Dwie instalki WinXP a prawo

Tutaj można podyskutować na tematy związane z prawami autorskimi, produkcją i rozpowszechnianiem oraz wszelkie inne wymagające wiedzy prawniczej.
WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: WG » piątek 02 mar 2007, 13:18

W temacie ograniczonej liczby aktywacji internetowych.
Żeby była jasność

Aktywacja internetowa systemu Windows to świetna sprawa i ja akurat tego nie neguję, bo jest to bardzo wygodne i praktycznie perfekcyjne. Jeden click myszą i załatwione i zapominamy ALE ! ...

... niestety do czasu kiedy się nie skończy

Bo ilość takich wygodnych aktywacji jest ograniczona.

Pozostaje potem aktywacja telefoniczna, która zajmuje, powiedzmy ~10 min (chociaż wg mnei automat zbyt szybko dyktuje) i niestety dostępna tylko w godzinach pracy (nie w nocy). Ale nie o tym, bo już testowałem to też nie jeden raz i za każdym razem NIE BYŁO ŻADNYCH PROBLEMÓW.

To na co chciałbym zwrócić uwagę to to, że Ilość rekordów nawet aktywacyjnych jest ograniczona, na co otrzymałem potwierdzenie dzisiaj dzwoniąc, kolejny raz. Przy okazji szczegółowo dopytałem o inne różne takie kwestie rejestracyjne w dziale aktywacji (i muszę potwierdzić ze zdumieniem, że konsultanci dysponują naprawdę niezłą wiedzą z tego zakresu !) i wszystko już jest dla mnie jasne. W sumie szkoda, że dopiero teraz. Bo z większą rozwagą bym aktywował system oszczędzając ilość aktywacji na potrzebne czasem pilne testy. Aktywacja internetowa bądź co bądź to bardzo wygodna sprawa zwłaszcza kiedy potrzebna jest akurat w czasie pracy nocką.

Jeżeli ktoś dalej twierdzi, że można wielokrotnie aktywować system wersji pudełkowej (ten sam system, na tym samym komputerze, na tych samych podzespołach, na tej samej partycji) za pomocą aktywacji internetowej to jest w błędzie.

Dla osób, którzy zajmują się na okrągło testowaniem sprzętu i software i potrzebują testować system cały czas zmieniając jego konfigurację non-stop i instalując go w różnych kombinacjach setki razy !!! jest to moim zdaniem za mało.

Cała sprawa dotyczny wersji pudełkowej a nie OEM. Bo w przypadku w wersji OEM sytuacja jest jasna, bo są to wersje przypisane do płyty głównej a liczba zmian sprzętowych jest ograniczona. W przypadku wersji RETAIL "pudełkowej" liczba zmian sprzętowych jest na szczęście nieograniczona.

Natomiast nie ma żadnych różnic pomiędzy wersją OEM a RETAIL odnośnie ilości zmian w hardware. W przypadku dokonania wymiany czegokolwiek "ważnego" sieciówka, karta graficzna, dysk twardy, procesor, płyta główna, musimy i tak aktywować system niezależnie czy to OEM czy RETAIL.

To tyle odnośnie tego tematu (podtematu), który i tak nie dotyczy "zwykłego" użytkownika, instalującego system maksymalnie kilka razy.

W zasadzie powinien to być wątek w osobnym temacie bo rzecz jest istotna tylko dla niewielkiej grupy osób, którzy coś testują, zmieniają, modyfikują etc. Dlatego nie zakładam nowego tematu.

PiotrK: automatyczna autoryzacja przez Internet rzeczywiście się czasem blokuje[/]
Akurat z tym nie ma problemu bo ZAWSZE działa perfekcyjnie.
Szkoda, tylko, że ograniczoną ilość razy bo jest to niezwykle wygodna sprawa.

PiotrK: [I]o tyle przez telefon już jest bardzo sympatycznie

To fakt.

Zbynia: wlasnie przedwczoraj kolega prubowal i sie wypieli na niego - oem i koniec
Jeżeli wyczerpał limit zmian sprzętowych to nic dziwnego.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: WG » piątek 02 mar 2007, 13:27

Źle mi się cytat zaznaczył:

PiotrK: ... automatyczna autoryzacja przez Internet rzeczywiście się czasem blokuje ...
*********
Akurat z tym nie ma problemu bo ZAWSZE działa perfekcyjnie. Szkoda, tylko, że ograniczoną ilość razy bo jest to niezwykle wygodna sprawa.

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: szkudlik » piątek 02 mar 2007, 14:26

Dla osób, którzy zajmują się na okrągło testowaniem sprzętu i software i potrzebują testować system cały czas zmieniając jego konfigurację non-stop i instalując go w różnych kombinacjach setki razy !!! jest to moim zdaniem za mało.
**********************

Oczywiscie, sprawa przeciez byla jasna od poczatku. Na poczatku z reszta calkowita i nieprzekraczalna liczba aktywacji wersji pudelkowej wynosila 3 (SLOWNIE: TRZY aktywacje)

Dlatego ja zainwestowalem w Norton Ghost i aktywowalem system tylko jeden jedyny raz. Potem NATYCHMIAST obraz i teraz M$ moze mi skoczyc.

Co ciekawe: pare razy juz darl ten swoj wredny aktywacyjny pysk ze "powazna zmiana sprzetu" ale natychmiastowej po reinstalce ze wspomnaiengo obrazu Ghosta... akceptowal wszystko bez zarzutu i bez kolejnego calowania M$ w d...

[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: Kuma » piątek 02 mar 2007, 16:32

Taa, też używam Ghosta, ale po zmianie bebechów(płyta główna, procesor, grafika ) robiłem specjalnie świeżą instalkę, żeby ją "sfotografować" po aktywacji. Coś tam wspominałem pani przez telefon, że zmieniłem procesor i płytę, bo miałem awarię. Przecież jak komp nie uciąga, to jest to awaria .

pozdr
bębniarz

Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: Aurora » sobota 03 mar 2007, 01:24

Przecież jak komp nie uciąga, to jest to awaria .

pozdr...
**********************
buahahahaha masz racje ja sam musze dokupic sobie ramu bo i u mnie bedzie awaria a jesli chodzi o xp koledzy nie łatwiej jest nie aktywowac-po prostu wpisac serial i tyle

Awatar użytkownika
Artysta
Posty: 79
Rejestracja: sobota 09 wrz 2006, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: Artysta » sobota 03 mar 2007, 10:25

Czy ktoś z kolegów korzystał już z upgrade'u dodawanego do XP OEM na Vistę? CHodzi mi o ten kuponik... jak wygląda taki upgrade? Czy dosyłają całą nową Vistę na CD czy tylko pakiet zamieniający XP na nowy system i jak sprawa wygląda z aktywacją takiego systemu.

Z doświadczeń osobistych wiem, że jak się pojęczy pani do słuchawki nieco, powie coś o małej pensji, rzuci jakąs celną uwagę, że specjalnie człowiek zrezygnował z pirackiego oprogramowania na rzecz produktów MS i jeszcze walnie jakiś komplement o miłym i uroczym głosie swego rozmówcy to aktywują bez problemu n-ty raz wasz system. Bo defacto to tylko kwestia wygenerowania nowego klucza.
Gdyby muzyka nie istniała to bym ją sobie wymyślił...

Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: Aurora » sobota 03 mar 2007, 11:15

Hey koledzy a jak zachowują sie programy pod vistą ?

No problem jak w xp?

ja pamietam jak vista była testowana to była wersja free

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: Zbynia » sobota 03 mar 2007, 12:11

nie free tylko beta dla zarejestrowanych uzytkownikow......

zreszta viste mozesz przez miech uzywac darmo - pozniej trzeba aktywowac

generalnie dziala ale ma duzo bubli do wylaczenia od razu - kretynski UAC ktory nie pozwala pracowac na komputerze
klopoty ze sterownikami jak to przy nowym systemie

duzo pomniejszych bubli - emu nie chcialo pracowac z antywirusem avg - na poczatku ok pozniej bluscreeny - za to z nodem ok jak narazie
sonarek dziala,soundforge nie moglem jak narazie zainstalowac - klopoty z tym net fx'em jakies.......

mam gforce 3 ti200 i jedyne sterowniki do visty to wbudowane bez jakich kolwiek ustawien - niby szczegol ale jednak wazny

spore zmiany w dostepie do wielu opcji wiec czlowiek musi sie na szukac

cos tam czytalem jakies bzdety o drm ale jak narazie nie zauwazylem zadnych skutkow ubocznych tych zabezpieczen(a tego w viscie podobno sporo lacznie z degradowaniem sygnalu w kompie)
plus - natywnie mozesz ustawic sobie dzwiek o jakosci 24/192......
i wszystko z windowsa bedzie tak odpalane(nie mowie o asio)

Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: Dwie instalki WinXP a prawo

Post autor: Aurora » sobota 03 mar 2007, 18:11

Zbynia a ty na czym pracujesz?

Vista czy Xp i ogólnie czy na razie lepeij sie wstrzymac z vistą, niech pierw drivery dostosują e.t.c

ODPOWIEDZ