Syntezatory Korg - który wybrać?

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Liftlitr » wtorek 23 wrz 2008, 15:57

Witam.
W najbliższych dniach zamierzam zakupić syntezator.
Mam na oku trzy modele :
- Korg TR 76
- Korg Tryton 76
- Korg Tryton LE 76
Pytanie do Was : jaka jest różnica między tymi trzema modelami pod względem komfortu pracy, jakości dźwięku, jakości wykonania klawiszy. Który według Was najlepiej sprawdza się na scenie ?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Łukasz1985 » wtorek 23 wrz 2008, 17:25

...Witam.
W najbliższych dniach zamierzam zakupić syntezator.
Mam na oku trzy modele :
- Korg TR 76
- Korg Tryton 76
- Korg Tryton LE 76
Pytanie do Was : jaka jest różnica między tymi trzema modelami pod względem komfortu pracy, jakości dźwięku, jakości wykonania klawiszy. Który według Was najlepiej sprawdza się na scenie ?
Pozdrawiam....
**********************
Kup Korga M3...
Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Aurora » wtorek 23 wrz 2008, 17:44

Moze pomysl o samej klawiaturze np cme uf a syntezator w racku np klasyk korg ms-2000r lub roland jp-8080 jest jeszcze np novation supernova

to zalezy czy chcesz miec tylko jeden i jak ma sie sprawa ogólnie ile masz syntezatorów w domu/studiu?

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Caroozo » wtorek 23 wrz 2008, 17:47


Kup Korga M3......
**********************
Spoko, porada 1 klasa:D

A na poważnie, jak Cię ogranicza budżet, zastanów się nad Korg Karmą, Triton+Karma w jednym, możesz dołożyć syntezę M.O.S.S., no i fajnie na scenie się prezentuje:)
TR jest taką wersją lite Tritona Classic tyle że w nowych ciuszkach, LE jest też czymś podobnym. TR ma w opcji moduł samplingu, Triton z tego co wiem "na dzień dobry". Ogólnie wszystko śmiga na tym samym silniku HI (Hyper Integrated), więc dźwięk podobny, kwestia patchy, FX i przetworników.
Co do klawiatury, miałem pod palcami TR 76 i Tritona i w sumie jest podobnie, ot doważane klawisze. Żadnego z w/w instrumentów nie posiadam, więc się nie wymądrzam;P Ale generalnie jakoś wykonania jest dobra. W Korgach nie siedzę, wolę Yamahę i Kurzweila, także myślę że wiele osób tutaj Ci coś ciekawego poleci:)

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Caroozo » wtorek 23 wrz 2008, 17:51

...Moze pomysl o samej klawiaturze np cme uf a syntezator w racku np klasyk korg ms-2000r lub roland jp-8080 jest jeszcze np novation supernova

to zalezy czy chcesz miec tylko jeden i jak ma sie sprawa ogólnie ile masz syntezatorów w domu/studiu?...
**********************
Hm, moduł, moduł... Trzeba dźwigać, podłączać... jeśli jest to Twój pierwszy powżany instrument z wykorzystaniem głównie na scenę i wolisz mieć jeden a nie mastera i masę kabli, modulików, to tutaj liczy się wygoda obsługi przede wszystkim, ilość kontrolerów, sampler na pewno będzie atutem, ważna jest też ilość złącz, WAGA!, no i ogólnie jak instrument "leży" w mixie z resztą składu, czyli preferencje osobiste co do brzmienia:)

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: preceli » wtorek 23 wrz 2008, 18:05

...który wybrać?...

Wybierz wyszukiwarkę, bo na ten temat znajdziesz setki wypowiedzi (przeliczając na posty).
Nie sądzisz chyba, że ktoś naraz zacznie się powtarzać z całym materiałem tylko i wyłącznie dla Ciebie?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Liftlitr » wtorek 23 wrz 2008, 23:12


A na poważnie, jak Cię ogranicza budżet, zastanów się nad Korg Karmą, Triton+Karma w jednym, możesz dołożyć syntezę M.O.S.S., no i fajnie na scenie się prezentuje:)

**********************
Będzie to mój pierwszy syntezator i chce przeznaczyć na ten zakup maksymalnie 4tys zł. Do tej pory korzystałem z wirtualnych syntezatorów za pomocą klawiatury sterującej M-Audio Axiom61.

DCG
Posty: 363
Rejestracja: środa 06 cze 2007, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: DCG » środa 24 wrz 2008, 08:36

A może Triton Extreme ?
Zawsze ma więcej od Tritona.

Awatar użytkownika
NoRd384
Posty: 767
Rejestracja: środa 06 sie 2003, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: NoRd384 » środa 24 wrz 2008, 09:01

Żaden z nich nie jest syntezatorem, to workstation. Czyli zawierają funkcje syntezatora w większej lub mniejszej mierze.
[addsig]
Bum cyk cyk... [I] a teraz skompresuj "bum" [/I]

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Pan_Jabu » środa 24 wrz 2008, 10:28

...Żaden z nich nie jest syntezatorem, to workstation. Czyli zawierają funkcje syntezatora w większej lub mniejszej mierze.
...
**********************

To po pierwsze.
Po drugie - czego oczekujesz od instrumentu i dlaczego chcesz nim zastąpić syntezatory wirtualne.
Po trzecie - tony informacji o tych instrumentach znajdziesz w wyszukiwarce.


ODPOWIEDZ