Najstarszy sprzęt świata

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
wishmaster2
Posty: 222
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 00:00
Kontakt:

Najstarszy sprzęt świata

Post autor: wishmaster2 » piątek 04 lip 2008, 18:27

cytat:
"Jak wynika z analizy znaleziska, ktore jest najstarszym znanym instrumentem muzyczym- kawalka niedzwiedziej kosci przypominajacej flet, odkrytej w neandertalskim obozowisku - juz ponad 43 tysiace lat temu podnoze Poludniowych Alp Wapiennych rozbrzmiewalo muzyka oparta na gamie do-re-mi. Fragment kosci udowej niedzwiedzia jaskiniowego zaleziony w poblizu pradawnego paleniska i narzedzi mustierskich (typowych dla owczesnych neandertalczykow) ma dwa kompletne okragle otwory i pozostalosci dwoch dalszych. Owe otwory w kosci liczacej okolo 43 do 82 tysiecy lat sa \\rowno zaokraglone i rozmieszczone w sam raz dla ludzkich palcow\\ - twierdzi geolog Bonnie Blackwel z Queens College, czlonek zespolu wykopaliskowego.
Kiedy Bob Fink, muzykolog z Saskatoon (w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan) zobaczyl zdjecie w ubieglorocznym doniesieniu prasowym o tym odkryciu, od razu zwrocil uwage na rozstaw otworow..
Odleglosc miedzy drugim a trzecim otworem byla dwukrotnie wieksza niz miedzy trzecim a czwartym. wskazuje to, ze flet mogl wydawac tony i poltony, podstawowe elementy skali diatonicznej, jaka jest gama do-re-mi :)

Awatar użytkownika
wishmaster2
Posty: 222
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Najstarszy sprzęt świata

Post autor: wishmaster2 » piątek 04 lip 2008, 18:35

Wynikaloby z tego, ze nutki, ktorymi sie na co dzien poslugujemy jest starsza niz nasz gatunek (Homo Sapiens) :)

Awatar użytkownika
wishmaster2
Posty: 222
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Najstarszy sprzęt świata

Post autor: wishmaster2 » piątek 04 lip 2008, 19:01

sorry za niegramatyczny wpis (niestety na tym forym nie ma mozliwosci edytowania wlasnych postow)

mh
Posty: 155
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 00:00

Re: Najstarszy sprzęt świata

Post autor: mh » poniedziałek 15 wrz 2008, 01:24

Man, wcześniej były bębny (pusty w środku pień) na przykład

Albo jak mieli okres głodu, to grali sobie na kręgosłupach i żebrach

Jeszcze lepszy przykład- TheKlaszczers
Psychomaniak

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Najstarszy sprzęt świata

Post autor: smiechu » poniedziałek 15 wrz 2008, 02:37

...Man, wcześniej były bębny (pusty w środku pień) na przykład
**********************
i wszyscy perkusisci po dzis dzien sa bezposrednimi potomkami neandertalczykow...

mh
Posty: 155
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 00:00

Re: Najstarszy sprzęt świata

Post autor: mh » poniedziałek 15 wrz 2008, 11:41

......
**********************
Neandertalczyk, mój drogi, to był całkiem niedawno. Zakładam, że już przy homo erectus coś łomotali ;)
Psychomaniak

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Najstarszy sprzęt świata

Post autor: smiechu » poniedziałek 15 wrz 2008, 11:53

Neandertalczyk, mój drogi, to był całkiem niedawno. Zakładam, że już przy homo erectus coś łomotali ;)...
**********************
To mowisz o perkusistach rockowych, metalowych, i punkowych...
Ja mialem na mysli perkusistow jazzowych

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Najstarszy sprzęt świata

Post autor: Akton » poniedziałek 15 wrz 2008, 13:22

Odleglosc miedzy drugim a trzecim otworem byla dwukrotnie wieksza niz miedzy trzecim a czwartym. wskazuje to, ze flet mogl wydawac tony i poltony, podstawowe elementy skali diatonicznej, jaka jest gama do-re-mi :)...
**********************
Chyba zbyt śmiała hipoteza (i zdecydowanie mało realna) :)
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

mh
Posty: 155
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 00:00

Re: Najstarszy sprzęt świata

Post autor: mh » poniedziałek 15 wrz 2008, 13:40

...Odleglosc miedzy drugim a trzecim otworem byla dwukrotnie wieksza niz miedzy trzecim a czwartym. wskazuje to, ze flet mogl wydawac tony i poltony, podstawowe elementy skali diatonicznej, jaka jest gama do-re-mi :)...
**********************
Chyba zbyt śmiała hipoteza (i zdecydowanie mało realna) :)...
**********************
A tam Już na pewno w tamtych czasach mieli Politechnikę Wrocławską z inżynierią dźwięku, prawda?
Praaaaaaaawdaaaaaaaaaa?
Psychomaniak

ODPOWIEDZ