Jingle RMF FM

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: Jingle RMF FM

Post autor: Tasiorowski » niedziela 16 lis 2008, 22:18

To zależy, co ktoś potrzebuje do dobrego samopoczucia. Jak bym wydał kasę na stół Neve i masę niesamowitych gratów, to też bym sobie życzył ceny, dla większości zaporowe. Ale są i studia (za takie uważam to, w którym pracuję ) gdzie sprzęt jest całkowicie wystarczalny do naprawdę dobrego nagrania, porządnych mixów no a cena jest taka że praktycznie każdego na to stać. Te najdroższe studia mają ceny jakie mają [...]
**********************

Caly czas mylicie pojecia. Nie chodzi o studio z Neve badz domowe, bo ktos zamawiajacy jingle nie mysli o tym, ale o producenta....
**********************
A no chyba że tak
[addsig]
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Jingle RMF FM

Post autor: Goddard » niedziela 16 lis 2008, 23:33

...Tylko ciekawe kto te jingle robił. Za taka kase ( 10000 pln) nie słyszałem zeby ktoś w Polsce produkował jingle???
**********************

To jest nas dwóch :) Ja też o nikim takim nie słyszałem.

A z innej beczki. Cieszy mnie, że są jeszcze na forum ludzie, którzy potrafią docenić/zauważyć czyjąś pracę. Oby takich głosów jak nawięcej. Peace.



[addsig]

Awatar użytkownika
CD-RW
Posty: 279
Rejestracja: czwartek 19 lut 2004, 00:00

Re: Jingle RMF FM

Post autor: CD-RW » poniedziałek 17 lis 2008, 14:57

Nie pisalem, ze malo kosztuju dzingle, tylko, ze nagranie plyty nie musi kosztuju tak duzo jak sie niektorym wydaje.

Awatar użytkownika
tiny
Posty: 74
Rejestracja: piątek 29 lut 2008, 00:00

Re: Jingle RMF FM

Post autor: tiny » poniedziałek 17 lis 2008, 20:03

sorrki za totalnego oftopa ale wracajac do 10000 plyt to jak na bezpromocyjnosc plyty to jest to nawet miarowo ale 10000 na zlota plyta w kraju blisko 50 milionowym jest zenujace fakt faktem plyty sa drogie a moze nie tyle co sa drogie tyle ze malo zarabiamy... w naszym kraju nad wistula sprzedaja sie buble typu feel dody i mandaryny radio eska rzadzi niestety przykre to jest bardzo ale prawdziwe poza tym malo kto u nas jara sie kolekcjonowaniem plyt lepiej sciagnac z internetu... jeszcze raz sorrki za off top

p.s. wielkie jol studio ponoc robi jingle ale nie wiem wyczytalem w ofercie
"...muzykę kocham więc kradnę te sample..." "...bo muzyka jest językiem wszechświata..."

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Jingle RMF FM

Post autor: Pan_Jabu » poniedziałek 17 lis 2008, 20:16

...sorrki za totalnego oftopa ale wracajac do 10000 plyt to jak na bezpromocyjnosc plyty to jest to nawet miarowo ale 10000 na zlota plyta w kraju blisko 50 milionowym jest zenujace fakt faktem plyty sa drogie a moze nie tyle co sa drogie tyle ze malo zarabiamy... w naszym kraju nad wistula sprzedaja sie buble typu feel dody i mandaryny radio eska rzadzi niestety przykre to jest bardzo ale prawdziwe poza tym malo kto u nas jara sie kolekcjonowaniem plyt lepiej sciagnac z internetu... jeszcze raz sorrki za off top

p.s. wielkie jol studio ponoc robi jingle ale nie wiem wyczytalem w ofercie...
**********************

Ogólnie gdybyś używał polskich liter i znaków przestankowych, to byłoby znacznie łatwiej zrozumieć o co Ci chodzi.

Awatar użytkownika
bean
Posty: 181
Rejestracja: czwartek 22 maja 2008, 00:00

Re: Jingle RMF FM

Post autor: bean » poniedziałek 17 lis 2008, 21:37

nie każdy ma te znaki..


co do off topa no to racja w dobie piractwa płyty niezbyt schodzą, ja osobiście zawsze staram się kupywać orginały z ulubionymi piosenkami.
[b]zapraszam na [url]www.streemo.pl/MadBoy[/url] - check it NOW!
[/b]

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Jingle RMF FM

Post autor: Pan_Jabu » poniedziałek 17 lis 2008, 21:48

...nie każdy ma te znaki..
*********************

Przecinki i kropki nie każdy ma?

Awatar użytkownika
bean
Posty: 181
Rejestracja: czwartek 22 maja 2008, 00:00

Re: Jingle RMF FM

Post autor: bean » poniedziałek 17 lis 2008, 21:52

......
**********************
ale polskie już nie ;)

czasem krzaczą.. *^&$&*#(#

dobra koniec offtopa
[addsig]
[b]zapraszam na [url]www.streemo.pl/MadBoy[/url] - check it NOW!
[/b]

Awatar użytkownika
wolodia
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 00:00

Re: Jingle RMF FM

Post autor: wolodia » niedziela 22 lut 2009, 16:50

......Jedne z pierwszych jingli do RMF były robione w Stanach w studio gdzie nagrywali tacy wykonawcy jak Michael Jacson. Jeśli dobrze pamiętam była to kwota ok. 2 mln dol. ale jest to info zasłyszane więc nie wiem czy to prawda....
**********************
Tak, zgadza się, Tyczyński się kiedyś tym chwalił, teraz sobie przypomniałem.
...
**********************

No to z tymi jinglami to jest tak...
Do mniej więcej końca 2003 roku jingle dla RMF FM oraz Radia ZET produkowała firma Groove Addicts z Los Angeles. Na temat tej firmy można poczytać na jej głównej stronie internetowej: www.grooveaddicts.com oraz na stronach siostrach: www.groovejingles.com (strona dotycząca stricte jingli) oraz www.whodidthatmusic.com (strona poświęcona bibliotekom muzycznym produkowanym przez Groove Addicts). Po 2003 roku drogi RMF FM i Groove Addicts chyba nieco się rozeszły, bo stacja tułała się z jinglami po rozmaitych studiach: Studio Spot (www.studiospot.com.pl), Nieustraszeni Łowcy dźwięków (www.nld.com.pl), Killer Tracks (www.killertracks.com) i TM Centrury (www.tmstudios.com).
Jeśli chodzi o ceny, to kilka lat temu Groove Addicts brało 1000 USD "per cut" (jingiel lub podkład), ale należy wziąć pod uwagę, że każdy "kawałek" dostawali w 5-ciu do 10-ciu wersjach (tzw. mix-outs).
Kwota 2 mln dolarów za oprawę muzyczną RMF FM (jingles & beds) wydaje mi się nieco przesadzona, ale podejrzewam, że milion USD za muzykę to RMF mogło wyłożyć.

Jeśli chodzi o ZETkę, to był taki okres, że jingle dla tej stacji po połowie robili Groove Addicts i Nieustraszeni Łowcy dźwięków. Później ZETka chyba zrezygnowała z usług Groove Addicts i teraz oprawę dla niej robi chyba wyłącznie studio Nieustraszonych Łówców Dźwięków.

Pozdrowienia,
wolodia

Awatar użytkownika
wolodia
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 22 lut 2009, 00:00

Re: Jingle RMF FM

Post autor: wolodia » sobota 18 lip 2009, 08:47

 Od niedawna jingle dla RMF FM robi także IQ Beats. Więcej można przeczytać na stronie tej firmy:


http://www.musicandimages.nl/gb/jingles/new-packages


http://www.jingledirector.com/index.php?cms[categoryID]=149


oraz na stronie forum:


http://www.jinglemad.com/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?72224


 


Pozdrowienia,


wolodia


ODPOWIEDZ