Zespół jednoosobowy!

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Zespół jednoosobowy!

Post autor: janos » wtorek 11 gru 2007, 22:24

...Nie wiem czy jest taka wtyczka ale ktos by mogl napisac :ustawiasz wavy w odpowiedniej kolejnosci i graja po kazdym stuknieciu w pad, klawiature

Nie spotkałęm się z taką wtyczką, ale popieram. Może udało by się namówić WG na taką opcję w SampleLord...
**********************
Przyszło mi jeszcze do głowy takie rozwiązanie:
Jednym komunikatem (padem) wyzwalasz zaprogramowany ciąg innych nut/komunikatów wpadających do jakiegoś instrumentu/samplera...
**********************
a może cycle round robin w NI Battery 3. Po odpowiednim zaprogramowaniu, wstukując jedną nutę, za każdym razem wyzwalana jest inna komórka z samplami

senjin
Posty: 405
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Zespół jednoosobowy!

Post autor: senjin » środa 12 gru 2007, 00:47

Dziewczyna jest świetna. Zwróćcie uwagę na to, że zazwyczaj numery z zapętlaniem robione są w ten sposób, że kolejne dogrywane ślady są coraz głośniejsze gęstsze rytmicznie - i na tym opiera się całe muzyczne napięcie w utworze... Po prostu jest coraz głośniej. Nie mówiąc już o tym, że parę razy słyszałem takie próby, które - gdy już nie dało się dogrywać coraz głośniej - robiły się nudne... i to w wykonaniu "wielkich" A jej udało się zrobić piosenkę ze zwrotkami, refrenami, solówką! Chyba nie jest łatwo nie zapomnieć o muzyce, gdy utwór podporządkowany jest maszynie.

Pamiętam rok temu na jazz jamboree (albo jvc jazz ) takie coś zaśpiewał Richard Bona - sam wokal bez żadnych instrumentów. Był perfekcyjny (nawiasem mówiąc, gdyby nie był, skopałby numer ;) ).

A co do filmiku z perkusistą: nie jestem perkusistą, ale mam wrażenie, że kolejne nuty na tomach uderza coraz mocniej - czyli po prostu to są próbki przypisane przedziałom głośności, tak samo jak się robi warstwy (layers)... jak już ktoś chyba wyżej napisał.

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Zespół jednoosobowy!

Post autor: PiotrK » środa 12 gru 2007, 02:10

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 07:03 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Zespół jednoosobowy!

Post autor: grembo » środa 12 gru 2007, 03:10

Kiedys sluzyl do tego Digitech DPS 2000 (o ile pamietam symbol - mialem to gdy fanowalem scieranskiemu)

Mialo to 2 sekundy :) w zasadzie bylo delayem - ale mozna bylo zapetlic. Najdrozszy lykal chyba 8 sekund :) Vintage

Z tego co wiem i Dudziak tego uzywala

Zwroccie uwage ze Bobby mial krociotka przygode z takimi bajerami (slyszalem jeden kawalek)

MrHammond. - z tego co pamietam, choc przy mnie malo tego uzwyal (bylem basista-wiec nie potrzebowal , ale nie lubie polamancow - pogralismy z 0,5 roku i pass)

Mnie sie wydaje ze to byl bass synth (w sensie nie wave) - zalaczony do DTX. I byla to zapisana sekwencja. Midi wyzwalalo bass wraz ze stopa. Tez musial dostukiwac. Wielu bebniarzy fusion tego uzywalo.

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Zespół jednoosobowy!

Post autor: mr-hammond » środa 12 gru 2007, 08:52

MrHammond. - z tego co pamietam, choc przy mnie malo tego uzwyal (bylem basista-wiec nie potrzebowal , ale nie lubie polamancow - pogralismy z 0,5 roku i pass)

Mnie sie wydaje ze to byl bass synth (w sensie nie wave) - zalaczony do DTX. I byla to zapisana sekwencja. Midi wyzwalalo bass wraz ze stopa. Tez musial dostukiwac. Wielu bebniarzy fusion tego uzywalo....
**********************
Ja pamietam jak bawil sie tym basem w przerwach :) i musial to byc jakis program w dtx gdyz to byly dawne czasy i... nic nie bylo :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Zespół jednoosobowy!

Post autor: mytnik » środa 12 gru 2007, 09:42

A co do filmiku z perkusistą: nie jestem perkusistą, ale mam wrażenie, że kolejne nuty na tomach uderza coraz mocniej - czyli po prostu to są próbki przypisane przedziałom głośności, tak samo jak się robi warstwy (layers)... jak już ktoś chyba wyżej napisał....
**********************
obawiam się, że jesteś w błędzie
drummer

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Zespół jednoosobowy!

Post autor: DJOZD » środa 12 gru 2007, 10:04

...A co do filmiku z perkusistą: nie jestem perkusistą, ale mam wrażenie, że kolejne nuty na tomach uderza coraz mocniej - czyli po prostu to są próbki przypisane przedziałom głośności, tak samo jak się robi warstwy (layers)... jak już ktoś chyba wyżej napisał....
**********************
obawiam się, że jesteś w błędzie...
**********************
hehe, najrostrzy roland V-Drum ma takie opcje. Do jednego padu przypasana jest jakaś sekwencja dzwięków - mozna sobie oczywisce samemu taka melodyjke ułozyc. I jej kolejene skladniki są wyzwalane przez każde uderzenie z osobna. Troche jak arpegiator tylko nie automatyczny tylko napedzany uderzeniam w pad. Tak więc rytmika melodii jest scisnie uzależniona od wartosci rytmicznych uderzen perkusisty.
A filmik nie zaskakuje przecież niczym, no, może fajny kawalek.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Zespół jednoosobowy!

Post autor: mytnik » środa 12 gru 2007, 10:36

hehe, najrostrzy roland V-Drum ma takie opcje.
**********************
Najprostszy do niedawna był TD-3, taki mam i takiej możliwości w nim nie znalazłem
drummer

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Zespół jednoosobowy!

Post autor: WG » środa 12 gru 2007, 11:57

...Nie wiem czy jest taka wtyczka ale ktos by mogl napisac :ustawiasz wavy w odpowiedniej kolejnosci i graja po kazdym stuknieciu w pad, klawiature

Nie spotkałęm się z taką wtyczką, ale popieram. Może udało by się namówić WG na taką opcję w SampleLord...
**********************
Przyszło mi jeszcze do głowy takie rozwiązanie:
Jednym komunikatem (padem) wyzwalasz zaprogramowany ciąg innych nut/komunikatów wpadających do jakiegoś instrumentu/samplera...
**********************
Wrzuciłem na listę do zrobienia jako tworzenie skryptów.

Jak dobrze zrozumiałem za pomocą jednego naciśnięcia klawisza czy jego zwolnienia wyzwalamy serię dźwięków o zaprogramowanych odstępach czasowych i określonym tempie ?
Możnaby by pokusić się o bardziej inteligentne działanie gdzie sekwencje byłyby odtwarzane w zależności od ostatniego tempa uderzanych klawiszy

Z tym, że takie opcje to chyba tylko do gry na żywo raczej :)

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Zespół jednoosobowy!

Post autor: mr-hammond » środa 12 gru 2007, 12:02

Włodku chodzi raczej o to by za kazdym razem kiedy uderzamy pada odzywał sie inny wav.

ODPOWIEDZ