Pliki 1000 razy mniejsze niż MP3

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
winnicki
Posty: 374
Rejestracja: czwartek 11 sie 2005, 00:00

Re: Pliki 1000 razy mniejsze niż MP3

Post autor: winnicki » piątek 04 kwie 2008, 09:47

Czyli wg. takiego podejscia, mozemy uznac, ze GIMP to taki skompresowany Photoshop.

ascetic
Posty: 89
Rejestracja: środa 02 lut 2005, 00:00

Re: Pliki 1000 razy mniejsze niż MP3

Post autor: ascetic » piątek 04 kwie 2008, 09:53

lol
Próbowałem spojrzeć od strony dziennikarza ^^

A tak na poważnie, czy algorytmy kodowania perceptualnego nie zawierają elementów syntezy?

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Pliki 1000 razy mniejsze niż MP3

Post autor: MB » piątek 04 kwie 2008, 10:02

...lol
Próbowałem spojrzeć od strony dziennikarza ^^

A tak na poważnie, czy algorytmy kodowania perceptualnego nie zawierają elementów syntezy?...
**********************
oczywiście, że tak. W nowoczesnym kodeku MPEG-4 AAC znajduje się narzędzie percepcyjnego zastąpienia szumowego PNS, które pozwala opisać parametrycznie składniki szumowe zawarte w sygnale i tym samym uniknąć kosztownego i nieefektywnego reprezentowania szumu przez współczynniki transformaty MDCT. Zamiast tego przesyła się informację o energii szumu i jego właściwościach statystycznych, a w dekoderze w odpowiednich pasmach resyntezuje się inny szum, który jest dla słuchacza nieodróżnialny od oryginalnego. To daje dramatyczną poprawę jakości przy małych strumieniach (poniżej 64kb/s).


winnicki:
O ile mówimy o kompresji sygnałów - nie, nie można. Bo Gimp czy Photoshop to nie są sygnały.

gatto
Posty: 154
Rejestracja: środa 02 kwie 2008, 00:00

Re: Pliki 1000 razy mniejsze niż MP3

Post autor: gatto » niedziela 14 gru 2008, 00:12

...Nowy format kompresji - pliki 1000 razy mniejsze niż MP3
Czy to możliwe ?...
**********************
Nawet gdyby było to możliwe, nie miało by to zastosowania. Są dziesiątki sposobów kompresji i setki ich modyfikacji. Natomiast realnie używanych jest zaledwie kilka. Szanse przebicia się kolejnego formatu są marne. Poza tym temat kompresji przestaje być aktualny z powodu wzrostu pojemności pamięci i spadku cen. Przeżytkiem jest kompresowanie tekstu, kompresowanie dźwięku też coraz bardziej traci sens. Kiedyś przenośne odtwarzacze miały pojemność 32 - 64 MB i oprócz MP3 walczyły o rynek inne formaty. Teraz mierzymy pamięć w GB i nie wiem po co mam kompresować, kiedy mogę zrzucić na średnią kartę pamięci 5 - 10 płyt bez kompresji.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Pliki 1000 razy mniejsze niż MP3

Post autor: Zbynia » niedziela 14 gru 2008, 01:00

juz i tak za duzy balagan w kodekach....zreszta to nie mozliwe - bazrdziej juz sie nie da skompresowac - mp3 pro mialo byc takie super a okazalo sie ze owszem mniej ale jakosc tragiczna......
ciezk zjechac ponizej 200kbs by miec dobra jakosc

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Pliki 1000 razy mniejsze niż MP3

Post autor: MB » niedziela 14 gru 2008, 01:35

pomijając fakt, że wygrzebałeś z archiwum starego kotleta, odpowiem -


Szanse przebicia się kolejnego formatu są marne.
***********************
A wcale nieprawda. Co jakiś czas powstają bardzo poważne zastosowania bazujące na nowych technikach kompresji, na przykład nowa generacja telewizji cyfrowej DVB-2 bazująca na kompresji MPEG-4 AVC i AAC.


Poza tym temat kompresji przestaje być aktualny z powodu wzrostu pojemności pamięci i spadku cen. Przeżytkiem jest kompresowanie tekstu, kompresowanie dźwięku też coraz bardziej traci sens. Kiedyś przenośne odtwarzacze miały pojemność 32 - 64 MB i oprócz MP3 walczyły o rynek inne formaty. Teraz mierzymy pamięć w GB i nie wiem po co mam kompresować, kiedy mogę zrzucić na średnią kartę pamięci 5 - 10 płyt bez kompresji. ...
***********************
To jest bardzo naiwne myślenie wynikające z krótkowzroczności. Nie bierzesz pod uwagę tego, że wzrostowi pojemności nośników i przepustowości łącz powstają zastosowania, które skutecznie te pojemności zapychają. Ludzie chcą coraz więcej, skoro mogą - a więc pojawiają się apetyty na nowe zastosowania i bardziej wypasione formy przekazu.

Na przykład - dźwięk trójwymiarowy, który ma towarzyszyć właśnie opracowywanemu standardowi telewizji trójwymiarowej. Nie, nie stereowizji, ale telewizji naprawdę trójwymiarowej, która koduje trójwymiarowe bryły i pozwala na swobodny wybór punktu widzenia (i słyszenia)

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Pliki 1000 razy mniejsze niż MP3

Post autor: midishiner » niedziela 14 gru 2008, 14:25

...pomijając fakt, że wygrzebałeś z archiwum starego kotleta, odpowiem -


Szanse przebicia się kolejnego formatu są marne.
***********************
A wcale nieprawda. Co jakiś czas powstają bardzo poważne zastosowania bazujące na nowych technikach kompresji, na przykład nowa generacja telewizji cyfrowej DVB-2 bazująca na kompresji MPEG-4 AVC i AAC.


Poza tym temat kompresji przestaje być aktualny z powodu wzrostu pojemności pamięci i spadku cen. Przeżytkiem jest kompresowanie tekstu, kompresowanie dźwięku też coraz bardziej traci sens. Kiedyś przenośne odtwarzacze miały pojemność 32 - 64 MB i oprócz MP3 walczyły o rynek inne formaty. Teraz mierzymy pamięć w GB i nie wiem po co mam kompresować, kiedy mogę zrzucić na średnią kartę pamięci 5 - 10 płyt bez kompresji. ...
***********************
To jest bardzo naiwne myślenie wynikające z krótkowzroczności. Nie bierzesz pod uwagę tego, że wzrostowi pojemności nośników i przepustowości łącz powstają zastosowania, które skutecznie te pojemności zapychają. Ludzie chcą coraz więcej, skoro mogą - a więc pojawiają się apetyty na nowe zastosowania i bardziej wypasione formy przekazu.

Na przykład - dźwięk trójwymiarowy, który ma towarzyszyć właśnie opracowywanemu standardowi telewizji trójwymiarowej. Nie, nie stereowizji, ale telewizji naprawdę trójwymiarowej, która koduje trójwymiarowe bryły i pozwala na swobodny wybór punktu widzenia (i słyszenia)...
**********************
MB masz może jakieś linki na ten temat?? chętnie bym poczytal
Lucas May On Tour
5-21.V.2009

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Pliki 1000 razy mniejsze niż MP3

Post autor: midishiner » niedziela 14 gru 2008, 15:06

...pomijając fakt, że wygrzebałeś z archiwum starego kotleta, odpowiem -


Szanse przebicia się kolejnego formatu są marne.
***********************
A wcale nieprawda. Co jakiś czas powstają bardzo poważne zastosowania bazujące na nowych technikach kompresji, na przykład nowa generacja telewizji cyfrowej DVB-2 bazująca na kompresji MPEG-4 AVC i AAC.


Poza tym temat kompresji przestaje być aktualny z powodu wzrostu pojemności pamięci i spadku cen. Przeżytkiem jest kompresowanie tekstu, kompresowanie dźwięku też coraz bardziej traci sens. Kiedyś przenośne odtwarzacze miały pojemność 32 - 64 MB i oprócz MP3 walczyły o rynek inne formaty. Teraz mierzymy pamięć w GB i nie wiem po co mam kompresować, kiedy mogę zrzucić na średnią kartę pamięci 5 - 10 płyt bez kompresji. ...
***********************
To jest bardzo naiwne myślenie wynikające z krótkowzroczności. Nie bierzesz pod uwagę tego, że wzrostowi pojemności nośników i przepustowości łącz powstają zastosowania, które skutecznie te pojemności zapychają. Ludzie chcą coraz więcej, skoro mogą - a więc pojawiają się apetyty na nowe zastosowania i bardziej wypasione formy przekazu.

Na przykład - dźwięk trójwymiarowy, który ma towarzyszyć właśnie opracowywanemu standardowi telewizji trójwymiarowej. Nie, nie stereowizji, ale telewizji naprawdę trójwymiarowej, która koduje trójwymiarowe bryły i pozwala na swobodny wybór punktu widzenia (i słyszenia)...
**********************
MB masz może jakieś linki na ten temat?? chętnie bym poczytal
Lucas May On Tour
5-21.V.2009

Awatar użytkownika
Tygrysi
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 11 gru 2008, 00:00

Re: Pliki 1000 razy mniejsze niż MP3

Post autor: Tygrysi » poniedziałek 15 gru 2008, 10:03

**********************
MB masz może jakieś linki na ten temat?? chętnie bym poczytal...
**********************
Jak to się mówi - googlanie nie boli:

http://www.hhi.fraunhofer.de/index.php?id=2154&L=1
http://www.3dtv-research.org/index.php
:: totutotam ::

ODPOWIEDZ