Reklamy - wpadki "rozjazdów" obrazu z dźwiękiem

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Reklamy - wpadki "rozjazdów" obrazu z dźwiękiem

Post autor: psysutra » niedziela 09 sie 2009, 21:36

Na pewno każdy z was widział reklamę piwa Okocim.

Ciekawe kto zauważył, że pod koniec reklamy ewidentnie WIDAĆ, że obraz nie pokrywa się z dźwiękiem tj. lektor/pianista/wokalista etc. gra na fortepianie, nawet wtedy gdy WYRAŹNIE JEST PRZERWA W GRANIU, a odrywa dłonie od klawiatury w momencie powrotu melodii.

Taka to mała wpadka.

Może znacie jakieś inne?
Stay Psychedelic People!

djfarad
Posty: 60
Rejestracja: sobota 24 lut 2007, 00:00

Re: Reklamy - wpadki "rozjazdów" obrazu z dźwiękiem

Post autor: djfarad » niedziela 09 sie 2009, 22:36

Przyczyny oprócz błędów przy produkcji mogą być różne. Odkąd telewizja transmitowana jest cyfrowo na porządku dziennym są mniejsze czy większe asynchrony.

Awatar użytkownika
Tygrysi
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 11 gru 2008, 00:00

Re: Reklamy - wpadki "rozjazdów" obrazu z dźwiękiem

Post autor: Tygrysi » wtorek 11 sie 2009, 10:59

...Na pewno każdy z was widział reklamę piwa Okocim.

Ciekawe kto zauważył, że pod koniec reklamy ewidentnie WIDAĆ, że obraz nie pokrywa się z dźwiękiem tj. lektor/pianista/wokalista etc. gra na fortepianie, nawet wtedy gdy WYRAŹNIE JEST PRZERWA W GRANIU, a odrywa dłonie od klawiatury w momencie powrotu melodii.

Taka to mała wpadka.

Może znacie jakieś inne?...
 


 


A tam wpadka - może reklama była przygotowana do kina i komuś się taśmy pomyliły i puścili ją w tv. Inna przyczyna to np. błędy powstałe przy przegrywaniu na betę (sami mieliśmy raz taką wpadkę). Samej reklamy nie widziałem ale sytuacje takie się zdarzają ...

:: totutotam ::

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Reklamy - wpadki "rozjazdów" obrazu z dźwiękiem

Post autor: matiz » wtorek 11 sie 2009, 11:03

Czasem zmienia sie tekst po nagraniu wizji - lip-sync troche sie nie zgadza, ale co tam


Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Reklamy - wpadki "rozjazdów" obrazu z dźwiękiem

Post autor: psysutra » wtorek 11 sie 2009, 12:40

Widziałem tą reklamę kilkadziesiąt razy i za każdym razem taki babol
Więc pomyłkę z taśmą możemy wyrzucić do kosza
Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Reklamy - wpadki "rozjazdów" obrazu z dźwiękiem

Post autor: mr-hammond » środa 12 sie 2009, 09:43

Pystura mam wrażenie że chcesz udowodnić wsyzstkim że nic nie nie usprawiedliwia pomyłki, owszem masz rację, ale cóż zdarza się. Ja pamiętam reklame z pieniędzmi żę dzwięk się skończył i sam obraz przez jakieś 3 sek leciał aż do skończenia. Fruwało to we wczesnych latach 90 tych po TV i ... no własnie i nic.


Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Reklamy - wpadki "rozjazdów" obrazu z dźwiękiem

Post autor: psysutra » środa 12 sie 2009, 16:58

Najbardziej mnie zastanawia fakt, dlaczego pomimo takiego upływu czasu nie poprawiono tego spotu, bo się już tłucze ładne dwa miesiące na wszystkich kanałach z tym bugiem.
Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Reklamy - wpadki "rozjazdów" obrazu z dźwiękiem

Post autor: Pan_Jabu » środa 12 sie 2009, 17:15

...Najbardziej mnie zastanawia fakt, dlaczego pomimo takiego upływu czasu nie poprawiono tego spotu, bo się już tłucze ładne dwa miesiące na wszystkich kanałach z tym bugiem.... 


Prawdopodobnie dlatego, że dla nikogo oprócz Ciebie nie ma to żadnego znaczenia, a być może nawet nikt oprócz Ciebie tego nie zauważył... Oraz dlatego, że w żadnen sposób nie wpływa to na skuteczność reklamy...


paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Reklamy - wpadki "rozjazdów" obrazu z dźwiękiem

Post autor: paul » środa 12 sie 2009, 18:16

...Najbardziej mnie zastanawia fakt, dlaczego pomimo takiego upływu czasu nie poprawiono tego spotu, bo się już tłucze ładne dwa miesiące na wszystkich kanałach z tym bugiem.... 


 


Bo po prostu nie oplaca sie robic kompletu kaset emisyjnych do wszystkich stacji telewizyjnych z powodu malego asynchronu. A tak BTW... jest znacznie wiecej spotow reklamowych, np. z polskim dubbingiem gdzie nie ma prawa byc poprawnego synchronu. Inny jezyk, inne slowa...


ODPOWIEDZ