Legalność małego studia, wytwórni

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
ZiBi-BKS
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 28 paź 2007, 00:00

Legalność małego studia, wytwórni

Post autor: ZiBi-BKS » niedziela 28 paź 2007, 09:27

Witam :) szukalem na forum tematu jak zalozyc legalne male studio + wytwornia. To ze trzeba odwiedzic urzad miejski,us,zus,gus itd to wiem... Tylko mam problem z PKD, niewiem jakie kody powinny byc uzyte do zarejestrowania studia nagrań i wytwórni muzycznej, nie znalazlem w pkd takiego sformulowania. Czy jestescie mi w stanie pomoc?

Awatar użytkownika
Piotr31
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 21 gru 2004, 00:00

Re: Legalność małego studia, wytwórni

Post autor: Piotr31 » niedziela 28 paź 2007, 12:52

...Witam :) szukalem na forum tematu jak zalozyc legalne male studio + wytwornia. To ze trzeba odwiedzic urzad miejski,us,zus,gus itd to wiem... Tylko mam problem z PKD, niewiem jakie kody powinny byc uzyte do zarejestrowania studia nagrań i wytwórni muzycznej, nie znalazlem w pkd takiego sformulowania. Czy jestescie mi w stanie pomoc?...
**********************
Na przykłąd:

22 DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA; POLIGRAFIA I REPRODUKCJA ZAPISANYCH NOŚNIKÓW INFORMACJI
22.1 Działalność wydawnicza
22.14 Wydawanie nagrań dźwiękowych
22.14.Z Wydawanie nagrań dźwiękowych

alr również inne: 52 sprzedaż, nie można tego zmieścić w jednej grupie PKD.

Jestem początkującym muzykiem amatorem, mam 34 lata

Awatar użytkownika
ZiBi-BKS
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 28 paź 2007, 00:00

Re: Legalność małego studia, wytwórni

Post autor: ZiBi-BKS » niedziela 28 paź 2007, 13:40

Domyslam sie ze nie ma jednej grupy do tego...
czyli te dwa pkt i podpunkty wystarczą do bezproblemowego prowadzenia dzialalnosci?
Pytam sie poniewaz nie chcialbym miec pozniej nie jasnosci ze robie cos co nie mam zaznaczone w dzialalnosci...niestety pytalem sie pani w urzedzie i chyba miala problemy ze zrozumieniem co to jest prywatne studio i wytwornia...

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Legalność małego studia, wytwórni

Post autor: Miłaszewski » poniedziałek 29 paź 2007, 01:06

studio nagran funkcjonuje tez, gdzies przy produkcji filmow video
[addsig]

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Legalność małego studia, wytwórni

Post autor: Pan_Jabu » poniedziałek 29 paź 2007, 07:44

...Domyslam sie ze nie ma jednej grupy do tego...
czyli te dwa pkt i podpunkty wystarczą do bezproblemowego prowadzenia dzialalnosci?
Pytam sie poniewaz nie chcialbym miec pozniej nie jasnosci ze robie cos co nie mam zaznaczone w dzialalnosci...niestety pytalem sie pani w urzedzie i chyba miala problemy ze zrozumieniem co to jest prywatne studio i wytwornia... ...
**********************

Generalnie te grupy to jest niezła dżungla.
Obowiązuje zasada, że lepiej wpisać szerzej niż węziej. Czyli wpisać więcej kodów niż mniej. Nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami. Ja np. wpisałem wszystko, co moja wyobraźnia mówiła że przynajmniej teoretycznie kiedyś mogę robić :)
Zresztą w razie potrzeby można ten wpis potem zmienić. Tyle że to w większości miejsc (gmin/miast) jest płatne. Sprawdź jakie ceny za wpisy i zmiany są w Twoim urzędzie.

Awatar użytkownika
cristo
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2005, 00:00

Re: Legalność małego studia, wytwórni

Post autor: cristo » poniedziałek 29 paź 2007, 12:48

tak jak napisał Jabu.... PKD będziesz używał sporadycznie... ale w rodzaju działalności pisz do bólu... pamiętaj o transporcie (może będziesz wiózł komuś sprzęcioch), usługach (szeroko), dopisz szkolenie( bo może przyjdzie ci odpłatnie kogoś czegoś nauczyć) i co tam jeszcze wykoncypujesz... Urząd Skarbowy praktycznie nie porównuje wpisu do ewidencji z rachunkami (dla nich ważne jest, żeby w ogóle były). Czepiają się natomiast, jeśli wejdziesz na działalność objętą jakąś koncesją, a jej miał nie będziesz.
pozdro
początek....
ale dużo czytam, słucham, szukam....

Awatar użytkownika
ZiBi-BKS
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 28 paź 2007, 00:00

Re: Legalność małego studia, wytwórni

Post autor: ZiBi-BKS » poniedziałek 29 paź 2007, 21:52

juz rozumiem :D
a mam jeszcze jedno pytanie z podbnej dziedziny...
Chodzi mi o kody w PKWiU...co z nimi? czy do studia i wytworni jest to potrzebne?

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Legalność małego studia, wytwórni

Post autor: Tadeo » wtorek 30 paź 2007, 09:07

...juz rozumiem :D
a mam jeszcze jedno pytanie z podbnej dziedziny...
Chodzi mi o kody w PKWiU...co z nimi? czy do studia i wytworni jest to potrzebne?...
**********************
o ile mi wiadomo będąc vatowcem będzies wystawiał na usługi podatek 22%, a wspomniane kody tyczą się innej kwoty podatku, uzasadniają inną jego wartość.
Jak napisałem, przy 22% nie musisz wpisywać kody w PKWiU

Awatar użytkownika
adammus
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 08 lut 2007, 00:00

Re: Legalność małego studia, wytwórni

Post autor: adammus » środa 31 paź 2007, 00:37

...juz rozumiem :D
a mam jeszcze jedno pytanie z podbnej dziedziny...
Chodzi mi o kody w PKWiU...co z nimi? czy do studia i wytworni jest to potrzebne?...
**********************

do póki nie przekroczysz limitu i nie wejdziesz na Vat to te kody wogóle ci będą zbędne. Mając małe studio i generując obrotu (rejestrowane) do 40tysi n a rok nie wejdziesz w vat.
muzyka

Awatar użytkownika
ZiBi-BKS
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 28 paź 2007, 00:00

Re: Legalność małego studia, wytwórni

Post autor: ZiBi-BKS » czwartek 01 lis 2007, 10:07

ok :) dzieki

ODPOWIEDZ