Brzmienie typu Brass w syntezatorze

Preferujemy sytuacje autentyczne. Humor skopiowany z zasobów internetu zupełnie nas nie interesuje.
Awatar użytkownika
leokos80
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 11 cze 2009, 00:00

Brzmienie typu Brass w syntezatorze

Post autor: leokos80 » piątek 25 sty 2013, 18:31

Panowie krótko i na temat. Potrzebuję brzmienia typu brass (w miare klasyczne) Syntrezator to Novation Ultranova. Przeszukałem banki w sieci i kicha. Próbowałem sam ukręcić, ale ...no cóż zdolności jeszcze nie te. Ktoś wspomoże wskazówką? No chyba, że posiadacz UN podeśle gotowy preset . Będę zobowiązany


voltrex
Posty: 4
Rejestracja: sobota 17 sty 2015, 00:00

Re: Brzmienie typu Brass w syntezatorze

Post autor: voltrex » poniedziałek 19 sty 2015, 07:09

...
Panowie krótko i na temat. Potrzebuję brzmienia typu brass (w miare klasyczne) Syntrezator to Novation Ultranova. Przeszukałem banki w sieci i kicha. Próbowałem sam ukręcić, ale ...no cóż zdolności jeszcze nie te. Ktoś wspomoże wskazówką? No chyba, że posiadacz UN podeśle gotowy preset . Będę zobowiązany...
 




Podbijam... Mam to samo pytanie...


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Brzmienie typu Brass w syntezatorze

Post autor: laser777 » poniedziałek 19 sty 2015, 13:44

Potencjometr z Atakiem trzeba odkręcić na godzinę 11-12 a pozostałe D,S i R wedle uznania
można się po bawić filtrami i zwrócić uwagę na Detune jeśli jest
Choć to jest syntezator rasowej trąbki się z tego nie zrobi

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Brzmienie typu Brass w syntezatorze

Post autor: DJOZD » poniedziałek 19 sty 2015, 15:16

Niestety, do stworzenia brzmienia typu brass potrzebujesz instrumentu z syntezą FM.

Będziesz musiał się posiłkować jakimś VSTi lub innym instrumentem z syntezą FM lub Romplayer.

Awatar użytkownika
miro5530
Posty: 204
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 00:00

Re: Brzmienie typu Brass w syntezatorze

Post autor: miro5530 » poniedziałek 19 sty 2015, 15:30

 


Potencjometr z Atakiem trzeba odkręcić na godzinę 11-12 a pozostałe D,S i R wedle uznania
można się po bawić filtrami i zwrócić uwagę na Detune jeśli jest


 


Do tego musi być ustawiony cały tor syntezatora począwszy od oscylatorów itd. Tego trzeba się nauczyć.
najlepiej od modyfikacji gotowych presetów. Ćwiczyć ćwiczyć i kręcić gałami.
Na syntezatorze zawsze będzie to lepszy lub gorszy ale jednak zamiennik i jeśli ma to być wierna kopia to najlepiej do tego wykorzystać sampler lub dobrej klasy rompler.
Eis plus wypuściła dodatek „Syntezatory. Poradnik dla każdego” warto poszukać na rynku wtórnym (wydanie 2013)




Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Brzmienie typu Brass w syntezatorze

Post autor: chantizstudio » poniedziałek 19 sty 2015, 17:07

...Panowie krótko i na temat. Potrzebuję brzmienia typu brass (w miare klasyczne)
Syntrezator to Novation Ultranova. Przeszukałem banki w sieci i kicha. Próbowałem sam
ukręcić, ale ...no cóż zdolności jeszcze nie te. Ktoś wspomoże wskazówką? No chyba, że
posiadacz UN podeśle gotowy preset . Będę zobowiązany...


hmm
Pedeślij link do kawałka z takim brasem o jaki ci chodzi. Bo klasyczny brass to jedno a
synth brass to drugie.

_________________
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Awatar użytkownika
Piotr1967
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 22 paź 2006, 00:00

Re: Brzmienie typu Brass w syntezatorze

Post autor: Piotr1967 » poniedziałek 19 sty 2015, 17:46

......Panowie krótko i na temat. Potrzebuję brzmienia typu brass (w miare klasyczne) ...

Tzw. klasycznych brassów jest wiele odmian, tak akustycznych jak i syntetycznych. Trudno docieć o jaki autorowi tematu chodzi. Może ten użyty przez Europe (de facto bradzo trudny do ukręcenia nawet na DX7), czy ten z Jump Van Helena, czy może z Trillera M.J ? No takie przykłady można mnożyć. Nie wszystko da się ukręcić na Novation, więc albo sample albo vsti. Przede wszystkim trzeba napisać o co mnie więcej chodzi
muzyk, informatyk

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: Brzmienie typu Brass w syntezatorze

Post autor: chantizstudio » poniedziałek 19 sty 2015, 17:50

.........Panowie krótko i na temat. Potrzebuję brzmienia typu brass (w miare klasyczne) ...

Tzw. klasycznych brassów jest wiele odmian, tak akustycznych jak i syntetycznych. Trudno docieć o jaki autorowi tematu chodzi. Może ten użyty przez Europe (de facto bradzo trudny do ukręcenia nawet na DX7), czy ten z Jump Van Helena, czy może z Trillera M.J ? No takie przykłady można mnożyć. Nie wszystko da się ukręcić na Novation, więc albo sample albo vsti. Przede wszystkim trzeba napisać o co mnie więcej chodzi ...




Dokładnie, Syntezatorowych wersji ''brassów'' jest tak wiele że trzeba sprecyzować o co chodzi
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Brzmienie typu Brass w syntezatorze

Post autor: Janusz_M » wtorek 20 sty 2015, 08:29

Eis plus wypuściła dodatek „Syntezatory. Poradnik dla każdego” warto poszukać na rynku wtórnym (wydanie 2013)


...
 


Skoro juz odsylamy do lektur to polecam rowniez Synth Secrets:


Part 24: Synthesizing Wind Instruments (jak dzialaja instrumenty typu "brass" - nie dac sie zwiezc tym "wind instruments" bo jest o jednym i drugim): http://www.soundonsound.com/sos/apr01/articles/synthsecrets.asp


Part 25: Synthesizing Brass Instruments: http://www.soundonsound.com/sos/may01/articles/synthsecrets.asp


Part 26: Brass Synthesis On A Minimoog: http://www.soundonsound.com/sos/jun01/articles/synthsecrets.pt26.asp


Pozdrawiam
Janusz 


Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Brzmienie typu Brass w syntezatorze

Post autor: raflezjak » wtorek 20 sty 2015, 09:34

.........Panowie krótko i na temat. Potrzebuję brzmienia typu brass (w miare klasyczne) ...

Tzw. klasycznych brassów jest wiele odmian, tak akustycznych jak i syntetycznych. Trudno docieć o jaki autorowi tematu chodzi. Może ten użyty przez Europe (de facto bradzo trudny do ukręcenia nawet na DX7), czy ten z Jump Van Helena, czy może z Trillera M.J ? No takie przykłady można mnożyć. Nie wszystko da się ukręcić na Novation, więc albo sample albo vsti. Przede wszystkim trzeba napisać o co mnie więcej chodzi ...



https://www.youtube.com/watch?v=S8Dba-548C8

30 sekunda. Rewelacja.

A moja D-10 leży rozbebeszona w kącie.

Widziałem na allegro po 300-400zł w stanie tzw. wymiana mikro styków/potencjometry/czyszczenie gumek.
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

ODPOWIEDZ