Cubase 5 - opóźnienia w MIDI

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
GOM-EZ
Posty: 33
Rejestracja: sobota 12 kwie 2003, 00:00

Cubase 5 - opóźnienia w MIDI

Post autor: GOM-EZ » środa 02 lip 2003, 07:34

Mam taki problem:

używam cubase 5 + audiophile 24/96, przy zgrywaniu instrumentów midi wszystko przebiega piękinie, latencja rzędu 7 ms, ale po nagraniu patternu i wejściu w jego edycję okazuje się, że dźwięki przesunięte są o około 1-2 sekundy !!!

o co może chodzić ?

z góry dzięki.

Awatar użytkownika
GOM-EZ
Posty: 33
Rejestracja: sobota 12 kwie 2003, 00:00

Re: Cubase 5 - opóźnienia w MIDI

Post autor: GOM-EZ » czwartek 03 lip 2003, 13:58

hmmm, dodam może jeszcze że metronom nie bije równo raz szybciej raz wolniej...

a miało być tak pięknie..

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Cubase 5 - opóźnienia w MIDI

Post autor: MB » czwartek 03 lip 2003, 15:24

Przyznaj się, nie masz jeszcze tam w komputerze SBlive? A może miałeś wcześniej?

Awatar użytkownika
GOM-EZ
Posty: 33
Rejestracja: sobota 12 kwie 2003, 00:00

Re: Cubase 5 - opóźnienia w MIDI

Post autor: GOM-EZ » piątek 04 lip 2003, 07:00

...Przyznaj się, nie masz jeszcze tam w komputerze SBlive? A może miałeś wcześniej?...

**********************

nie, komputer jest nowiutki,wszystko odpalone i instalowane po raz pierwszy mam wprawdzie zintegrowaną kartę dźwiękową na płycie asus a7n8x, ale jest wyłączona z poziomu bios.

Chociarz z drugiej strony jak podglądam w menedżer urządzeń karty audio, to oprócz w spomnianej audiophile pokazują się jakieś kodeki audio stare nowe. Nie wiem o co chodzi...:(

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Cubase 5 - opóźnienia w MIDI

Post autor: Sroka » niedziela 19 kwie 2009, 22:27

Witam
Może dołączę się do tematu. Jestem na etapie kupowania cubase 5, ale nie jestem pewien, co do mojego komputera. Obecnie posiadam Pentium 4 2.4G, 2G Ram. Producent wymaga Procesora Dual Core, więc nie wiem czy mam zmieniać na nowy czy to jest tylko taka zagrywka ze strony steinberga. Obecnie mam Cubase Sl i żadne tam przeciążenia procesora nie miały miejsca. Dodatkowo mam nowego cubase AI który kupiłem razem z nowym interfacem MR 816csx śmiga bez zarzutu. Zastanawia mnie czy po zainstalowaniu upgradu cubase 5 spowoduje to aż tak wielkie zmiany zużycia procka.
Pomóżcie jak cos wiecie, Dzięki, Sroka

Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

Re: Cubase 5 - opóźnienia w MIDI

Post autor: hemisys » poniedziałek 20 kwie 2009, 09:07

...Przyznaj się, nie masz jeszcze tam w komputerze SBlive? A może miałeś wcześniej?...
**********************
A jakie to miałoby znaczenie?

Awatar użytkownika
MaciejB
Posty: 132
Rejestracja: sobota 24 sty 2009, 00:00

Re: Cubase 5 - opóźnienia w MIDI

Post autor: MaciejB » poniedziałek 20 kwie 2009, 09:13

z tym opóźnieniem mam podobny problem, zwłaszcza gdy mam w sesji np z 25 ścieżek audio + z 5 midi, gdy nagrywam midi jest ok a okazuje się iż wszystko jest przesunięte i to o spore wartości
Muzyk, realizator dźwięku, VJ

tomkat_75
Posty: 170
Rejestracja: piątek 20 mar 2009, 00:00

Re: Cubase 5 - opóźnienia w MIDI

Post autor: tomkat_75 » wtorek 21 kwie 2009, 07:50

Na moim podwórku było tak: wyłączyłem zintegrowaną na płycie głównej i zainstalowałem EMU 0404. Masakra. Wszystko trzeszczało, zawieszało się nic nie chciało działać poprawnie. Zrobiłem format c... I postawiłem system na nowo przy konfiguracji zintegrowana wyłączona i zamontowana EMU. I naprawdę wiele problemów przestało istnieć.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Cubase 5 - opóźnienia w MIDI

Post autor: Pan_Jabu » wtorek 21 kwie 2009, 08:53

Pozwolę sobie zauważyć, że na aktualne pytanie kolegi, który dopisał się do starego wątku, nikt nie odpowiedział.
Za to pojawiają się kolejne posty odpowiadające na pytanie sprzed prawie 6 lat

Fajne

tomkat_75
Posty: 170
Rejestracja: piątek 20 mar 2009, 00:00

Re: Cubase 5 - opóźnienia w MIDI

Post autor: tomkat_75 » wtorek 21 kwie 2009, 09:38

...Pozwolę sobie zauważyć, że na aktualne pytanie kolegi, który dopisał się do starego wątku, nikt nie odpowiedział.
Za to pojawiają się kolejne posty odpowiadające na pytanie sprzed prawie 6 lat

Fajne
...
**********************
Pozwole sobie zauważyć że zwykle na forach patrzy się na pierwszy post a potem szybko przelatuje kolejne... Aż taki skrupulatny to nie jestem by studiować daty postów. Któż to wie czy jego system wytrzyma cubase 5 Być może a być może nie... I czy będzie miał na tyle rozbudowane sesje by zarżnąć kompa... Zainstaluje, poracuje i będzie wiedział czy potrzebna mu modernizacja kompa... Tu powinni wypowiedzieć się Ci którzy pracują na piątce...

ODPOWIEDZ