Polski hip-hop - mix i mastering

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
Veron
Posty: 117
Rejestracja: wtorek 29 sie 2006, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: Veron » piątek 25 kwie 2008, 20:44

Czarni to zapoczątkowali, oni to będą w dalszym ciągu rozwijać. My, jako biali możemy się uczyć. Ale wishmaster, w dalszym ciągu krzyczysz o tych chłopcach słuchających chęp gró i innego ulicznego rapu, którzy ci tą krzywdę zrobili.
Brak pomysłu w tej chwili...

Awatar użytkownika
wishmaster
Posty: 287
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: wishmaster » piątek 25 kwie 2008, 20:47

Tak, krzywde mi zrobili i teraz odreagowuje. Zadowolony ? :)
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty

Awatar użytkownika
KazZ
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: KazZ » piątek 25 kwie 2008, 21:05

...Przepraszam... James Brown i Molesta to ten sam gatunek? Faktycznie czegos nie rozumiem......
**********************

Haha i sam sobie odpowiedziales - odp w 3 akapicie

Skoro to niejest ten sam gatunek , wychodzi na to ze jednak cos przez te 50 lat sie ruszylo w rozne strony nie? w polsce w bloki i ogolna szarosc w temacie jak to Polak .. w Afryce etniczne ma podloze .

HH to odzwierciedlenie tego co sie dzieje w kraju , nieoszukujmy sie ale Polska to jeden gorszych krajow na ziemi niestety .. zniszczony przez wojny , przez wladze , przez chciwosc ... ja niemam powodow do dumy , niewstydze sie tego ale i nieszczyce .

J.B. to hip hop , byl prawdziwym mc , rozgrzewal publike , improwizowal co dzis mozna nazwac fristajlem , odtwarzal swoje utwory lub pewne tylko wycinki z nich co dzis mozna przyrownac do samplingu ,remixowal, on i JB's komponowali podklady dla innych wykonawcow jak chocby Lyl Collins czy Bobby Bird utrzymane w ich stylu ... w koncu - rapowal , mozna to nazwac taki wlasnym flow :)

Browna tyle razy samplowano ze w ogole niema co wspominac .

Wtedy niebylo tej kultury nazwanej ale byla juz obecna w 60 latach , Brown to inspiracja i podsuniety pomysl na to dla Bambaaty ktory wszystko wykombinowal . Sam Bam to powiedzial ze Brown to hh , ja sobie tego niewymysliilem tylko udowodnilem ze tak faktycznie bylo , zbyt duzo powiazan . Brown z Bamem znali sie osobiscie ... gangster z artysta gospelowym , nieklucili sie ani niesprzeczali co dobre a co zle , polaczyla ich jedna pasja - nie muzyka ... :) - zrobienie czegos pozytywnego !
Po czesci im sie udalo , wiele dzieciakow z getta poszlo w dobra strone , niektorym niestety nieprzetlumaczysz - jak Whishmasterowi hehe ale cholerycy tak maja ;]

A propo Whisha - napiszesz w czym siedzisz? jaka muzyke tworzysz , poprostu jestem ciekaw co Cie tak pochlonelo ze niewidzisz nic innego :)

a ... co do blokersow i takich tam lysych ziomkow w dresach z targu ... oni w malej mierze sluchaja hh , w bardzo malej .. bardziej sa nastawinei w keirunku taniego trance czy techno , ci ludzie lubia fazki , disko impreski gdzie mozna sie narzec chemii . Bloker to nie HH to brudas z bramy .
HH to otwarty umysl , taniec , rytm , sztuka i poszanowanie 2 czlowieka .

Wypisywane tu epitety o HH to strasznie plaski i stereotypowy odbior .. niestety ... dlatego ze malo osob sie interesuje tym naprawde i to mnie boli od dluzszego czasu juz

Awatar użytkownika
KazZ
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2008, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: KazZ » piątek 25 kwie 2008, 21:11

Sory za przekrecenie ksywy , zapamietalem tylko pobierznie mialo byc rzecz jasna Wishmaster :) aait? : D

Awatar użytkownika
greymatter
Posty: 1
Rejestracja: sobota 19 kwie 2008, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: greymatter » piątek 25 kwie 2008, 21:31

żałosna jest ta dyskusja, wyśmiewanie polskiego rapu już dawno stało się nudne, i obecne raczej tylko wśród tych którzy nie mają o nim zielonego pojęcia czy też oceniają go na podstawie forum hh, które słynie z wypowiedzi 12 - 13latków. Uczieszyło mnie to że głos nie jest jednostronny i ktoś wspomniał o Jimsonie, Smarku, Łonie, i innych. Podniecił się tu ktoś podobieństwiem tytułów gorączki w parku igieł i bez żadnego zastanowienia ocenił całą płyte... gratuluje. Widze że nie tylko raperom się oberwało, ale 'inteligencja' najeżdża na całą kulture, m.in na grafficiarzy - którzy moim zdaniem wielokrotnie biją wielkich artystów z ASP na głowę, tylko że szkoda że nie odróżniacie grafficiarzy od gówniarzy malujących tagi itp. na murach. czywiście hip-hop jest zły i niedobry bo zapożyczony z zachodu i nie nasz, fajnie bo house, rock, i inne to są przecież typowo polskie gatunki muzyki. Ktoś tu też uważa się za weterana bo "siedział w rapie 8 lat", spoko, ale 8 lat to mało, tak jakbyś słuchał od 2000 roku, wiele przegapiłeś... i mówisz że rap jest na poziomie poniżej 10%? ponieżej 10% to jest w armeni, radze sie przyjrzeć najnowszej edycji konkursu Wudoo, może to da więce refleksji niż "kategoria HIP-HOP w opolu" Oczywiście nie twierdze też że hip hop ma sie teraz najlepiej, wiele mnie w nim drażni a czasem przeraża. Ale tak jest w każdej muzyce. pozdrawiam

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: pixel » piątek 25 kwie 2008, 22:17

Zakladajac ten temat chcialem zwrocic uwage na ten jeden przypadek. Ot tak, zeby mozna bylo sobie pozartowac z tamtej rozmowy.
No ale temat potoczyl sie w zupelnie innym kierunku...

Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: maslak_s » piątek 25 kwie 2008, 22:57

...żałosna jest ta dyskusja, wyśmiewanie polskiego rapu już dawno stało się nudne, i obecne raczej tylko wśród tych którzy nie mają o nim zielonego pojęcia czy też oceniają go na podstawie forum hh, które słynie z wypowiedzi 12 - 13latków. Uczieszyło mnie to że głos nie jest jednostronny i ktoś wspomniał o Jimsonie, Smarku, Łonie, i innych. Podniecił się tu ktoś podobieństwiem tytułów gorączki w parku igieł i bez żadnego zastanowienia ocenił całą płyte... gratuluje. Widze że nie tylko raperom się oberwało, ale 'inteligencja' najeżdża na całą kulture, m.in na grafficiarzy - którzy moim zdaniem wielokrotnie biją wielkich artystów z ASP na głowę, tylko że szkoda że nie odróżniacie grafficiarzy od gówniarzy malujących tagi itp. na murach. czywiście hip-hop jest zły i niedobry bo zapożyczony z zachodu i nie nasz, fajnie bo house, rock, i inne to są przecież typowo polskie gatunki muzyki. Ktoś tu też uważa się za weterana bo "siedział w rapie 8 lat", spoko, ale 8 lat to mało, tak jakbyś słuchał od 2000 roku, wiele przegapiłeś... i mówisz że rap jest na poziomie poniżej 10%? ponieżej 10% to jest w armeni, radze sie przyjrzeć najnowszej edycji konkursu Wudoo, może to da więce refleksji niż "kategoria HIP-HOP w opolu" Oczywiście nie twierdze też że hip hop ma sie teraz najlepiej, wiele mnie w nim drażni a czasem przeraża. Ale tak jest w każdej muzyce. pozdrawiam...
**********************

brawo.... w 100000 % sieee zgadzaaam !!
www.klub.agaton.pl

Davi
Posty: 442
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2005, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: Davi » sobota 26 kwie 2008, 01:21

Co do tematu... u jednych jest coraz lepszy, u innych na poziomie nauki. Problem Polskiego Hip Hopu , co do mixów i masterów jest taki, że chłopaki wierzą za bardzo w to, że wszystko sami umią zrobić świetnie, to przynosi różne skutki, w zależności od talentu, uporu, czasu, i sprzętu. Ja jednak gratuluje im wiary w siebie nadal ! Muzyka ta jest może nieco przewidywalna, ale nie do końca ! wszystko zalerzy od Artysty, tego co nowego odkrywa, i także od tego na co my odbiorcy patrzymy. Po 1 niech nie wypowiadają się tak otwarcie odnośnie wartości muzycznej HH ludzie którzy słuchają tylko Rocka, lub innych gatunków, oni niemal, zawsze będą mówic , że to nuda, i monotonia... jednolitość. To jaki jest HH, powinien komentować " prawdziwy słuchacz " Nie wielu jest takich, a może wielu... Ja popieram twórczość, talent, i styl własny. O gustach się nie mówi, zostawmy to ludziom..... Wiem ( wychowanie, wyższa poprzeczka ) sam o tym marzę, ale na Boga, przedewszystkim > zajmijmy się muzyką, włąsną twórczością, poukładajmy się, żeby każdy odnalazł swoje miejsce ! i je pokochał, wtedy " z czasem " będziemy mieć bogatą Polską "autentyczną" kulture muzyczną, i prawdziwych fachowców. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
SEBSON
Posty: 217
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: SEBSON » sobota 26 kwie 2008, 07:05

BRAWO GREYMATTER.Miło Cię poczytać.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: lakiernik » sobota 26 kwie 2008, 09:37

HH to odzwierciedlenie tego co sie dzieje w kraju ,
******************
Myślę, że jest to idealne podsumowanie tej dyskusji !
"Pokaż mi swój rap a powiem ci kim jesteś".. - cokolwiek to zanaczy
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

ODPOWIEDZ