Syntezatory Korg - który wybrać?

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
2ms
Posty: 177
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2005, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: 2ms » środa 24 wrz 2008, 11:56

miałem kiedyś Trilton-a LE76,całkiem niezły instrument na początek,to co mnie w nim wkurzało to zewnętrzny zasilacz,tylko 1 efekt insert,słaba klawiatura oraz ciężko znaleźc do niego prawidłowo działające moduły pamięci ram. Może zastanów się nad czymś od innych producentów np. Yamaha Motif Es
[addsig]
ROLAND JP8000, YAMAHA Motif ES6, WALDORF Blofeld, OBERHEIM MC1000/76, IBM T40, BEHRINGER BCA-2000, ALESIS M1 Active mk2, Sennheiser HD265 Linear x2... http://www.myspace.com/inthetwilightbandpl

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Caroozo » środa 24 wrz 2008, 12:19

Za 4 tysiaczki nie da rady chyba ES... Za te pieniądze Z BIDĄ Kurzweil PC2x, na luzie wypasiony Motif Classic, w/w KORGi, Alesis Fusion, Fantoma idzie dostać od Rolanda... wybór jest;) Pytanie co potrzebne.
BTW, przeważnie każdy workstation jest syntezatorem, więc po co zaznaczać różnicę skoro to fakt oczywisty? Tak się tylko zastanawiam;]

2ms
Posty: 177
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2005, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: 2ms » środa 24 wrz 2008, 12:53

ES6 da radę
ROLAND JP8000, YAMAHA Motif ES6, WALDORF Blofeld, OBERHEIM MC1000/76, IBM T40, BEHRINGER BCA-2000, ALESIS M1 Active mk2, Sennheiser HD265 Linear x2... http://www.myspace.com/inthetwilightbandpl

Awatar użytkownika
UltraSound
Posty: 2
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: UltraSound » środa 24 wrz 2008, 13:49

W najblizszym czasie na polskim rynku ukarze sie nowy syntezator-workstation Korg M50, lzejsza wersja M3. Na stronie Korga jest krotka prezentacja tego instrumentu. Cena w niemczech to ok. 1300 euro wiec nie jest zle. Mysle ze powinienes sie tym zainteresowac. Ja tez mam zamiar kupic Korga, bylem zdecydowany na Extreme ale M50 zmacil moj umysl wiec poczekam.

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: AkselPL » środa 24 wrz 2008, 13:56

...W najblizszym czasie na polskim rynku ukarze sie nowy syntezator-workstation Korg M50, lzejsza wersja M3. Na stronie Korga jest krotka prezentacja tego instrumentu. Cena w niemczech to ok. 1300 euro wiec nie jest zle. Mysle ze powinienes sie tym zainteresowac. Ja tez mam zamiar kupic Korga, bylem zdecydowany na Extreme ale M50 zmacil moj umysl wiec poczekam. ...
**********************
Mogłeś dodatkowo wspomnieć że nie posiada modułu KARMA.
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Pan_Jabu » środa 24 wrz 2008, 13:59

......W najblizszym czasie na polskim rynku ukarze sie nowy syntezator-workstation Korg M50, lzejsza wersja M3. Na stronie Korga jest krotka prezentacja tego instrumentu. Cena w niemczech to ok. 1300 euro wiec nie jest zle. Mysle ze powinienes sie tym zainteresowac. Ja tez mam zamiar kupic Korga, bylem zdecydowany na Extreme ale M50 zmacil moj umysl wiec poczekam. ...
**********************
Mogłeś dodatkowo wspomnieć że nie posiada modułu KARMA....
**********************

Co Ty z tą Karmą i Karmą... TR ani Tritony też nie mają Karmy i co z tego?
Jeżeli coś nie ma Karmy, to się już do grania nie nadaje?

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Velu » środa 24 wrz 2008, 14:06

Co Ty z tą Karmą i Karmą... TR ani Tritony też nie mają Karmy i co z tego?
Jeżeli coś nie ma Karmy, to się już do grania nie nadaje?
...
**********************

Bo bywają przypadki, że paterny z karmy lepiej grają niż właściciel na klawiaturze :D

Awatar użytkownika
UltraSound
Posty: 2
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: UltraSound » środa 24 wrz 2008, 14:33

No i w tym jest pies pogrzebany...znaczy w tej karmie . Ludzie co sie tak przyczepiliscie do tych wszystkich ,,upraszczaczy''?! Grać nie potraficie? To tak jakby zawodowy kierowca wsiadl za kolko i powiedzial ze bez automatycznej skrzyni nie umie jezdzic.

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Liftlitr » środa 24 wrz 2008, 16:00

......
**********************
Ja chce grać, a nie odtwarzać to raz :] a dwa może ktoś mi wyjaśni konkretnie co to jest ta „karma” i żeby nie było nie mam na myśli papu :D

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Caroozo » środa 24 wrz 2008, 16:16

.........
**********************
Ja chce grać, a nie odtwarzać to raz :] a dwa może ktoś mi wyjaśni konkretnie co to jest ta „karma” i żeby nie było nie mam na myśli papu :D...
**********************
Karma to też prawo przyczyny i skutku, "reptacja duszy" ;] A poważnie to jest to zaawansowany system arpeggiatorów, nazwa od Kay Algorithmic Realtime Music Architecture, w praktyce brzmi naprawdę nieźle, polecam pooglądać na youtube dema KORG Karma albo M3 z wykorzystaniem tej technologii, fajna sprawa jak się z tego korzysta, natomiast jak się gra z żywym składem żywą muzę, to może to się okazać zbędne i lepsze będą barwy naturalne, jak piano, rhodesy, smyki, brassy, organy - dlatego gram na Yamahach, które idealnie się nadają do fusion/progressive rock. Korg jest sympatyczny do bardziej elektronicznych brzmień, popowe mixy, brzmi bardzo świeżo. Ale na każdym instrumencie zagrasz dobrze:) i najważniejsze cechy to łatwość obsługi, waga instrumentu i preferencje osobiste co do brzmień. 90% mojej twórczości to granie live, więc wiem co mówię;]
Ja osobiście polecam Yamahy Motif, sprzęt stworzony na scenę, wieeeele osób korzysta:) Dodasz kartę z syntezą w razie potrzeby, masz dobry sampler, USB... No jak uważasz:)
Pamiętaj, ile ludzi tyle opinii, nie każdemu to samo podejdzie, mi np. nie podszedł w ogóle Kurzweil PC2X, za to Yamaha EX5 to moja druga miłość:D więc kwestia gustu;] TOBIE musi pasować

ODPOWIEDZ