Jak powstaje taki hit jak "Umbrella"? (autentyk)

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Jak powstaje taki hit jak "Umbrella"? (autentyk)

Post autor: psysutra » poniedziałek 22 cze 2009, 08:05

...hehe, pamiętam jak się zawiodłem kupując swojego rm1x'a gdy przeglądając presetowe style natknąłem się na P08 (jakis bigbeatowy, nie pamiętam dokładnie który i usłyszałem... "seting sun" chemical brothers pozbawiony wokalu i masteringu. Nie wiem kto buduje presety dla yamahy ale nie wydaje mi się by bracia chemiczni mieli w tym wielki udział. Coraz częściej niestety zniechęcam się do twórców elektroniki gdy odkrywam że często uwielbiane kawałki to nic więcej jak Dj'ka z użyciem groveboxów zamiast vinyli. Rozumiem że to maszynki dedykowane dla de jotów, ale czy to takie trudne poskładać swój własny prywatny osobisty beat??...
**********************
Kilka razy zdarzyło mi się, że usłyszałem poniekąd "swoje dźwięki" w kilku komercyjnych produkcjach (które ukazały się później). Ale to nie ma zbyt wiele do rzeczy, przypadki chodzą po ludziach.

Co do brzzzzmień- popatrzę na sprawę od drugiej strony. Co by było gdyby każdy zaczął tłuc od zera każde brzmienie swojego wykonania? Z mojego doświadczenia- wena ulatuje, pozostają tylko mioty k.... mać i spółka w ścianę, bo wena poszła, nie takie brzmienie kręciłem i...
Co prawda, nie popieram osobiście korzystania chamskiego z gotowców, jednak sam bawię się w modyfikację presetów. Dlaczego? By nie tracić zbytnio czasu na bawienie się z brzmieniami. Na to jest jeszcze czas. ;)
Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
irok84
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 00:00

Re: Jak powstaje taki hit jak "Umbrella"? (autentyk)

Post autor: irok84 » poniedziałek 22 cze 2009, 09:12

"Kilka razy zdarzyło mi się, że usłyszałem poniekąd "swoje dźwięki" w kilku komercyjnych produkcjach (które ukazały się później)."

Mi się zdarzyło, że napisałem sobie jakiś tekst, z którego dwa wersy w identycznej postaci usłyszałem później w piosence znanej poniekąd kapeli :| Cóż, albo przypadek, albo podsłuchiwali mnie jak śpiewałem w wannie :)


Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Jak powstaje taki hit jak "Umbrella"? (autentyk)

Post autor: psysutra » poniedziałek 22 cze 2009, 14:32

I w tym miejscu się można nieźle naciąć z teorią nieskończonej możliwości kreacji swoich wykonań
Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
ZgibniewZiobor
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 mar 2009, 00:00

Re: Jak powstaje taki hit jak "Umbrella"? (autentyk)

Post autor: ZgibniewZiobor » środa 24 cze 2009, 09:11

w ogóle przekonałem się na własnej skórze jak jest różnica między myszką/wirtualna klawiaturą, a kawiaturą midi bądź klawiszem. Dużo lepszy feeling jest, łatwiej coś wymyślić mając klawisze pod palcami!

ODPOWIEDZ