Syntezatory Korg - który wybrać?

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: AkselPL » środa 24 wrz 2008, 20:59

Nie do końca masz racje porównując to z zwykłym arpeggio.
Funkcja KARMA generuje MIDI wykorzystując wiele połączonych ze sobą algorytmów. Bazując na dźwiękach i akordach które grasz na klawiaturze. Moduł Karma w czasie rzeczywistym generuje frazy i patterny. Architektura KARMa pozwala w czasie rzeczywistym kontrolować wszystkie składniki generowanych fraz.
Dla przykładu możesz tworzyć dynamiczne zmiany tempa które charakterystycznie są dla gry glissando na harfie. Możesz tworzyć zmiany głośności charakterystyczne dla gry na instrumentach dętych blaszanych. Przy pomocy KARM-a możesz np stworzyć efekt arpeggia gitarowego z wszystkimi elementami brzmienia które występują podczas gry na gitarze akustycznej. Dodam że jeden moduł nie oznacza że karma może grać tylko jednym dźwiękiem na raz!
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Caroozo » środa 24 wrz 2008, 21:45

...Nie do końca masz racje porównując to z zwykłym arpeggio.
Funkcja KARMA generuje MIDI wykorzystując wiele połączonych ze sobą algorytmów. Bazując na dźwiękach i akordach które grasz na klawiaturze. Moduł Karma w czasie rzeczywistym generuje frazy i patterny. Architektura KARMa pozwala w czasie rzeczywistym kontrolować wszystkie składniki generowanych fraz.
Dla przykładu możesz tworzyć dynamiczne zmiany tempa które charakterystycznie są dla gry glissando na harfie. Możesz tworzyć zmiany głośności charakterystyczne dla gry na instrumentach dętych blaszanych. Przy pomocy KARM-a możesz np stworzyć efekt arpeggia gitarowego z wszystkimi elementami brzmienia które występują podczas gry na gitarze akustycznej. Dodam że jeden moduł nie oznacza że karma może grać tylko jednym dźwiękiem na raz!...
**********************
Ująłem sprawę w dużym skrócie;] i użyłem słowa "zaawansowane", nie wnikając w poszczególne parametry, ilość presetów w poszczególnych generacjach KARMy itp.
To jest technologia opracowywana przez wiele lat, jedni na nią psioczą że niby gra za muzyka, częściowo jest to prawda, w praktyce miły dodatek, bo mało jest gatunków "żywych" gdzie okaże się niezastąpiony. Inna sprawa jak ktoś tworzy bardziej modernistyczne dźwięki, w innym przypadku traktować ją należy jako miły dodatek i raczej skupić się na tym co jest najważniejsze na scenie, czyli brzmienie, prostota obsługi, i osobiste preferencje (tzw. przyjemność z jazdy;]).

dragonflame
Posty: 1
Rejestracja: sobota 04 paź 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: dragonflame » sobota 04 paź 2008, 17:12

Ale wracając do tematu to :

- Korg Triton 76 ma 5 efektów insertowych, 1 master, sampler, doważaną klawiaturę, ribbon controler, dotykoway wyświetlacz, znakomite barwy, 32 mgb romu, polecam,
- Korg Triton Le 76 ma 1 efekt insertowy, 1 master, nie ma samplera, kiepska klawiatura, nie ma ribbona, wyświetlacz punktowy, barwy skompresowane czyli brzmi to znacznei gorzej (wiem bo miałem a tera mam tritona), 32 mgb romu, zdecydowanie nie polecam, kiepska konstrukcja,
- Korg Tr 76 ma 1 efekt insertowy, 2 master, nie ma samplera, kiepska klawiatura, nie ma ribbona, wyświetlacz punktowy, barwy skompresowane, 64 mgb romu, różni sie tym od LE że am 2 razy więcej romu i ma USB, z tym że a lepsze efekty, ale również nie polecam.

Cenowo:
- Korg Triton 76 - 4000zł, używany
- Korg Triton LE 76 - 2300zł, używany
- Kor TR - 3100zł, nowy.

W tej cenie poczekałbym na Korga M50, którego i ja planuję nabyć. Natomiast jesli mozesz coś dołożyć i zadowoli Cię wersja 61 klawiszy to gorąco polecam Tritona Extreme, bo ma 5 efektów insertowych, 2 master, baaaaaaaaardzo dużo próbek chyba 128 mgb, sporo programów i kombinacji (najwięcej z Tritonów), ribbon controller, dotykowy wyświetlacz. Poza tym ma lapmę która dodaje ciepła do brzmień.
Co do Karmy, to w zasadzie to to samo co Triton Classic, tyle że nie ma dotykowego wyświetlacza ani samplera, ale ma za to system KARMA, czyli system algorytmicznego dobierania układów dźwiękowych, czyli takie 5 arpeggio :)

Cenowo:
- Korg Triton Extreme 61 - 4000zł używany,
- Korg Karma - 3000zł - używany.
www.candlemor.com

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: AkselPL » sobota 04 paź 2008, 17:16

Ja bym M50 nie brał obawiam się że będzie to jeden z tych trefnych produktów. Triton xtreme polecam w takim układzie
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Tureakh
Posty: 78
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 00:00

Re: Syntezatory Korg - który wybrać?

Post autor: Tureakh » sobota 04 paź 2008, 18:15

- Korg Tr 76 ma 1 efekt insertowy, 2 master, nie ma samplera,

...
**********************
Tak dla sprostowania:
Modul samplera mozna dokupic, tyle ze za okolo 350 euro w dniu dzisiejszym...

ODPOWIEDZ