Głupie teksty piosenek

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: richtig » poniedziałek 08 cze 2009, 21:12

Akurat jeżeli chodzi o Ciku Cikulinkę to odbieram ten kawałek jako żart, dobry muzycznie i nienajgorszy tekstowo. Nie znam całego kontekstu powstania, osoby śpiewającej, tego jak cała płyta wyglądała, ale wydaje mi się nieprawdopodobne aby coś takiego mogło być na serio robione. Czy twórczość Tymona, Mikrowafli czy nawet Czesława też na serio odbieracie? ;)
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: psysutra » poniedziałek 08 cze 2009, 23:23

Panowie, posłuchajcie Ascetoholixu... Popadacie na twarze... "Na spidzie", "Suczki", chyba jeszcze można dodać "Najszybszy w mieście".

Don Diego, Diego Don
Jeszcze nie mam na chrom
Narazie zwykłe alu
Wiozę się na nim bez żalu
Konie grają pod maską
Zaraz jadę na miasto
Zbieram ekipę całą
telefon dzwoni - halo, halo
–hej a ty gdzie jesteś? która jest godzina?
-spoko już jadę, ty już cię widzę, już cię widzę

Otwieram furtkę i z gracją
Wtapiam się w welur
Odpalam furę, włączam tuner
Jadę do celu
Pedał w podłodze
na drodze znów królem jestem
Sunę, lecę, toczę się
W końcu mam najlepsze cztery koła w mieście.



To chyba bije cikulinkę...
Stay Psychedelic People!

ascetic
Posty: 89
Rejestracja: środa 02 lut 2005, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: ascetic » poniedziałek 08 cze 2009, 23:29

Dla mnie autor artykułu z rockfan.pl nieco przesadził. Może zajmuje się tylko gramatyką bez wyobraźni?

"Im więcej Ciebie, tym mniej...", na pewno są ludzie, którzy przeżyli ten dylemat w miłości i wiedzą, o co chodzi. To całkiem subiektywne teksty.

Ale Paschalska to i tak dała radę. Mistrz xD

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: mr-hammond » wtorek 09 cze 2009, 10:23

Co do "Cikulinki" to remix który wygrał był całkiem ciekawy :) Jak dla mnie lepszy od oryginału. Zgubiłem go, a miałem kiedyś na hdd i od czasu do czasu poleciał w domu :)

Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: Goddard » środa 10 cze 2009, 09:00


...ale cóż tu się dziwić, skoro artyści uchodzący za autorytety, popełniają rzeczy typu "chodź kochanie, NAKARMIJ mnie snami".
**********************

Aż musiałem sprawdzić, bo wierzyć mi się nie chciało, żeby Muniek takiego babola walnął. No i nie walnął. W piosence faktycznie trudno to usłyszeć, ale w tekście stoi jednak "nakarmisz". Swoją drogą jak dla mnie "Warszawa" to jeden z lepszych polskich numerów lat 90. I muzycznie, i tekstowo. Ta wiosna, która "oddycha spaliną", alkohol, co "uderza w tętnice", Żoliborz "rozkwitający na drzewach"... To się nie musi każdemu podobać, ale każdy musi przyznać, że czuć tu językową wyobraźnię autora. Chciałbym więcej tekstów na takim poziomie.

Dla mnie jedną z większych wpadek jest sławetna "plama na ścianie" Kozidrak. Nawet kiedyś chciałem zrobić taki kolaż - na początek dać pogoń za muchą z "Ummagummy", a po walnięciu szmatą dać 'kiedy się staaaaanę/plamą na sciaaaaaanie/nie myśl o mnie źle" ;)

Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: ast » środa 10 cze 2009, 09:31

Mnie ostatnio rozłożyła znajomość łaciny jakiegoś przypadkiem usłyszanego składu HH, w którym "wokalista" mówił "krzyczą: Carpe DiĘ"
Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
VanChesco
Posty: 159
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: VanChesco » środa 10 cze 2009, 10:40

...ale w tekście stoi jednak "nakarmisz".
**********************

Już miałem bić się w pierś i zwracać honor, ale przesłuchałem nagranie w necie. Dla przykładu klip:

http://www.youtube.com/watch?v=Zw2COh80uYI (1:25)

Jak nic jest "Nakarmij", tak więc póki co, obstaję przy swoim :)
W tekstach w necie raz jest tak, a raz tak, więc może się zreflektowali z tym tekstem, kiedy piosenka była już nagrana i wypuszczona.

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: psysutra » środa 10 cze 2009, 14:46

...Mnie ostatnio rozłożyła znajomość łaciny jakiegoś przypadkiem usłyszanego składu HH, w którym "wokalista" mówił "krzyczą: Carpe DiĘ" ...
**********************
Uważaj, bo o PFK mówisz
Rap po części polega na zabawie słowem, odpowiedniej artykulacji głosek, chociaż przyznam, że Dię musiało wyjść niekoniecznie tak jak chciano
Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
hud
Posty: 47
Rejestracja: środa 03 paź 2007, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: hud » środa 10 cze 2009, 16:37

......Mnie ostatnio rozłożyła znajomość łaciny jakiegoś przypadkiem usłyszanego składu HH, w którym "wokalista" mówił "krzyczą: Carpe DiĘ" ...
**********************
Uważaj, bo o PFK mówisz
Rap po części polega na zabawie słowem, odpowiedniej artykulacji głosek, chociaż przyznam, że Dię musiało wyjść niekoniecznie tak jak chciano ...
**********************
Zabawa słowem to rozumiem np w przypadku FISZa, ale jak taki sepleniący tedunio wjedzie ze swoimi tekstami o cycuniach to jest to CZYSTA DYSLALIA na poziomie dresiarza z pod bloku !
Na szczęście mamy jeszcze Renate Przemyk z Anną Saraniecką, czy chociażby Maleńczuka pomimo iż personalnie trudno go zdzierżyć...
muzyka dobra (od ciężkich brzmień po lajtową elektronikę), zbieracz hardwaru od czasu zakupienia pierwszego :D, hobbistycznie paralotniarstwo, pasjonat muzyki, raczkujący twórca z ambicją grania live-actów

Awatar użytkownika
Anonim1989
Posty: 45
Rejestracja: sobota 29 lip 2006, 00:00

Re: Głupie teksty piosenek

Post autor: Anonim1989 » czwartek 11 cze 2009, 11:11

......Mnie ostatnio rozłożyła znajomość łaciny jakiegoś przypadkiem usłyszanego składu HH, w którym "wokalista" mówił "krzyczą: Carpe DiĘ" ...
**********************
Uważaj, bo o PFK mówisz
Rap po części polega na zabawie słowem, odpowiedniej artykulacji głosek, chociaż przyznam, że Dię musiało wyjść niekoniecznie tak jak chciano ...
**********************
Ten kawałek nagrał TEKA "mówią, żyj chwilą, krzyczą carpe diem, (...) świat mija dzień za dniem"
http://www.youtube.com/RapFilozof
https://www.facebook.com/RapFilozof

ODPOWIEDZ