DAW i jego brzmienie...

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
SEBSON
Posty: 217
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2007, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: SEBSON » piątek 10 kwie 2009, 12:19

Mnie natomiast rozbawili Ci,którzy starali się poważnie odpowiadać

Pozdróweczki ! Wesołych Świąt - a przede wszystkim poczucia tradycji Panowie!

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: Pan_Jabu » piątek 10 kwie 2009, 13:12

ja tylko przytocze zrodlo, tego wspanialego watku :D

pozdrowienia dla lcaise'a

http://www.clubbing.pl/v3/group_detail.php3?id=2074481&category_id=2...
**********************

Teraz to się dopiero popłakałem! Kolega "acidfrikzz" rządzi!

Awatar użytkownika
delorjan
Posty: 408
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2005, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: delorjan » piątek 10 kwie 2009, 15:53

A ja chyba jestem głuchy :( ściągnąłem z ciekawości demo tego Reapera i (zlinczujcie mnie wszyscy) nie słyszę różnicy między nim a Cubase 4 Studio :( Czy ze mną jest coś nie tak? Może to być kwestia tego, że nie posiadam profesjonalnych odsłuchów studyjnych Alesis? Chyba się załamię, muszę poszukać innego zainteresowania bo skoro nie słyszę tak drastycznych różnic, to coś jest nie halo ze mną :(

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: spiker » piątek 10 kwie 2009, 16:09

...A ja chyba jestem głuchy :( ściągnąłem z ciekawości demo tego Reapera i (zlinczujcie mnie wszyscy) nie słyszę różnicy między nim a Cubase 4 Studio :( Czy ze mną jest coś nie tak? Może to być kwestia tego, że nie posiadam profesjonalnych odsłuchów studyjnych Alesis? Chyba się załamię, muszę poszukać innego zainteresowania bo skoro nie słyszę tak drastycznych różnic, to coś jest nie halo ze mną :(...
**********************
Dopóki nie kupisz NS-10 wszystko będzie źle.
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: matiz » piątek 10 kwie 2009, 17:03

Może to być kwestia tego, że nie posiadam profesjonalnych odsłuchów studyjnych Alesis?

Moze byc. Dobre aktywne monitory studyjne robi tez pare innych firm, do 700PLN za pare juz cos znajdziesz, wazne, zeby mialy mocny bas, conajmniej do 35Hz. Z tym, ze najpierw musisz zainwestowac w kabine wokalowa, to wazniejsze. Zreszta na forum bylo mnostwo na temat kabin wokalowych, wyszukiwarka pomoze.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: Pan_Jabu » piątek 10 kwie 2009, 17:12

skoro nie słyszę tak drastycznych różnic, to coś jest nie halo ze mną :(...
**********************

Nie załamuj się, to kwestia treningu, eksperiencji, osłuchania. Wyrobisz się.
Te różnice są naprawdę subtelne. Na przykład ja umiem już wyczuwać różnice w zakresie ciepła i głębi, z selektywnością na razie jest gorzej, natomiast różnic w przejrzystości, przestrzenności i klarowności basu jeszcze za dobrze nie czuję... To znaczy słyszę że różnica jest, ale nie umiem np. powiedzieć, czy bas jest wycofany, czy wręcz przeciwnie - przybliżony. No i słabo idzie mi ocena ilości powietrza w miksie... Ale cierpliwie się uczę.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: matiz » piątek 10 kwie 2009, 17:31

Ale cierpliwie się uczę.

Jak dojdziesz do precyzyjnego okreslania "glebokosci sceny" i "obecnosci", bez zwloki zglos sie do najblizszej poradni zdrowia psychicznego - czego sobie i panstwu zycze

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: DJOZD » piątek 10 kwie 2009, 17:58

Z tym, ze najpierw musisz zainwestowac w kabine wokalowa, to wazniejsze. Zreszta na forum bylo mnostwo na temat kabin wokalowych, wyszukiwarka pomoze....
**********************

Tak, zgadzam się, ale podkreśliłbym jeszcze wagę kabli sieciowych. Szczególnie przy podwójnych szybach miedzy reżyserką a kabiną wokalową.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: matiz » piątek 10 kwie 2009, 18:02

podkreśliłbym jeszcze wagę kabli sieciowych.

Waga jest nieistotna - ciezkie kable wcale nie brzmia lepiej od lekkich. Owszem, do metalu czy innej ciezkiej muzy moze tak, ale do popu juz lepiej lzejsze, ewentualnie nawet aluminiowe...

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: DAW i jego brzmienie...

Post autor: Pan_Jabu » piątek 10 kwie 2009, 18:06

Z tym, ze najpierw musisz zainwestowac w kabine wokalowa, to wazniejsze. Zreszta na forum bylo mnostwo na temat kabin wokalowych, wyszukiwarka pomoze....
**********************

A lepsza będzie kabina typu "budka telefoniczna", czy też taka a'la "kiosk Ruchu"?

ODPOWIEDZ