Polski hip-hop - mix i mastering

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: Soundscape » piątek 25 kwie 2008, 14:28

Sam robisz z siebie idiotę biorac się z taką pasją za tak idiotyczny temat. Myślałem że co niektórzy są trochę dojrzalsi. No coż, super też jest stronka dla was : polecam i poczytajcie!!!
LINK...
**********************

Nie, no panowie, wyluzujcie troche. Ja już sobie odpuściłem. Nie ma co już tematu dalej ciągnąć.

Awatar użytkownika
wishmaster
Posty: 287
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: wishmaster » piątek 25 kwie 2008, 14:44

Poza tym, ze chciales mi teraz przykopac, to z reszty posta wlasciwie nie zrozumialem niczego. kompletne pomieszanie z poplataniem. A to cos o
korzeniach, a to cos o polskiej muzyce, a to cos o hh, a to cos tam..
Proste pytanie wczoraj zadalem o to, jakie intelektualne przeslanie z soba niesie HH (zeby juz ulatwic dla porownania wspomnialem o poprzedzajacych HH masowkowych subkulturach) na czym polega "nowa" estetyka HH? W odpowiedzi paru kolesi sie zagotowalo, wysypaly sie nazwy kapel do obowiazkowego przeze mnie przesluchania, plus formulka "Peace Love & Have fun", koniec.
Moge byc idiota - ok., co nie zmienia faktu, ze Wam - znawcom (w odroznieniu do mnie) jakos nie przychodzi do glowy co tu z sensem odpowiedziec.
Dlaczego? Z najprostszej przyczyny - takiej, ze chociaz moze nawet
i nadmiernie uogolniam, to generalnie mam racje :)
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty

Awatar użytkownika
wishmaster
Posty: 287
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: wishmaster » piątek 25 kwie 2008, 14:46

to byla odpowiedz na posta Zbyni
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty

Awatar użytkownika
Veron
Posty: 117
Rejestracja: wtorek 29 sie 2006, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: Veron » piątek 25 kwie 2008, 17:00

...Poza tym, ze chciales mi teraz przykopac, to z reszty posta wlasciwie nie zrozumialem niczego. kompletne pomieszanie z poplataniem. A to cos o
korzeniach, a to cos o polskiej muzyce, a to cos o hh, a to cos tam..
Proste pytanie wczoraj zadalem o to, jakie intelektualne przeslanie z soba niesie HH (zeby juz ulatwic dla porownania wspomnialem o poprzedzajacych HH masowkowych subkulturach) na czym polega "nowa" estetyka HH? W odpowiedzi paru kolesi sie zagotowalo, wysypaly sie nazwy kapel do obowiazkowego przeze mnie przesluchania, plus formulka "Peace Love & Have fun", koniec.
Moge byc idiota - ok., co nie zmienia faktu, ze Wam - znawcom (w odroznieniu do mnie) jakos nie przychodzi do glowy co tu z sensem odpowiedziec.
Dlaczego? Z najprostszej przyczyny - takiej, ze chociaz moze nawet
i nadmiernie uogolniam, to generalnie mam racje :) ...
**********************


Ciężko już wymyślić coś nowego, coś co specjalnie będzie się wyróżniało na tle inny subkultur. Nie mniej jednak składa się z innych elementów, a poglądy mniej więcej są znane. I zostały już tu przytoczone. Zresztą, nie ma sensu się więcej spierać. Ty zdania nie zmienisz...
Teraz mam pytanie, dlaczego metalowcy nie myją się, piją tanie wino, palą koty i oddają cześć szatanowi? Dlaczego ludzie na stanowiskach ciągną koks i amfę? Dlaczego każdy ksiądz to pedofil? Dlaczego Polska nie jest taką potęgą na świecie jak jeszcze za czasów Gierka kiedy to była, nie pamiętam już dokładnie ale zdaje się 9. potęgą światową?
Brak pomysłu w tej chwili...

Awatar użytkownika
wishmaster
Posty: 287
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: wishmaster » piątek 25 kwie 2008, 18:37

Jestem przekonany, ze z calej tej trywialnej mody wszystko co w polskich
realiach pozostanie to kupa niechcianych dzieci poczetych ze "swiniami"
(jak zwyklo sie okreslac kobiete w tym srodowisku).
Jedyne co mnie w temacie tak na prawde interesuje to - jak bedzie hip-hop ewoluowal. W co sie przepoczwarzy za np. kolejnych lat dwadziescia. Naturalnie tutaj paleczka jest w rekach czarnych, bo biale hybrydy typu HH+Kapela z Czerniakowskiej, tudziez podobne eksperymenty sa z gory skazane na gromki smiech. Jedno co pewne - chociaz gatunek opiera sie
na samplowaniu (czy resamplingu - to rzadziej) ktore teoretycznie jest
kopalnia pomyslow, to ograniczaja go dwie rzeczy: prosty rytm i prosta
publika. Jako, ze prosta publika zawsze bedzie sie sklaniala ku prostym bodzcom, to ewolucja HH w forme bardziej zlozona raczej nie wchodzi tutaj
w rachube. (tylko prosze HH nie porownywac do nacechowanego plodnoscia bluesa z - tez w sumie - max 4 akordami) Kompletnie inna para kaloszy :D
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty

mospin
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 04 gru 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: mospin » piątek 25 kwie 2008, 19:15

Pierwszy watek dotyczyl samego rapu (najwiecej mowa o polskim), proby oceny pod katem artystycznym (jak dla mnie, co mowilem - poza wyjatkami liczonymi na palcach jednej reki generalnie mamy do czynienia z pustackim badziewiem, w dodatku intencjonalnie opartym na tworczym zlodziejstwie).
Mowa tez byla o samym HH. I tutaj tez zdanie mam jakie mam i jego nie zmieniam. Jest to najbardziej prymitywna subkultura w historii tredow okolomuzycznych. Calkowicie bezideowa,
w srodowisku oparta na totalnym pozerstwie, kulcie twardego czarnego ziomala, czesto apoteozie zwyklej bandziorki.
**********************************************

równie dobrze można napisać że ludzie związani z clubbingiem (w zasadzie też można nazwać trendem okołomuzycznym) to idioci którzy całą kasę przeznaczają na imprezy i ćpanie grochów żeby się w ogóle móc bawić przy tej muzyce

**********************************************

Nie widze DOSLOWNIE jednej nowatorskiej, wartosciowej idei - oryginalnej, albo chociazby do przemyslenia koncepcji na zycie, alternatywy wobec kontestowanego stanu rzeczy, ciekawej formy estetycznej (nawet graffiti zerzneli i asymilowali) o ktorej mozna by powiedziec, ze HH ja zapoczatkowal.

**********************************************

bo pewnie nie słyszałeś nawet o kimś takim jak KRS-One
cały turntablism a także breakdance

**********************************************

Nic dziwnego, ze komercha polknela ten gatunek tak blyskawicznie. Biedne pszczolki stekaja na stawiajacy im zbyt wygorowane wymagania swiat, a panowie w garniturach (szereg branz) wesolo klepia ich po pleckach i zgraniaja caly miodek :) ...

**********************

dla Twojej informacji wszystko zaczęło się rodzić już w zasadzie pod koniec lat 60 ubiegłego wieku a prawdziwa komercja zaczęła się w latach 90 więc nie wiem czy 30 lat to błyskawicznie

Awatar użytkownika
wishmaster
Posty: 287
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: wishmaster » piątek 25 kwie 2008, 19:26

elo ziom :)
Prywatnie robie rozgraniczenie na "przed" i "po". Ta granica jest dla mnie
Akai i deskorolka :) (inna sprawa, ze dzisiejsi biali HH to kalecy, ktorzy nie potrafia obsugiwac ani Akai ani deskorolki) :)
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty

mospin
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 04 gru 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: mospin » piątek 25 kwie 2008, 19:31

...elo ziom :)
Prywatnie robie rozgraniczenie na "przed" i "po". Ta granica jest dla mnie
Akai i deskorolka :) (inna sprawa, ze dzisiejsi biali HH to kalecy, ktorzy nie potrafia obsugiwac ani Akai ani deskorolki) :)
...
**********************

w ten sposób może każdy gatunek muzyczny podzielić sobie na okresy mniej i bardziej odpowiadające Twoim teoriom

cóż wygoda

Awatar użytkownika
wishmaster
Posty: 287
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: wishmaster » piątek 25 kwie 2008, 19:33

ps.
blantow zreszta tez nie. Ostatnio widzialem w coffeshopie paruosobowa
brygade HH z Polski, ktora zakupila cos kolo 10g i wszystko na miejscu wyjarala :D
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Polski hip-hop - mix i mastering

Post autor: pixel » piątek 25 kwie 2008, 19:34

...hmmm. otwierajac ten temat bylem pewien ze znajda sie osoby ktore zaczna jechac cala kulture hip hopu zaczynajac od blokersow a konczac na ideologi itd itd..

**********************

To ja zaczalem ten zamęt
Prosze sobie nie przypisywac tak zacnego czynu

ODPOWIEDZ