Dwie instalki WinXP a prawo

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: preceli » poniedziałek 08 sty 2007, 21:24

... mam zadzwonic do M$ zeby podali inny klucz?...

Proponuję ankietę, nagrody zafunduje jak zwykle redakcja
- kolega ma zadzwonić,
- kolega ma nie dzwonić,
- za kolegę powinien ktoś zadzwonić

[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
joszko
Posty: 150
Rejestracja: środa 19 maja 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: joszko » poniedziałek 08 sty 2007, 22:28

...... mam zadzwonic do M$ zeby podali inny klucz?...

Proponuję ankietę, nagrody zafunduje jak zwykle redakcja
- kolega ma zadzwonić,
- kolega ma nie dzwonić,
- za kolegę powinien ktoś zadzwonić

...
**********************
Preceli! Dawno nikt mi tak nie poprawił humoru. To była odpowiedź w sam raz dla przedmówcy. Gratuluję! Ja oczywiście rozważę możliwość wzięcia udziału w ankiecie w zależności od tego jakie będą nagrody.
Mam 30 lat. Ukończyłem Politechnikę WrocławskąInteresuje mnie technika nagłośnieniowa i filmowa.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: WG » czwartek 01 mar 2007, 20:06

Nie, Małymiękki nie milczy tylko odpowiada, że ilość aktywacji jest nieograniczona. Zapewniam, że osobiście pytałem....
**********************
maYod: No to teraz masz dowód

Zaraz mnie coś trafi

Instaluję nowy modemik LiveBox'a do neostrady a Windows twierdzi że dokonano ISTOTNEJ zmiany w hardware i wymagana jest aktywacja systemu.
Mało tego aktywacja internetowa twierdzi, że limit aktywacji internetowych został wyczerpany. A więc, pozostaje chyba tylko upierdliwy sposób telefoniczny.

Jak to jest możliwe skoro wersje retail mają nieograniczoną ilość aktywowania przy dowolnej konfiguracji, co nie zachodzi w przypadku wersji OEM. A to jest wersja pudełkowa.

System: Microsoft Windows XP Home Edition EN BOX

I co pan na to ?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: Zbynia » czwartek 01 mar 2007, 21:20

nie oplaca sie byc legalnym uzytkownikiem bo traktuja cie jak frajera.........

niestety

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: Kuma » piątek 02 mar 2007, 00:19

Hm.. to może niedokładnie w temacie dwóch instalek.
Mam Xp pro OEM i zmieniłem w międzyczasie komp - wszystko oprócz dysku systemowego. Nie miałem żadnych problemów z aktywacją przez telefon(od tego czasu kilkukrotną).
Straszne rozbieżności w zeznaniach panują.

pozdr
bębniarz

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: Zbynia » piątek 02 mar 2007, 00:53

podejrzewam ze jest jakies dziwne podejscie microsoftu do tej kwestii - jednym aktywuja innym nie......

ciesz sie ze tak miales bo wlasnie przedwczoraj kolega prubowal i sie wypieli na niego - oem i koniec.....ale sie wkurzyl - pol roku ma windowsa ......

powiedzial ze to pierwszy i ostatni raz - juz legala nie zakupi

Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: PiotrK » piątek 02 mar 2007, 03:55

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 02:44 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: szkudlik » piątek 02 mar 2007, 10:04

Po raz kolejny ktoś tu próbuje naiwnie usprawiedliwiać piractwo. ...
**********************

Nie,
Co nie zmienia faktu ze moja naczelna zasada to: kupuj, ale miej sprawdzonego cracka na wypadek gdyby cos odbilo firmie i odmowila autoryzacji. Albo na wypadek gdyby firma zwyczajnie zbankrutowala itd. itp.

Przykladow ze legalny soft jest gorszy od pirata jest mnostwo. I nie dotyczy to tylko Wingrozy. Chociazby niedawno opisywany tu przypadek legalnej dyskietki autoryzacyjnej i... braku stacji FDD. Plus drwiacy smiech ze strony producenta "a kup se nowa wersje naiwniaku"

[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Awatar użytkownika
walu
Posty: 254
Rejestracja: wtorek 07 maja 2002, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: walu » piątek 02 mar 2007, 10:43

...Po raz kolejny ktoś tu próbuje naiwnie usprawiedliwiać piractwo. ...
**********************

Nie,
Co nie zmienia faktu ze moja naczelna zasada to: kupuj, ale miej sprawdzonego cracka na wypadek gdyby cos odbilo firmie i odmowila autoryzacji. Albo na wypadek gdyby firma zwyczajnie zbankrutowala itd. itp.

Przykladow ze legalny soft jest gorszy od pirata jest mnostwo. I nie dotyczy to tylko Wingrozy. Chociazby niedawno opisywany tu przypadek legalnej dyskietki autoryzacyjnej i... braku stacji FDD. Plus drwiacy smiech ze strony producenta "a kup se nowa wersje naiwniaku"

...
**********************
Midas M32R,EVE SC203,PC IntelCore2 Duo E6550 2.33GHz, 4GBRAM, Win7/64, HDSP9632+AI4S-192, BCF2000, lenovo Ideapad700 i7 16GB RAM, Cubase 8/7.5,SoundForge10, CDArchitect5.2, PSPaudioware, NomadFactory, StevenSlateDrums4, BFD ECO

Awatar użytkownika
walu
Posty: 254
Rejestracja: wtorek 07 maja 2002, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: walu » piątek 02 mar 2007, 10:47

hm, przepraszam za to wyżej.

W moim przypadku, Win XP Home z mozliwością przejścia na Viste.
Wyżej wymieniana Pani udzieliła mi informacji, że bedę mógł używać tych dwóch systemów zamiennie. Czyli na jednym komputerze.
Midas M32R,EVE SC203,PC IntelCore2 Duo E6550 2.33GHz, 4GBRAM, Win7/64, HDSP9632+AI4S-192, BCF2000, lenovo Ideapad700 i7 16GB RAM, Cubase 8/7.5,SoundForge10, CDArchitect5.2, PSPaudioware, NomadFactory, StevenSlateDrums4, BFD ECO

ODPOWIEDZ