ale zastanawia mnie to ,czy technicznie jest to możliwe? skoro sprzęt audio 24/96 daje sobie radę z emulacją sygnału o niższej rozdzielczości bitowej i częstotliwości próbkowania , to czemu urządzenie takie jak komórka ,generujące fale radiowe o wysokiej częstotliwości nie miało by teoretycznie umieć emulować niższych fal? ... tak się zastanawiam , no bo skoro monitor CRT to potrafi to czemu niby nie komórka?
źle myślę?
nie chodzi tu już nawet o zagłuszanie sygnału radiowego , tylko wracając do sedna wątku , czy uzyskanie tych samych efektów Lo-FI w dziedzinie audio nie było by ciekawsze za pomocą komórki niż monitora CRT?
--------------------------------------------------------------------------------------
mądry uczy się na błędach innych, głupi na swoich, idiota nigdy się nie uczy

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Załóż własne radio!

Post autor: Zbynia » sobota 01 gru 2007, 20:20

poczytaj o technice radiowej

czestotliwosci probkowania i rozdzielczosci bitowe to zupelnie inna bajka

rzecz niemozliwa i tyle

monitor komputerowy tez nie potrafi tylko jest to efekt uboczny ukladow od kineskopu
mozesz pieknie uwalic monitor w ten sposob

pomieszales wszystko ze wszystkim jednym slowem na zasadzie skoro czyta plyty cd to dlaczego nie czyta winyli....

Awatar użytkownika
steelcangoo
Posty: 108
Rejestracja: piątek 07 wrz 2007, 00:00

Re: Załóż własne radio!

Post autor: steelcangoo » sobota 01 gru 2007, 20:36

a szkoda... zasugerowałem się tym odgłosem który dobywa się z wszelakich urządzeń grających gdy nadchodzi połączenie na komórkę , bądź gdy się podejdzie podczas rozmowy za blisko
--------------------------------------------------------------------------------------
mądry uczy się na błędach innych, głupi na swoich, idiota nigdy się nie uczy

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Załóż własne radio!

Post autor: Zbynia » sobota 01 gru 2007, 23:51

widzisz jak komorki sieja mocno.....nawet dobrze ekranowany sprzet to zbiera - ale to tylko syf nic uzytecznego

ODPOWIEDZ