DAW i jego brzmienie...

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: Janusz_M » piątek 10 kwie 2009, 00:29

Czy istnieją jakieś praktyczne, naukowe sposoby w udowodnieniu tezy, że każdy DAW brzmi tak samo?

Tak i zostały przedstawione na łamach EiS 08/2005 w artykule Wirtualne miksery - fakty i mity .

Odwracam pytanie:

Czy istnieją jakieś naukowe dowody na to, że DAW mają swoje własne brzmienie?

skoro każdy DAW brzmi tak samo, to po co przepłacać - można działać w takim razie na freeware'owych DAWach...

Jak najbardziej o ile oferują wymagany komfort pracy oraz funkcje.

Awatar użytkownika
elmuz1
Posty: 440
Rejestracja: czwartek 13 cze 2002, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: elmuz1 » piątek 10 kwie 2009, 00:42

I że też chce się niektórym jeszcze jaja robić? Chociaż... jaja teraz na czasie Więc i ja się przyłączę: Tak, po przesiadce na Reapera wreszcie wszystko brzmi

Leff
Posty: 545
Rejestracja: sobota 13 kwie 2002, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: Leff » piątek 10 kwie 2009, 03:26

Tak, po przesiadce na Reapera wreszcie wszystko brzmi ...
**********************
U mnie po zainstalowaniu tego zbawczego programu nawet radio w samochodzie zaczęło lepiej brzmieć. A i mój własny głos jest bardziej dźwięczny, gdy o nim myślę. Daje wrażenie przestrzeni i niesamowitej precyzji a jednocześnie miękkości z powiewem vintagowej chrypki charakterystycznej dla brzmienia najszlachetniejszych nośników o niepowtarzalnej kolorystyce. Niesamowite, że efekt znika natychmiast po deinstalacji programu z systemu. Zauważyłem jednak, że jeśli zgrać instalkę na płytę i nosić na piersiach, najlepiej na gołą skórę, coś z tego brzmienia powraca, coś charakterystycznego dla Reapera odzywa się w tembrze głosu dając lepsze oparcie w paśmie basowym. Podejrzewam, że jest to efekt naturalnej kompresji, która musi mieć miejsce gdy płytę z instalką bardziej przyciśnie się do ciała.
Próbowałem też z Cubase'em, ale to zupełnie nie ten efekt. Głos staje się szklisty,może trochę czytelniejszy w górce, co daje pozytywne wrażenie w pierwszym zetknięciu, ale jednak może męczyć przy dłuższym słuchaniu. Brzmienie niby atrakcyjne, szerokie, przestrzenne, ale w porównaniu z klasą Reapera wydaje się nieco tandetne. Słowem - niemieckie...Można troszkę poprawić sytuację przecierają płytę z Cubase'em szmatką z naturalnego, szlachetnego materiału, np jedwabiu. Po takim zabiegu brzmienie staje się gładsze, delikatniejsze, przyjemniejsze, daje wrażenie obcowania z dźwiękiem wyższej klasy. Jednak nie każdy lubi brzmienie subtelne. Gdybyśmy chcieli dodać do materiału dźwiękowego trochę ciała, dobrze jest użyć naturalnej skóry, może być zamsz. Dzięki temu dźwięk staje się soczysty, konkretny, bezpośredni, zwarty, jednocześnie miękki i elastyczny nie tracąc głębi i precyzji. Nie musze chyba dodawać, iż zabiegi te nie sa w ogóle potrzebne w przypadku Reapera, który zawiera w sobie i jedwabistość naturalnej, wysokiej jakości skóry i to trudne do zdefiniowania, ulotne "coś", co słyszalne jest jedynie dzięki najbardziej zaawansowanym algorytmom i niezwykłej lekkości pliku instalacyjnego, niespotykanego wśród konkurencji i stawiającego Reapera na pierwszym miejscu w rankingu aplikacji mających subtelny, ale jakże niezwykły wpływ na wysublimowaną psychikę słuchaczy.
Leff - Szczecin

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: Miłaszewski » piątek 10 kwie 2009, 09:20

Doświadczeni realizatorzy dźwięku dysponują całymi zestawami DAWów i dobierają starannie odpowiedni do każdego miksu.
**********************
na cale szczescie naleza tylko do elitarnej grupy i nikt ich nagran nawet nigdy nie slyszal :)
[addsig]

Awatar użytkownika
KAFEL
Posty: 713
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2003, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: KAFEL » piątek 10 kwie 2009, 09:56

...Doświadczeni realizatorzy dźwięku dysponują całymi zestawami DAWów i dobierają starannie odpowiedni do każdego miksu.
**********************
Dodam że mają po kilkanaście zestawów komputerowych zarówno "firmowych" jak i "składaków" z różnymi procesorami i obudowami (desktop i tower) aby móc dobrać model PC starannie do odpowiedniego DAW oraz rodzaju mixu. Dzięki temu są właśnie tacy doświadczeni w realizacji dźwieku.


Smacznego JAJA wszystkim życzę

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: JoachimK » piątek 10 kwie 2009, 10:08

Doświadczeni realizatorzy dźwięku dysponują całymi zestawami DAWów i dobierają starannie odpowiedni do każdego miksu.
**********************

Kurde, musze wydrukowac i na scianie powiesic :D W domu i w rezyserkach!

Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: preceli » piątek 10 kwie 2009, 10:11

...Doświadczeni realizatorzy dźwięku dysponują całymi zestawami DAWów i dobierają starannie odpowiedni do każdego miksu...
... Jeżeli liczba błędów jest parzysta, jest mała szansa, że się wyzerują, w przeciwnym wypadku sygnał jest nieodwracalnie zmieniony. Wpływa to na brzmienie - w sposób nieraz trudny do zdefiniowania, ale jednak wyraźny dla wrażliwego ucha...
...A mówiąc na poważnie, to dźwięk może się różnić ze względu na inny algorytm ditheringu, albo zmiany częstotliwości próbkowania...
... Ja z tego względu używam wyłącznie otwartego oprogramowania. Sprawdzam ze szczególną starannością algorytmy sumujące i używam DAW tylko wtedy, gdy jestem pewien poprawnego rezultatu...

Dzięki senjin, od dawna się tak nie uchechłałem!
Mocno jajcarnych Świąt wszystkim życzę
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: Pan_Jabu » piątek 10 kwie 2009, 10:34

...Panie_Jabu, masz zły dzień chyba dzisiaj

A mówiąc na poważnie, to dźwięk może się różnić ze względu na inny algorytm ditheringu, albo zmiany częstotliwości próbkowania... ja tam się nie mam czym przejmować, i tak wszystko ginie w szumie mojego behringerka ...
**********************

Fakt, miałem zły dzień wczoraj, przepraszam najmocniej :) Słabo wyspany byłem, bo szum kwantyzacji przeszkadzał mi w spaniu :(

Nie zmienia to faktu, że niektórzy jednak tutaj poważnie piszą i poważnie pytają

Kalamb
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: Kalamb » piątek 10 kwie 2009, 11:08

......Doświadczeni realizatorzy dźwięku dysponują całymi zestawami DAWów i dobierają starannie odpowiedni do każdego miksu...
... Jeżeli liczba błędów jest parzysta, jest mała szansa, że się wyzerują, w przeciwnym wypadku sygnał jest nieodwracalnie zmieniony. Wpływa to na brzmienie - w sposób nieraz trudny do zdefiniowania, ale jednak wyraźny dla wrażliwego ucha...
...A mówiąc na poważnie, to dźwięk może się różnić ze względu na inny algorytm ditheringu, albo zmiany częstotliwości próbkowania...
... Ja z tego względu używam wyłącznie otwartego oprogramowania. Sprawdzam ze szczególną starannością algorytmy sumujące i używam DAW tylko wtedy, gdy jestem pewien poprawnego rezultatu...

Dzięki senjin, od dawna się tak nie uchechłałem!
Mocno jajcarnych Świąt wszystkim życzę
...
**********************
ALE JAJA :) Wesołych Świąt Panowie

beatnick
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: beatnick » piątek 10 kwie 2009, 11:54


...
**********************
ALE JAJA :) Wesołych Świąt Panowie ...
**********************

ja tylko przytocze zrodlo, tego wspanialego watku :D

pozdrowienia dla lcaise'a

http://www.clubbing.pl/v3/group_detail.php3?id=2074481&category_id=2

ODPOWIEDZ